www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як правильно вибрати навчальні курси?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як правильно вибрати навчальні курси?
Засоби масової інформації буквально напхані пропозиціями навчити новим професіям за малий термін - на короткотермінових курсах з видачею свідоцтв або посвідчень.

А деякі з рекламодавців, щоб залучити побільше народу до своїх курсів, за умови їх закінчення обіцяють і працевлаштування (проте дехто при цьому обережно зазначає - мовляв, працевлаштували найкращих).

Робиться це через те, що наразі питання працевлаштування дуже актуальне, особливо для безлічі безробітних, що перебувають у психологічному тупику, розгубленості і готових вчепитися за будь-яку, навіть маленьку надію.

Наскільки правдиві подібні пропозиції, і чи варто довіряти обіцянкам реклами курсів?

Проведений аналіз подібних оголошень привів до наступних результатів:

1. Більшість навчальних курсів, що пропонують нам за короткий час придбати нову професію, не мають навіть сертифікату або ліцензії на діяльність у сфері освіти.

Тому перше, на чому потрібно загострити свою увагу при виборі курсів, - це наявність у них дозволу таким видом діяльності займатися.

2. Друге, що необхідно зробити, - уточнити, яке свідоцтво або посвідчення вони видають - "державного зразку" або "встановленого зразку" (тобто просто папірець, намальований на комп'ютері дизайнером)?

У більшості випадків при докладних розпитах з'ясовується, що обіцяні вам "корочки" ніякої цінності не становлять, і потенційний роботодавець в майбутньому навряд чи ними зацікавиться.

3. Одразу необхідно з'ясувати питання про обіцяне в оголошенні працевлаштування. Можливо, фраза відповіді у телефонній розмові буде ухильною, накшталт: ну, наші випускники самі успішно знаходять роботу. На законне з вашого боку запитання, навіщо ж тоді в оголошенні пишеться про працевлаштування, вам ймовірно скажуть: так ми так просто написали, про всяк випадок!

4. Також важливо замислитися над кількістю годин, відведених на навчання за тією або іншою спеціальністю. І співвіднести цей час навчання зі складністю самої професії, яку ви хотіли б отримати. Наприклад, для одержання повноцінної професії юриста, дизайнера і т.п. 2-х або 3-х, і навіть 6-ти місяців буде очевидно недостатньо. Роботодавець сьогодні дуже вибагливий, йому треба університетські дипломи.

Якщо навіть ці чотири пункти вас не зупиняють, і ви все-таки вірите у свою зірку на вибраному терені, то радимо знайти час і з'їздити за вказаною адресою навчальної фірми. Зверніть увагу на стан того місця, будівлі, де орендується приміщення під курси, чи є там навчальні класи або місце, спеціально відведене для освітнього процесу; уточніть, як довго ці курси функціонують, де знайшли роботу їх випускники. Але найголовніше, про що слід подбати при розмові в навчальній фірмі - про наявність у них навчальних планів і навчальних програм, в яких прописані теми та відведені під них навчальні години. Адже ви платите гроші за навчання і маєте повне право знати, чому і як вас будуть навчати?

Досвід показує, що у більшості навчальних фірм таких документів немає, і в кращому випадку вам м'яко відмовлять під виглядом секрету фірми. Зазначимо, що висока вартість курсів далеко не завжди виправдовує їх зміст.

До речі, при оформленні дитини до школи чи ВНЗ теж не завадить запросити у вибраних вами навчальних закладів навчальні плани та робочі програми (особливо якщо навчання платне, але і бюджетників це також стосується). Найчастіше батьки про таке право не знають, а адміністрація шкіл чи ВНЗ про це замовчує при підписанні договору з абітурієнтом (головне, взяти його "тепленьким", поки не передумав!). А коли такі прохання батьками раптом озвучуються, в першу мить у педагогів це викликає відчуття роздратування.

При виборі курсів головне - пам'ятати наступні правила:

1. З вами повинні укласти договір на навчання, в якому обумовлені всі права і обов'язки обох сторін.
2. На першу вимогу показують ліцензію або сертифікат на цей вид діяльності.
3. Ніколи не сплачуйте одразу наперед за весь цикл навчання (ви маєте право вносити оплату за кожне проведене заняття, навіть якщо це невигідно засновнику курсів, і він тисне на вас).
4. Якщо ви з поважної причини пропустили заняття (наприклад, захворіли і можете надати підтверджуючий документ), вам зобов'язані повернути гроші за пропущені заняття або замінити їх аналогічними. Якщо ж за пропущені заняття з вас намагаються взяти гроші, вдаючись до погроз і претензіям типу "нам невигідно вас навчати", маєте повне право відмовитися від цієї освітньої послуги або звернутися до суду.

Схожі за темою публікації
Выбираем курсы иностранных языков
Обережно курси!
Курси чи репетитор
Как правильно выбрать языковые курсы?
Міфи про курси з підготовки до GMAT і TOEFL
2011-01-21  |  Автор: Маріна Кузнєцова  |  http://shkolazhizni.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия