www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Львівська бізнес-школа УКУ потрапила на сторінки...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2012)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Календар ЗНО 2012

1 січня - 20 лютого:
подання реєстраційних документів.

24 березня:
складання пробних тестів ЗНО
(українська мова і література, іноземна мова, біологія, фізика).

31 березня:
складання пробних тестів ЗНО
(історія України, математика, географія, хімія, російська мова).

14 травня – 7 червня:
проходження ЗНО.

Докладно про ЗНО 2012

Опитування

На Вашу думку, які події в освіті у 2011 р. набули найбільш резонансного характеру:

перейти до теми
Львівська бізнес-школа УКУ потрапила на сторінки Financial Times
Тоді як 46-мільйонне населення України, залякане політичною і економічною кризою, рухається у напрямку останнього туру президентських виборів, нещодавно заснована в західному регіоні країни бізнес-школа, можливо, допоможе відновити цинічну бізнес-спільноту.

Львівську бізнес-школу при Українському Католицькому Університеті (УКУ) було засновано 2008 року, частково за підтримки трьох бізнес-груп країни. У країні, пронизаній корупцією, одним з аспектів місії LvBS є прищеплення українським менеджерам етичного підходу до бізнесу.

Паливний оператор Галнафтогаз, постачальник розробок програмного забезпечення Softserve і виробник жіночого одягу Trottola, - усі вони є регіональними працедавцями в Україні, які сподіваються розширити свій міжнародний вплив. Вони надали школі свою підтримку, і також є діючими членами Наглядової ради школи.

Компанії вважають, що хронічна корупція перешкоджає розвиткові України. Вони стверджують, що навчання їхніх менеджерів у школі, яка зосереджена на етиці, не лише надасть їхнім управлінцям гарантію морального здоров'я, але і має здоровий діловий сенс.

Маючи на меті саме це, вони звернулися до ректора УКУ і колишнього професора Гарварда отця Бориса Гудзяка з пропозицією створити бізнес-школу, щоб навчати як їхніх претендентів на MBA, так і ряд менеджерів середньої ланки, яким потрібні коротші курси. У 2008/09 навчальному році близько 1000 слухачів з трьох компаній та ширшого загалу взяли участь у коротких курсах і семінарах у LvBS.

"Ми хочемо, щоб бізнес-структури і менеджери були етичними, і ми хочемо, щоб ті, хто управляє компаніями, любили нашу землю і були патріотами", - говорить отець Гудзяк.

Президент Галнафтогазу, компанії, якій належать 300 автозаправних станцій, Віталій Антонов каже, що ключовим чинником у створенні LvBS було призначення Софії Опацької, тоді ще директора програм MBA у Києво-Могилянській бізнес-школі, у Києві, керівником корпоративного університету Галнафтогазу в 2005 році.

"І вже на цьому етапі ми почали розуміти, що було б набагато ефективніше для декількох бізнес-організацій об'єднати зусилля і створити бізнес-школу", - каже пан Антонов. Згодом пані Опацьку було призначено директором LvBS.

"LvBS уособлює особливо успішний синтез бізнесу та етики. Зараз це те, в чому зацікавлені всі у бізнес-спільноті", - каже пан Антонов. Оскільки ділові кола в Україні стають зрілішими, "уже більше недостатньо жити лише власним розумом; потрібна класична освіта", - говорить Тарас Вервега, директор з розвитку бізнесу в розташованій у Львові та швидкозростаючій компанії Softserve, яка надає роботу 1200 особам. Панові Вервезі LvBS потрібна, щоб навчати менеджерів середньої ланки управляти місцевими відділеннями, а також філіями у Флоріді та Манілі (Філіппіни).

Trottola, де працюють 2000 осіб, має подібні вимоги. Компанія має намір створити більше робочих місць в Україні у таких галузях як дизайн одягу та маркетинг. "Києво-Могилянська школа - номер 1 в Україні, але плата за навчання є дуже високою і не кожен в змозі поїхати туди", - каже Ярослав Рущишин, директор Trottola.

"Бізнес-школа це не лише MBA, це навчання людей в певному регіоні, а ділова ментальність в Києві відрізняється від західноукраїнської. Ми більше зосереджуємося на етиці, і це нас відрізняє від тих шкіл, які зосереджуються на конкуренції".

...
Програма EMBA Львівської бізнес-школи зараз налічує 15 студентів і викладають тут українські і запрошені лектори, зокрема бізнес-фахівці з компаній на зразок Kraft Foods та Ernst & Young і професори з Московського Державного Університету і Університету Мічігану.

Саме етичний аспект школи, вважає отець Гудзяк, допоможе топ-менеджерам вже на початку своєї кар'єри зосередитися на законних і морально прийнятних рішеннях своїх проблем. Але він не чекає, що зміни відбудуться швидко. "Багато людей в Україні намагаються щось вдіяти із корупцією. Але це системна проблема, а систему змінити нелегко", - говорить він.

На фото отець Борис Гудзяк (ліворуч)

За матеріалами:
Financial Times;
ПАТ "Концерн Галнафтогаз".

2010-02-16  |  Автор:  |  http://www.galnaftogas.com

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2012рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия