www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вивчаємо англійську легко й швидко
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вивчаємо англійську легко й швидко
Ви у черговий раз поставили собі за мету до наступного літа заговорити англійською >, німецькою, французькою?

Так було й у минулому, і позаторік, знання іноземної так і залишилися на рівні "Май нем із Вова". Як вивчити іноземний просто й швидко, а головне - ефективно.

Груповий чи індивідуальний?
Найпростіший спосіб для ледачих вивчити іноземну - піти на мовні курси. Головна мотивація, щоб справно ходити на заняття, - фінансова. Заплативши за навчання кругленьку суму на пару місяців уперед, двічі подумаєш, чистоє пропускати заняття. Благо в наш час кількість мовних шкіл й курсів у кожному місті зашкалює.

Проте тут у більшості бажаючих зарозмовляти новою мовою й з'являється запитання: як вибрати? Критеріїв вибору курсів, школи або викладача майже стільки ж, скільки їх самих. Але перше, що потрібно для себе вирішити, - як вивчати іноземний: у групі або індивідуально?

Групові заняття тим, кому важливіша розмовна мова, а не граматика. У компанії зручніше відпрацьовувати діалоги. Якщо колектив підбереться дружний, відвідування курсів може перетворитися на приємне й корисне часопроводження. Стандартні групи - 6-8-12 осіб, але є й міні-групи - 2-4-6 осіб. Менша кількість учасників означає, що викладач приділить особисто вам більше часу Але врахуйте - чим менше у вас одногруппників, тим більше доведеться платити за заняття.

Індивідуальні заняття з репетитором вдома або у мовній школі будуть корисні зайнятим людям і тим, кому важко дається граматика. Найголовніший мінус "одиночних" занять - їх дорожнеча. Це як мінімум додаткові 20% від вартості групових занять. Проте завжди можна перенести заняття на зручний для вас час, зупинитися більш докладно на темах, які незрозумілі, і безболісно змінити репетитора, якщо він не виправдав ваших очікувань.

Інтернет у допогу
Щасливчики, яким іноземний добре давався ще в школі або інституті, можуть удосконалити свої знання самостійно. Всім відомими самовчителями й аудиокурсами вже нікого не здивуєш. Проте у Всесвітній павутині можна знайти цікаві й, головне, діючі способи вивчення іноземної.

Серед шанувальників нових технологій особливою популярністю користується вивчення мов за допомогою Скайпу (Skype). Ця програма дозволяє спілкуватися в аудіо- і відеорежимі через Інтернет у режимі онлайн із людиною, яка знаходяться у будь-якій точці планети. Тому це з найпростіших і дешевих способів знайти собі співрозмовників - носіїв мови, спілкування з якими допоможе вдосконалити словниковий запас і побороти острах говорити іноземною. Мікрофон і камера (за бажанням) плюс доступ до Інтернету - і можна починати щосили практикуватися у мові яку вивчаєш.

Безкоштовні онлайн- і відеокурси іноземної також знадобляться тим, хто не має часу на відвідування занять "у реалі". Лекції й завдання можна прослуховувати й виконувати в будь-який зручний час. Але їх ефективність прямо пропорційна рівню самоорганізації слухача. Якщо всерйоз вирішили зайнятися іноземною за такою схемою, відразу складіть віртуальний розклад відвідування курсів або хоча б поставте ціль займатися певно визначену кількість годин у день або в тиждень.

Будь у курсі
5 головних причин, щоб не йти в цю мовну школу

Поганий прийом
Перше враження буває ключовим при виборі мовних курсів. Менеджери курсів в'яло реагують на спроби з'ясувати подробиці про заняття, не можуть допомогти визначитися з тим, яка програма буде найефективнішою, немає пробних занять, як і пробного тестування, або воно проводиться лише для галочки. Це перший сигнал, щоб замислитися, а чи зможуть тут взагалі чомусь навчити.

Один загальний курс для всіх
Відсутність декількох видів програм навчання залежно від потреб клієнта - серйозна недоробка для мовної школи. Обов'язковий мінімум - прискорений курс, розмовний курс, бізнес- курс, підготовка до здачі TOEFL, ІELTS і інших міжнародних мовних іспитів.

Успішність – на останньому місці
Не проводяться проміжні тести, не ведеться журнал відвідувань, немає безкоштовних консультацій для тих, хто пропустив заняття . Швидше за все, викладачам таких курсів байдуже, якого рівня досягне учень, чи є в нього проблеми із засвоєнням нової інформації. Для них головне, щоб клієнт вчасно заплатив за навчання.

Погана організація занять
У мовній школі, яка дорожить своєю репутацією, навчальний процес налагоджений як годинник. Неприпустимо, якщо заняття часто скасовують через відсутність викладача, плутають розклад, раз у раз розформовують і переформовують групи. Усе це говорить про одне - ви потрапили до непрофесіоналів!

Відсутність бонусів
Просто гарного викладання мови за підручником "від кірки до кірки" очевидно недостатньо, щоб "спікати" іноземною без запинок. Відсутність "позакласних" заходів позбавляє учнів ще однієї можливості попрактикуватися. Тому відразу уточніть, чи є на курсах розмовні клуби по вихідним, кінозал, бібліотека з художньою літературою, тематичні вечірки. Словом, якщо на курсах не надихають до вивчення мови, ази вивчити вдасться, а от заговорити іноземною - навряд чи.

До речі
Життя "не по-нашому"
Граматика іноземної дається легко, а з лексичним запасом - важко? Переходите від пасивного запам'ятовування слів і виразів до активного. Викладачі зі стажем радять своїм учням максимально використовувати мову, що вивчається, у повсякденному житті. Ось кілька порад, як це зробити.

Перекладаємо мобільний й комп’ютер
Змініть мову інтерфейсу мобільного, КПК і комп'ютера на мову, яку вивчаєте. Якщо друзі, колеги, родичі вчили або добре знають іноземну, домовтеся з ними обмінюватися SMS або електронними листами тільки цією мовою.

Так здраствують субтитри!
Кращий спосіб вивчити розмовну іноземну для кіномана - просто дивитися фільми мовою яку вивчаєш. Якщо ваш словниковий запас ще далекий від ідеалу, російські або українські субтитри стануть незамінними помічниками. Але не зловживайте ними, використовуйте підказку, тільки якщо не можете самостійно зрозуміти зміст фрази.

Чарівні "липучки"
Це найпростіший й відомий, але від цього не менш ефективний спосіб, допоможе швидше вивчити найнезапам’ятовувані слова и вирази іноземної. Просто напишіть їх на стікерах і розклейте по всьому будинку. Постійно натикаючись на них вранці і у вечері, ви дуже швидко вивчите найскладніші вирази.

Схожі за темою публікації
Основні мотивації для вивчення іноземної мови
Що заважає швидко вивчити англійську і які мовні курси обрати
Запозичені слова - як вони можуть допомогти у вивченні англійської мови?
Вивчаємо іноземну: розмовляємо і практикуємо
Как правильно выбрать языковые курсы?
Міфи про курси з підготовки до GMAT і TOEFL
Як навчитися сприйняттю іноземної мови на слух?
2010-09-23  |  Автор: Ганна Гриценко  |  http://kp.u

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия