www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до складання TOEFL
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до складання TOEFL
Існує до десятка основних міжнародних екзаменів з англійської мови, без яких іноземцю закордоном робити нема чого. Один із найзатребуваних і популярних - TOEFL. Сподіваємося, що у запропонованій на розгляд статті ви знайдете відповіді на наступні питання: Кому потрібен документ, який підтверджує, що ваші знання англійської відповідають міжнародним вимогам? Через що вам треба буде пройти, щоб успішно витримати іспит? Без чиєї допомоги вам не обійтися при підготовці до здачі цього іспиту?

Що таке TOEFL?

TOEFL - це абревіатура, яка розшифровується як: Test of Englіsh as a foreіgn Language. Цей міжнародний іспит оцінює основні навички володіння англійською мовою як іноземною. Наявність сертифіката TOEFL - умова для вступу у більш ніж в 2400 коледжів і університетів США, Канади й інших країн (за винятком, якщо у вас є АА від американського коледжу). Без TOEFL вам ледь вдасться прийняти участь у програмах закордонного стажування та у навчанні за програмами МВА. Сертифікат TOEFL визнається не лише у вищих навчальних закладах, але й у бізнес-структурах і наукових центрах різних країн світу, у тому числі і у Великій Британії.

Вперше у практику цей іспит був запущений у 1964 р. З 24 вересня 2005 року в США на зміну TOEFL cBT (Computer-based Test) був запущений новий формат тесту - TOEFL іBT (Іnernet-based Test). Протягом 2006 року всі країни перейшли на цей формат. Абревіатура iBT розшифровується як Internet-based Test. TOEFL iBT передбачає тестування інтегрованих навичок. Це означає, що граматика буде тестуватися не через окрему секцію, а через всі інші. Крім того, буде протестовано Вашу здатність говорити англійською. Іспит складається із чотирьох обов'язкових розділів - Speaking, Listening, Reading і Writing. Право оцінювати результати офіційного тесту має тільки американська організація Educational Testing Service (ETS). Перевіряються вони анонімно, тому будь-яка форма підкупу та інші варіанти тиску на суддів виключені. Розсилку підсумкових протоколів по університетах також здійснює ETS, так що переправити п'ятірку на шістку ще нікому не вдавалося.

TOEFL - іспит специфічний. По-перше, це екзамен з американської англійської мови з усіма граматичними й лексичними нюансами, що випливають з неї. По-друге, TOEFL має лише дворічний термін дійсності. Більшість коледжів воліють мати останню інформацію про ваш рівень англійської, і тому адміністрація може попросити вас пред'явити TOEFL, зданий не більше 4-6 місяців тому. По-третє, TOEFL не можна "завалити", тому що це скоріше не іспит, а атестація, що проставляється в балах, і вам буде потрібно не просто скласти TOEFL, але й набрати певну кількість очок для того, щоб вас прийняли в той чи інший коледж. Кожен коледж чи університет вимагає від студентів свій результат (зазвичай це 190-220 балів для комп'ютерного варіанту або 520-560 балів для письмового варіанту тесту).

Особливості TOEFL іBT:

Граматичні структури оцінюються виходячи з вміння студентів використовувати їх у розділах Speaking, Writing і вміння розпізнавати їх при читанні складних академічних текстів у розділі Reading.

У розділі Writing передбачено написання двох есе. Одне з них являє собою новий "інтегрований" тип завдання: прочитати невеликий текст і прослухати лекцію на одну і ту ж тему. Інформація, представлена в лекції, або знаходиться в протиріччі, або доповнює / роз'яснює інформацію, отриману з тексту для прочитання. Під час читання і прослуховування дозволяється робити позначки. У вас буде 3 хвилини, щоб прочитати текст, що містить приблизно 200-220 слів, і 20 хвилин, щоб написати невелике есе і вжити від 150 до 225 слів.

В розділі Listening представлено дві частини: довгі діалоги, що представляють живу розмовну мову, і чотири лекції, дві з яких супроводжуються коментарями студентів.

Розділ Speaking включає 6 питань, відповідаючи на які, Ви будете говорити в мікрофон. Надається 50 секунд на прочитку тексту параграфу, після прослуховування лекції 20 секунд на складання 60-секундної промови. Час не накопичується, тобто не можна використати час зекономлений на одному питанні, для відповіді на інше.

TOEFL iBT дозволяє і навіть рекомендує робити записи та позначки (Note Taking) у кожному його розділі.

Вступну частина Tutorials (додаткові вправи перед іспитом з метою знайомства з програмою і комп'ютером) скасовано.

Час складання іспиту - 4 години.

Поради з підготовки до складання іспиту

Якщо ви недостатньо добре знаєте граматику, лексику, недостатньо вільно оперуєте словами, то займатися за програмами підготовки до TOEFL вам покищо зарано і не має сенсу. Рівень зання англійської має бути не нижчим за Upper-Intermediate (тобто вище середнього).

Як правило, заняття з підготовки до здачі міжнародного іспиту TOEFL проводяться індивідуально або в міні-групах. Інтенсивність визначається самим слухачем залежно від необхідних термінів одержання сертифіката. Тривалість підготовки залежить від поточного мовного рівня й може скласти цілий рік, а може - лише пару місяців. У кожному випадку, праця має бути серйозною. Самостійна підготовка є практично неприйнятною формою навчання. Переважна більшість тих, хто успішно склав іспит відзначають, що більш ефективним є заняття з носієм американської англійської. З таким викладачем ви точно й бездоганно відпрацюєте навички розмовної англійської мови.

Якщо у вас непогані знання англійської під час самостійних занять основну увагу приділіть “відчуттю” часу. Спостерігайте за тим, скільки часу вам необхідно щоб зробити 60 секундну промову або написати 30 хвилинну відповідь на поставлене запитання. Так під час складання розділу “speaking” н

Слухайте англомовні аудіо книги. Сьогодні існує широкий вибір аудіо книг різної тематики. Ви також можете безкоштовно взяти подібний твір у місцевій бібліотеці. Прослуховування записів на цікаву для вас тематику - це хороший спосіб відточити ваші навички аудіювання. Для перевірки ваших здібностей розуміння прослуханого прослуховувайте записи радіо-або телепрограм, які доступні в режимі он-лайн. Їх легко завантажити на ваш комп'ютер, а у форматі mp3 на плейер або i-pod.

Слухайте англомовні записи, які містять транскрипти (розшифровки). Рекомендовано прослуховувати запис тричі. При першому прослуховуванні робіть записи щодо головної думки розмови. У другій раз прочитайте транскрипт і прослухайте контекст, який ви можливо записали. І на завершення, сконцентруйтеся на ідентифікації будь-яких незнайомих слів або фраз і подивіться їх у словнику. Транскрипти найчастіше можна знайти в Інтернеті.

Використовуйте будь-які можливості для відвідування англомовних лекцій. Це не так вже й легко, але багато учбових закладів можуть дозволити бути присутнім на заняттях, якщо ви заздалегідь все грунтовно обговорите. Якщо у вас є друг, який відвідує англомовні заняття, ви можете приєднатися до нього і послухати її. Було б розумно захопити диктофон, щоб надалі прослуховувати запис.

Під час іспиту

Відповідаючи на запитання, не розтягуйте вступ. У відповіді на будь-яке питання "speakіng" украй бажане, щоб був вступ, але вкрай небажано його розтягувати.

У розділі Writing пишіть відразу і англійською, інакше не вистачить часу на щось путнє.

Пам’ятайте, що есе по-американські - це жорстко структурований і дуже лаконічний текст (у середньому близько 700 слів, тобто 1,5 сторінки), від композиційного стандарту якого не рекомендується відступати. Є певні правила: один параграф - одна ідея, кожна ідея має підтверджуватися прикладами, які просто треба знати. Речення мають бути короткими і лаконічними.

Пам’ятайте, що успішно скласти тест TOEFL не володіючи англійською на відповідному рівні - неможливо.

Схожі за тематикою публікації:
TOEFL: вільне володіння англійською проти ерудиції
Як планувати підготовку до TOEFL
Готуємось до TOEFL iBT або що необхідно знати для успішного складання тесту
Причини невдачі на TOEFL
2010-10-01  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия