www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Акценти і діалекти Великої Британії
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Акценти і діалекти Великої Британії
Збираючись вичати англійську у Великій Британії, багато хто задається питанням: шкіл багато і знаходяться вони у всьому Сполученому Королівстві - яку ж вибрати?

За останні п'ятдесят років суспільство Туманного Альбіону сильно змінилося. Соціальні відмінності і класові бар'єри відходять у минуле. Раніше за мовою не було важко визначити, де людина народилася і який навчальний заклад вона закінчила. Часом це ламало кар'єру вихідцям з робітничих родин, але наразі більшість юних англійців у віці від 20 до 24 років розмовляють стандартною англійською (Standard English), що є мовною нормою.

Проте регіональні діалекти в Британії користуються величезною популярністю та культурною значимістю й часом грають більш важливу роль, ніж стандартний варіант без регіональної опори. У 80-ті роки розпочали відбуватися помітні зміни у ставленні англійців до рідної мови. На ринку попитом стали користуватися діалекти з більш мелодійним звучанням. Зокрема, це було пов'язано з тим, що більшість грошових розрахунків вже не вимагали безпосередньої присутності клієнта, багато питань стали вирішуватися по телефону, і роботодавці стали охочіше наймати тих, чий акцент вважався приємним. Взагалі, різні діалекти звучать по-різному: саркастично або проникливо, іронічно або зарозуміло, поблажливо або улесливо.

Прості голоси півночі Англії (Лідс, Ньюкасл) звучать найбільш привабливо, чому у значній мірі сприяє манера вкорочувати голосні. Мова мешканців Лондона і прилеглих областей, де проживає близько половини всього населення Англії, має зарозумілу інтонацію і звичку подовжувати звук "e" . Вона створила їм репутацію грубих людей.

У цілому, ситуація з діалектами в Сполученому Королівстві суперечлива. Вважається, що діалекти вимирають, і їх кількість значно зменшиться у найближчі 30 років. Разом з тим деякі діалекти стають модними.

Вимова мешканців Манчестеру (фінансова та музична столиця Королівства)та його околиць, відома своєю лаконічністю і деякою похмурістю. Для неї характерним є говорити через ніс. Ліверпуль асоціюється з Beatles. Найбільший порт Великої Британії за часів "бавовняної імперії" тепер перетворився на один з найбідніших районів країни. Його унікальна, "вулична" вимова, результат змішання діалектів Північної Англії та Ірландії. Третє місце займають акценти Шотландії і, зокрема її заходу, Глазго. Мова шотландців - упертих, готових до бійки горян, - під стать їм: груба і сильно акцентована. Якщо в оксфордській вимові неможливо розрізнити where, were і wear, то в Единбурзі вони прозвучать у трьох різних варіантах. Наприклад, в останньому випадку слово буде починатися з [kw] - подібно до того, як задувають свічку. У той же час Едінбург відрізняється правильною англійською вимовою, у повній відповідності з мовною нормою.

Північна Ірландія, яка потерпає від постійних міжусобиць між католиками і протестантами, у своїй вимовімає вібруючою "r". Найменш привабливими вважаються діалекти півдня Великої Британії і, зокрема, Уеллса (хоча тут народилися багато відомих акторів і співаків). Загальна властивість діалектів Вест Кантрі (з центром у графстві Корнуолл) і Девон є довге, розслаблене "e" і звичка "зойкати". У Ньюкаслі століття важких воєн з шотландцями виростили суворих людей з вираженими націоналістичними настроями. Їх англійська не є у повній мірі як такою, про неї можна сказати "sort of". Наприклад, слово stone традиційно вимовляється тут, як [stin] або [stjen]. Це найменш зрозумілий діалект, з дуже сильним акцентом.

Також непривабливою є розмовна мова Лондона, Ессекса і всього Південно-східного узбережжя Англії. Бірмінгем, чиї мешканці користуються репутацією безнадійних дурнів, має свою вимову - Бруммі. Крім стрибаючої інтонації, вона відрізняється ing-овими закінченнями з чітко чутним "g" на прикінці.

Останнім часом в англійській мові намітилися дві основні тенденції до спотворення мовної норми. Перш за все, це Estuary English - підкреслено грасирує акцент, символ поганого смаку, розповсюджуваний з телеекранів. З іншого боку, це форма англійської мови, якою розмовляють в Лондоні і його околицях, і, у більш широкому сенсі, у південно-східній Англії - вздовж Темзи та її гирла (estuary). Нею користуються не тільки відомі політики, спортсмени та провідні програми, але і молодший син Англійської королеви - принц Едвард. Estuary English відрізняє вокалізоване "L", подібне за звучанням "W", коли "milk bottle" вимовляється як "miwk bottoo", або "football" як "foo'baw", практично повне скасування звуку "T", коли замість "quite nice" ми чуємо [kwai 'nais].

Друга тенденція, якій також посприяло телебачення, - це Australian English, яка з'явився близько 20-25 років тому разом з появою австралійських мильних опер. Цей варіант прижився і тепер використовується у телевізійних програмах для аудиторії різного віку. Однією з її характерних особливостей є наявність в стверджувальних реченнях запитальної інтонації.

Англійська мова зазнала значних змін, які зумовлені не тільки географічними, але і соціальними причинами. Незважаючи на всі спроби уніфікувати мову, єдина "Королівська англійська" так і не набула широкого поширення. Однак, це не привід для засмучення, - місцеві діалекти лише додадуть вашим заняттям пікантності.

Що стосується самих шкіл, то скрізь викладання ведеться "стандартною англійською", а яку приправу обрати - вирішувати вам!

За матеріалами сайту abroad.study.ru
2010-11-22  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия