www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вчимо мову онлайн: де в інтернеті можна потренувати...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вчимо мову онлайн: де в інтернеті можна потренувати вухо і вивчити нові іноземні слова
Як відомо, щоб довести англійську мову (як і будь-яку іншу іноземну) до досконалості, їй необхідно присвячувати мінімум одну годину на день. Звичайно, у сучасної людини, у якої завжди купа турбот, цього часу немає. Та й не стане вона огороджуватися стопкою спеціальних підручників й дисків, щоб вчитися вечорами після роботи. Набагато зручніше і дешевше - вивчати мову в інтернеті, знаходячи для цього час протягом усього робочого дня. До того ж звідти можна скачати собі статтю або аудіозапис, щоб, наприклад, з користю застосовувати ще й час поїздки додому чи на роботу. Головне - знати, де шукати ці лінгвістичні корисності.

Дивимось і чуємо

Тлумачний інгліш. Навчитися краще розуміти усну англійську мову можна на - www.howcast.com і www.ehow.com. На цих двох сайтах викладено невеликі відеоролики (10-15 хвилин), назва яких починається зі слова "Як ....?". У підсумку, користувач отримує практичну відповідь для вирішення найрізноманітніших питань у повсякденному житті. Всі ролики поміщені в тематичні розділи: на першому сайті їх 25, на другому - 40. Наприклад, у розділі "Книги і читання" ми знайшли ролик про те, як навчитися краще запам'ятовувати інформацію при читанні, а в "Подорожах" - як прожити в Нью-Йорку за 35 доларів на день. Однак є більш "приземлені" теми, наприклад, як вивести плями червоного вина або спекти яблучний пиріг. Титри в роликах відсутні, натомість є розшифровки записів. До речі, на www.ehow.com, крім навчальних роликів, є і статті "як"-формату.

По-молодіжному. Великий вибір аудіороликів (подкастів) є на www.podcastsinenglish.com. Перше, що кидається в очі, - всі підкасти розбиті в рубрики, залежно від рівня знань слухача. Тобто одразу можна "клікнути" на потрібний рівень, це дуже зручно. По-друге, підкастів дійсно багато. На кожному з рівнів - їх близько 70. Вони записані у формі діалогів між ведучими, які обговорюють якесь питання або розмірковують на ту чи іншу тему. Теми роликів в основному молодіжні. Наприклад, в одній з аудиозаписів ведучі давали поради тим, кому не вдалося поступити до університету, міркували про відносини між братами і сестрами, а також розповідали про романтику міста Париж. Проте є невеликий мінус: слухати записи можна безкоштовно, а от розшифровка та вправи - тільки за гроші (18 доларів за три місяці).

Для натхнення. Нарешті, некомерційний проект TED (www.ted.com), на якому розміщено близько 700 відеороликів, розбитих за темами: мистецтво, література, бізнес, технології, наука і т.д. Спікери - відомі політики, бізнесмени, зірки, галузеві фахівці і звичайні люди з незвичайними ідеями або унікальним життєвим досвідом. Серед віп-спікерів, наприклад, Стів Джобс, Білл Клінтон, Річард Бренсон. У багатьох сюжетах можна включити титри як англійською, так і українською або російською мовами. До відео також додається текстова розшифровка. До того ж, можна натиснути на будь-яку фразу розшифровки - і відео переключиться на це місце.

Лексика з Кевіном і Джоан

Сайт-блог, де можна потренувати вухо, - www.listen-to-english.com. "Сіль" викладених аудиозаписів полягає в тому, що в кожній з них автор намагається розбірливо пояснити сенс деяких лінгвістичних понять у розмовній англійській, наприклад, словосполучення "bossy people" (психологічний тип людей - люди-боси, які незалежно від свого положення вказують іншим, що потрібно робити). Щоб не нудно було слухати, автор створює віртуальних персонажів - Кевіна і Джоанну. На прикладах з життя цих двох молодих людей він і пояснює якесь поняття. Наприклад, "змушує" Кевіна навчитися готувати, щоб пояснити вираз "to get the hang of" (у перекладі - "навчитися чому-небудь"). До речі, до кожного запису є розшифровка з вбудованим онлайн-перекладачем ключових слів тексту.

"Збірна солянка"

Англійська по-британськи. Якщо говорити про сайти, де можна розвивати одразу всі навички володіння англійською, то це перш за все навчальні розділи сайту Британської Ради (learnenglish.britishcouncil.org/en/) та служби BBC (www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/index.shtml). Структура сайтів дуже схожа. Наприклад, на сайті Британської Ради, є п'ять рубрик "Слухай і дивись", "Граматика і Слова", "Веселощі та Ігри", "Бізнес і Робота", а також "IELTS" (схожі рубрики є і на другому сайті). У першому розділі можна потренувати вухо, переглянувши анімаційний серіал "Велике місто - маленький світ" (головні герої - друзі, молоді люди з Китаю, Італії, Лівану, час від часу збираються в одному з кафе Лондона, щоб обговорити останні новини у своєму житті або просто якусь життєву проблему). Після кожної серії пропонується виконати перевірочні завдання, також можна переглянути її розшифровку. У цьому ж розділі є й тематичні відео-та аудіозаписи, завдяки яким можна познайомитися з різними аспектами життя у Великій Британії. А в "Граматиці і Словах" можна пограти в різні граматичні та лексичні ігри, наприклад, на знання слів в темі "права жінок".

До Лондона з ВВС. Що до сайту BBC, то тут теж є свій анімаційний серіал ("Сусіди по квартирі"). Але не обійшлося і без родзинок. Наприклад, у рубриці "Граматика, лексика і вимова" можна вчити англійські слова, прослуховуючи самі звичайні новинні ролики. Автори публікують новину аудиозапис, текст до неї і невеликий словничок із поясненням ключових слів. Також тут є цикл аудиозаписів з англійського сленгу і про те, як правильно висловлювати свої думки в тій чи іншій ситуації (пояснення, відмова, дискусія і т. п.). В рубриці "Загальна і бізнес-англійська" можна знайти цілий архів аудиопрограм (83 програми) про життя в Лондоні.

Голос Америки. Підтягти американську англійську можна на сайті радіостанції "Голос Америки" (www.voanews.com/learningenglish/home/). Для того щоб підготуватися до сприйняття американських слів, можна зайти до розділу "Word Book" і скачати собі словничок, який складається з 1500 слів, що вживаються у передачах "Голосу Америки". Якщо ж говорити про наповнення сайту, то в основному це аудиоролики з текстами до них (рубрики - "Історія США", "Мистецтво та розваги", "Освіта", "Здоров'я", "Бізнес", "Слова та їх історії" та ін ). До речі, в останній рубриці розповідають про походження і вживання тих чи інших слів, назв, прислів'їв, а також дають тематичні добірки лексики. Наприклад, вдалося знайти цикл аудиозаписів, які присвячені походженню прізвиськ кожного зі штатів Америки. Ще тут є різні лексичні тести.

Зверніть увагу:
Перелік навчальних курсів з іноземної мови в Україні

Перелік навчальних курсів з іноземної мови у Києві


Схожі за темою публікації:
Вчимо англійську: Яка користь від зарубіжних пісень?
Секрети поліглота або як вивчити іноземну мову
Включай музику і за англійську!
Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в іноземну мову
Вивчаємо англійську: Лексика. Особливість вживання дієслів to start, to begin
Вивчаємо англійську: Граматика англійської мови
Вивчаємо іноземну: Як вивчити мову за допомогою асоціацій
2011-02-24  |  Автор: Людмила Колб  |  http://www.segodnya.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия