www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Віддалене навчання - плюси і мінуси
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Віддалене навчання - плюси і мінуси
Традиційна форма навчання грунтується на лекційних заняттях, лабораторних роботах, колоквіумах і семінарах. Таке навчання ведеться за програмами, які складалися десятки років поспіль. Вважається, що така форма навчання дає загальні знання та основи системного мислення. Проте ця система навчання не вирішує проблему освоєння навичок, що користуються попитом на сьогоднішній день. Для цього ще не складено академічний курс.

Можливі наступні варіанти самоосвіти:
- самостійна робота з книгами;
- робота підмайстром у фахівця;
- тусовки на форумах;
- навчання через Інтернет (на семінарах) за методиками, розробленими практиками.

Здавалося б, тусовки (наприклад, в студентському колі, серед спеціалістів конкретної фірми, на інтернет-конференціях, форумах, семінарах) можуть заповнити те, чого не знайти в книгах. Однак при такому навчанні неодмінно виникне ситуація, коли на запитання відповідатимуть, тільки якщо воно чітко сформульоване. Є ще одна проблема. Фахівці не тусуються у форумах, їм не цікава публіка, яка крутиться там. Це пов'язано з тим, що навчені фахівці довідатися щось нове або корисне для себе не можуть, тому вони (якщо тільки вони не є ентузіастами форумів або викладачами курсів) поступово вимиваються з подібних "освітніх програм". Інша проблема полягає в тому, що оптимізацією роботи новачка на форумах ніхто займатися не буде, тому що мало хто з тусующихся може володіти баченням проблеми.

Отже, вимоги до ідеальної навчальної системи можна сформулювати наступним чином: з одного боку, навчальна система повинна давати академічні знання, які дозволяли б бачити загальну картину, а не вибірку її фрагментів, з іншого боку, навчальна система повинна забезпечувати прикладними знаннями, щоб допомогти "учню" вирішити будь-яке практичне питання.

Ці протиріччя вирішуються використанням інтернет-технологій. Все більша і більша кількість фахівців відкривають віртуальні курси навчання. Навчання будується на принципі "майстер - учень".

Відточування майстерності йде в процесі вирішення конкретних завдань, які або стоять перед учнем, або пропонуються майстром. Майстер як досвідчений лоцман проводить учня повз безліч підводних рифів і показує, як правильно досягати потрібного результату. Майстер на перевірених досвідом прикладах пояснює абетку системних знань.

Звичайно, учень може і сам досягти потрібного результату шляхом проб і помилок. Однак при такому підході біда новачка полягає у наступногму:
- не завжди правильне оцінювання завдання (складне приймається за просте, а просте - за складне);
- неспроможність чіткого формулювання питання (чітко сформульоване завдання - це дві третини його вирішення);
- невміння перевірки результатів своєї роботи (існує імовірність спочатку рухатися в хибному напрямку і навіть не підозрювати про це).

Ці проблеми самотужки вирішуються тільки часом. Немає нічого надрозумного в тому, що освоїли інші. Мине п'ять років, і новачок буде дивуватися, чому він не розумів раніше таких елементарних речей. Однак ті, кому час дорогий, обирають навчання у фахівців.

Схожі за темою публікації
Як підвищити свою цінність як фахівця?
Як підвищити ефективність самоосвіти?
Навчання у дикретній відпустці
2011-01-04  |  Автор:  |  http://По матеріалам Magicspeedreading.com

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия