www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Пити чи не пити… іноземні мови
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Пити чи не пити… іноземні мови
ЛоготипЯкось я насолоджувалася охолоджувальним напоєм, коли у мене раптом з’явилася цікава думка: так багато його у пляшці, але якими маленькими ковтками доводиться його пити! Виробники, напевно, не дарма це вигадали, щоб подовжити насолоду , щоб хотілося пити ще і ще.

Те саме стосується і іноземних мов - чим більше п’єш, тим більше хочеш пити. Але періоду, коли вільне володіння мовою хлине фонтаном, завжди передує етап проходження через вузьку шийку.

Усвідомлення важливості іноземних мов, бажання вивчити одну чи кілька з них свідчить про свідоме чи підсвідоме бажання людини розуміти оточуючих. Але розуміння інших неможливо без розуміння самого себе. Вивчаючи іноземну мову, ви, концентруючись на формуванні та висловленні найрізноманітніших думок, аналізуючи деякі складності, отримуєте можливість краще розібратися у собі, а також у тому, що змушує мешканців іншої країни висловлюватися інакше, думати інакше, мислити іншими категоріями. Іноземна мова - як повітря, що дає змогу дихати та мислити поняттями обох (рідної та іноземної) мов одночасно.

Таким чином, приходить чітке усвідомлення того, що мова - усього лише інструмент передачі свого способу мислення, світогляду, іншими словами, частки самого себе. А для того, щоб бути самим собою, необхідно зуміти розвити в собі самодостатність, здатність думати, хоробрість мати й уміти відстоювати свою власну думку й інші особистісні якості. Цілком зрозуміло, що для цього потрібно багато читати. А знання іноземної мови дозволяє читати в оригіналі, що значить у чистому виді, з першоджерел, без домішки особливостей перекладача насолоджуватися твором. Пісні й аудиокнижки, у свою чергу, допомагають удосконалювати вимову, а також розвивають сприйняття мови на слух, а, отже, ви стаєте більше уважним слухачем, що завжди цінувалося й цінується дуже високо. Крім того, з'являється можливість не тільки читати, а й розуміти інструкції, швидко й гнучко реагувати на культурні особливості будь-якої країни під час подорожей. Це можливість просто допомогти, зробити послугу іноземному туристові, знайти спільну мову з будь-якою людиною. Це завжди вихід з, здавалося б, безвихідних ситуацій, адже всім відомо, як важливо мати "підвішений язик".

Іноземна мова - це ключ до багатьох філософських ідей великих особистостей тої або іншої країни, це прив'язка до історії, це розуміння походження тих або інших назв, власних імен і ін. Це зв'язок з високим мистецтвом, що сприяє всебічному розвитку особистості.

Володіння іноземною мовою дозволяє розібратися в особливостях глобалізації, що сприяє схожості культур, а також відрізнити автентичні риси кожних окремих націй. Не важко буде усвідомити популярність тенденції до інтернаціоналізації цілого ряду слів і фраз. Не секрет, що вони не завжди доречні, якщо використані як данина моді, але найчастіше виявляються досить до речі.

Знаючи іноземні мови, можна вічно сперечатися про (не)важливості мови для окремо взятого народу, беручи до уваги істотні розходження між різновидами тої самої мови в різних країнах. Наприклад, англійська у Великобританії, США, Канаді, не говорячи вже про Австралію й Нову Зеландію.

Вивчати мови потрібно ще хоча б тому, що ваша дитина незабаром після того, як піде до школи, буде цілком серйозно дорікати мамі й татові за незнання азів шкільної програми.

Гра вартує свічок також і від того, що ви, нарешті, припините обвинувачувати німців у нечутливості й нездатності любити, а ділові розмови французів перестанете плутати з любовними визнаннями. Невгамовних іспанців і італійців перестанете вважати неорганізованими і нездатними ефективно вести бізнес, у той час як мешканцям скандинавських країн - приписувати заслуги кращих бізнесменів, не створених, щоправда, для почуттів і емоцій. До речі, уявіть, яким вдячним вам буде романтичний італієць за наявність відмінності (а от і українська - суцільна поезія) в українській мові між "люблю" і "кохаю". До речі, тут уже можна згадати про неминуче руйнуванні стереотипів при вивченні іноземних мов, а це вже - перший крок до розвитку повноцінної особистості.

Та й взагалі, непогана картинка мислителя й мовця вийшла. Отже, вперед - пити іноземні мови!

І за ВАС!

Тренінг-Центр по вивченню іноземних мов в Україні й закордоном "Епоха Інтернаціонального Освіти"

www.epoch.kiev.ua
www.epoch.net.ua
8 (044) 278-47-12
8 (068) 354-85-30
01004, Київ, вул. Пушкінська, 31В, офіс 9
2009-09-17  |  Автор: Епоха Інтернаціональної Освіти

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия