www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Що таке SAT (Scholastіc Assessment Test)
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Що таке SAT (Scholastіc Assessment Test)
SAT (Scholastіc Assessment Test) являє собою стандартизований тест, результати якого потрібні для вступу у престижні коледжі США. Компанія-розробник тесту College Board. Він передбачає знання всіх предметів в межах програми середньої школи США.

Близько 80% навчальних закладів 4-х років навчання використовують тест SAT для ухвалення рішення про зарахування студента (заяви іноземців зазвичай приймаються до розгляду і без наявності результатів SAT).

В США упродовж навчального року SAT можна складати сім разів. Зазвичай тестування проходить у першу суботу місяця, в якому воно затверджено. В інших країнах світу тестування проходить у ті ж дні, що й на території Сполучених штатів. За межами США College Board має представництва в Європі, Азії, Африці й Північній Америці.

Щоб зареєструватися для складання тесту, необхідно спочатку створити аккаунт на сайті (http://sat.collegeboard.com/register). При онлайн-реєстрації ви можете самостійно вибрати тест-центр і дату тестування. Cплатити внесок найкраще кредитною карткою. В Україні діє два центри складання SAT, обидва в Києві. Реєструватися на тести потрібно завчасно. SAT пропонує 2 варіанта реєстрації на тест: ранню й звичайну.

SAT складається з десяти секцій, які належать до трьох розділів:

Критичне читання (Crіtіcal readіng) складається з 3-х секцій і включає 67 запитань. Містить у собі питання на аналіз граматичної структури речення, в той час як основний час відведено аналізу текстів. Студентам пропонується прочитати короткі уривки з наукових текстів соціальних, гуманітарних або природничих наук і відповісти на запитання по тексту. Деякі секції можуть містити більш складні завдання на порівняння двох пов'язаних між собою абзаців і визначення стилістичної структури тексту. На виконання цієї частини надається 70 хв (25, 25, 20 хв).

Математика (Mathematіcs) складається з 3-х секцій і включає 54 запитання. Містить у собі питання у вигляді тесту з багатьма варіантами відповідей. Для виконання цього блоку необхідне знання алгебри, геометрії, статистики й основ теорії імовірності, а також аналізу дати (читання таблиць, графіків і схем). На виконання цієї частини надається 70 хв (25, 25, 20 хв.).

Письмо (Wrіtіng) складається з 3-х секцій і включає 49 запитань. Містить у собі кілька тестових запитань, в яких передбачається вибір відповіді, і написання короткого есе. Бали за есе "важать" приблизно 30%, у той час як відповіді на запитання становлять 70% від оцінки письмового блоку. На виконання цієї частини надається 60 хв (25 і 10 хв + есе - 25 хв).

За шкалою кожна секція SAT оцінюється від 200 до 800 балів. За кожну правильну відповідь на запитання додається один бал, за кожну неправильну відповідь відраховується 0.25 бала. Вкінці результати переводяться за порівняльною шкалою. За шкалою есе оцінюється від 2 до 12 балів.

Переважна більшість коледжів не бере до уваги результати розділу письмової англійської (Writing). Звичайно, тут мова не йде про коледжі так званої “Ліги Плющу”: Гарвард, Прінстон тощо. Вони вимагають майже стовідсоткових результатів в усіх трьох розділах.

Профільні тести SAT (Subject Tests)
До включення у склад SAT письмової частини більшість престижних коледжів вимагала від студентів три профільні тести. В наш час час, у зв'язку із додаванням письмової частини до основного складу тесту, ці вимоги зменшилися до двох профільних тестів. Інженерні коледжі, як правило, вимагають профілі з хімії, фізики або математики другого рівня. Незважаючи на це, Гарвард і Прінстон не змінили свої вимоги, й наразі вимагають наявність трьох профільних тестів.

Всередньому студенти правильно відповідають на 50-60% від усіх запитань тесту.

Існують такі варіанти профільних тестів SAT:
• Профільний тест SAT з літератури
• Профільний тест SAT з історії США
• Профільний тест SAT із світової історії
• Профільний тест SAT з математики рівень 1.
• Профільний тест SAT з математики рівень 2.
• Профільний тест SAT з біології (з можливістю ухилу в екологію або молекулярну біологію).
• Профільний тест SAT з хімії.
• Профільний тест SAT з фізики
• Профільний тест SAT з китайської мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з французької мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з німецької мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з японської мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з корейської мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з італійської мови.
• Профільний тест SAT з сучасної іудейської мови.
• Профільний тест SAT з іспанської мови, включаючи аудіювання.
• Профільний тест SAT з латинської.

Схожі за темою публікації:
SAT test: 5 міфів про SAT
Що таке SAT (Scholastіc Assessment Test)
Чотири поради: як не втратити рік і потрапити до американського коледжу одразу після школи
2010-09-17  |  Автор:  |  http://ww.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия