www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // На замітку лектору: корисні ораторські фішки
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
На замітку лектору: корисні ораторські фішки
Щоб стати хорошим спікером (лектором), необхідно займатися самонавчанням: перш за все важливо стати цікавим самому собі, а вже потім поділитися собою з аудиторією.

1. Харизма. Людей набагато більше цікавить, хто ви є, а не те, що ви говорите. Оратор повинен бути цікавим як особистість і відрізнятися від інших якоюсь рисою - саме її часто називають харизмою. Згадаймо Стіва Джобса: iPod, iPad, iTunes не можна назвати дешевою продукцією. А він презентує її перед аудиторіями в джинсах, светрі та кросівках. На перший погляд, це здається дивним. Однак Джобс вважається одним з найкращих спікерів світу. Тому що ця людина робить те, що сам вважає за потрібне, а не те, що має славу правильного.

2. Інструменти. Хоча вони для спікера вторинні, але, безумовно, важливі. Як люди сприймають інформацію? Про що треба з ними розмовляти? Як вписатися у їх реальність? Всіма цими знаннями необхідно володіти, щоб на публічних виступах відчувати себе впевнено.

3. Відрепетирована імпровізація. "Мені звичайно потрібно не менше трьох тижнів, щоб підготувати блискучу імпровізовану промову", - говорив Марк Твен. Хочете бути чудовим спікером? Забудьте про спонтанність. Текст повинен бути продуманим і відрепетированим. Наприклад, Стів Джобс ніколи навіть не оглядається на проектор за своєю спиною - перемикаючи картинки, він точно знає, яка зараз з'явиться на екрані.

4. Очі в очі. Сучасні технології дозволяють встановлювати в конференц-залах, за спинами аудиторії, великі екрани, які транслюють текст доповідей. Це може стати корисною фішкою для спікера: коли він стежить за текстом, його погляд стає рухомим. Динаміка очей сприймається як контроль над аудиторією, апеляція до неї: людям здається, що оратор дивиться на них, а не на літери. Не можна стояти, зупинивши погляд в одній точці. Аудиторія хоче відчувати свободу спікера.

5. Текст має бути в голові. Якщо оратор покладається лише на підказки та шпаргалки, це відразу вловлюється навіть недосвідченими слухачами. Дуже добре запам'яталися ведучі одного із закритих фешн-показів, які не змогли прочитати сценарій навіть з роздруківки. Думаю, спонсори мали повне право вимагати гроші назад - назви їхніх брендів прозвучали настільки невиразно, що з таким успіхом їх можна було б взагалі не озвучувати.

6. Постійні тренування. Висококласний спікер щодня відточує свою майстерність: виступає перед дзеркалом, записує себе на диктофон і на камеру, читає тексти і вчить їх напам'ять. Ніхто з великих ораторів не дозволяє собі писати на ходу, попередньо не підготувавшись.

7. Єдиний спосіб перестати хвилюватися - виступати. Для початку - нехай навіть як-небудь, з чогось потрібно починати, падати і вставати. А щоб набивати менше гуль, знову-таки, необхідно ще більш ретельно готуватися.

8. Письменники на допомогу. Вчіть напам'ять вірші і читайте вголос хорошу літературу - це потрібно не тільки для тренування пам'яті, але і для збільшення тезауруса. Спікер без багатого словникового запасу - це чоботар без чобіт.

9. "Ні" словам і жестам-паразитам. "Повчання", "екання", смикання руками не додали привабливості ще жодному виступаючому і не підвищили довіри аудиторії до нього. Від цих звичок потрібно нещадно позбавлятися. Тобто включати внутрішній контроль: це не так складно, як здається. Обов'язково запишіть свою промову на диктофон або камеру - це допоможе "виловити" недоліки і боротися з ними. Дуже важливо зробити запис не лише монологу, а й діалогу, а також публічного виступу (коли ми зосереджені не лише на собі, а й на співрозмовникові / аудиторії.

Схожі за темою публікації
Як гарантовано завалити сесію?
Шість правил успішних людей
10 великих двієчників
Найнезвичайніші школи світу
2011-02-17  |  Автор: Людмиила Богуш  |  http://www.bogushtime.com

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия