www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як вибирати репетитора?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як вибирати репетитора?
На жаль, той факт, що репетитор займається індивідуально, високої якості навчання не гарантує. Є ще ряд факторів, що впливають на якість навчання, і їх важливо знати.

При пошуку хорошого педагога треба одразу відштовхуватися від того, кому потрібний репетитор: вам особисто чи вашій дитині. Звичайно, принцип дій багато в чому схожий і в першому, і в другому випадку. Тим не менш, існує ряд моментів, індивідуальних для кожного випадку. Нескладні поради допоможуть знайти репетитора, що відповідає Вашим вимогам за всіма критеріями.

Репетитор для дорослого

Це вже не такий і рідкісний випадок. Багато хто має намір до важливого відрядження "підтягнути" іноземну мову саме через приватні уроки. Хтось соромиться своєї "комп'ютерної неосвіченості" і звертається до послуг репетитора. Комусь доводиться на приватних уроках опановувати особливості складної комп'ютерної програми. Та хіба мало різних варіантів...

Пошук репетитора можна здійснювати через спеціалізовані каталоги. Такі каталоги надають можливість знайти підходящого педагога за різними критеріями: вік, місце проживання, бюджет. Не зайвим буде розпитати знайомих: їхні відгуки можуть бути корисними. Варто вибирати тих людей, думці яких Ви довереяте.

При першій зустрічі з потенційним репетитором, прислухайтеся до свого відчуття: чи комфортно Вам знаходиться поруч з цією людиною, адже сприятливий психоемоційний стан на уроках є одним з найважливіших чинників успіху. Якщо Вас щось дратує, краще одразу відмовитися від такого репетитора, незважаючи на всі його регалії або привабливі ціни.

Репетитор для дитини: особливий підхід

Давно помічено, що згідно зі статистикою, дівчата краще слухають вчителя-чоловіка, а хлопцям простіше засвоювати матеріал у товаристві з жінкою-педагогом. Цей факт слід враховувати, хоча, якщо Вам порадили сильного і досвідченого педагога, на чільне місце всеж-таки варто поставити знання і досвід.

При можливості, Ваше перше знайомство з репетитором має відбутися тет-а-тет. Придивіться до репетитора, поспілкуйтеся з ним, розкажіть про особливості поведінки та психології Вашої дитини. Тільки після цього приходьте разом з майбутнім учнем.

Уникайте людей, які нав'язують Вам свої послуги. Вам потрібен репетитор, який вміє навчати, а не рекламувати себе. Добрим знаком вважається, якщо при першій зустрічі педагог стане нахвалювати не себе, а цікавитися своїм майбутнім учнем, його проблемами.

Варто звернути увагу і на поведінку репетитора. Свого часу моїй приятельці знадобився репетитор з фізики для сина. При зустрічі, чоловік сорока років, здався їй "знаючою" людиною, до того ж він викладав фізику у відомій школі. Щоправда, був він... як би це правильно висловитись... метушливим. Кілька місяців регулярних занять нічого не дали, і тоді мама просто напросилася на урок. І ось що вона відмітила: вчитель метушився, робив багато зайвих рухів, увесь час щось крутив у руках, перекладав. У результаті десятирічна дитина зовсім не могла зосередитися, і на заняттях майже нічого не засвоювала. Довелося змінити репетитора.

Тому, обираючи репетитора, зверніть увагу на особливості його поведінки і намагайтеся уявити, чи "зійдеться він характерами" з вашим дитиною.

І ще один важливий момент. Залишайтеся на зв'язку з репетитором протягом усього періоду навчання. Не варто сліпо довіряти відповідям сина чи дочки: "він нормально пояснює", "ми готувалися до тесту" і т.п.
Цілком доречно приблизно раз на місяць подзвонити викладачеві, довідатися про успіхи дитини, з'ясувати, чи є труднощі. Не бійтеся виявити недовіру. Якщо обрати правильний тон, це буде звучати як зацікавленість у загальному успіху. Адже репетитор, як будь-який педагог, крім оплати праці, потребує поваги та подяки!

Схожі за темою публікації:
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Курси чи репетитор?
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Як репетитори наживаються на батьках майбутніх абітурієнтів
2011-04-04  |  Автор:  |  http://education.israelinfo.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия