www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вивчаємо іноземну: розмовляємо і практикуємо
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вивчаємо іноземну: розмовляємо і практикуємо
Чи отримуєте Ви від свого навчання той ефект, який мали намір отримати коли приступили до вивчення іноземної мови?

В першу чергу мається на увазі можливість використання придбаних на заняттях знань, адже навчання передбачає не тільки отримання теоретичних знань, але і навичок використання цих знань на практиці. Інакше навіщо потрібні знання, які їх не можна використовувати?

Згадайте, що останнім часом було пройдено на курсах з іноземної мови або розглянуто самостійно. Чи легко Вам це вдається? Чи все з пройденого матеріалу Ви наразі можете використати на практиці? Проведемо невеликий тест.

Згадайте граматичні правила і слова, які Ви пройшли місяці три тому. Чи можете Ви використати їх на практиці? Чи можете без зусиль у письмовій формі скласти пропозиції із цими даними? Спробуйте зробити це. Якщо у Вас без проблем все вийшло, то йдемо далі. Крім досвіду правильного вираження своїх думок іноземною на папері величезне значення має розмовна навичка.

Отже, спробуйте розповісти вголос монолог з використанням цих же правил й слів. Якщо Ви без проблем змогли застосувати отримані знання в англійській мові на практиці, тобто змогли правильно викласти свої думки на папері, а потім без труднощів розповісти про що-небудь, то Ви молодець! Ваше навчання ефективне.

Якщо це не так, то намагайтеся у першу чергу собі відповісти на запитання: "Чи ефективне моє навчання? Чи влаштовує воно мене?". Намагайтеся зробити це об'єктивно, адже Ви витрачаєте свій час і гроші, та чи отримали очікуваний результат? Якщо Ви його не маєте, то Вам необхідно подумати про перешкоди, що заважають успіху. Адже визубрити не означає зрозуміти щось. Якщо людина щось не зрозуміла, вона ніколи не зможе це використати на практиці.

Якщо Ви ходите на курси чи навчаєтеся самостійно, то, швидше за все, проблема пов'язана не з Вами, а з методикою навчання. Ймовірно, методика, за якою Ви навчаєтесь, передбачає у більшій мірі отримання знань, а використанню їх на практиці приділяється мало уваги. Дайте собі відповідь на запитання, чи є сенс у тому, щоб отримувати якісь знання, а потім не мати можливість їх використати на практиці? Відповідь на неї очевидна.

Пам'ять людини влаштована таким чином, що якщо Ви вивчили якийсь матеріал, але потім його не застосували на практиці, вся ця інформація поступово забудеться, немов осяде. Наприклад, згадайте який-небудь предмет з університетської програми, з якого у Вас була п'ятірка, і який Ви добре знали. Навряд чи Ви багато згадаєте, якщо його не застосовували на практиці.

У випадку з іноземною мовою аналогічна ситуація. Відсутність практики робить теорію марною, не придатною. Тренування отриманих знань на практиці дозволяє не лише їх розібрати без зубріння, але й розвиває Вашу розмовну навичку іноземною мовою. Cаме на таких позиціях грунтуються чисельні розмовні курси іноземної мови.

Програма розмовних курсів головним чином складається з практичних вправ, які дозволяють саме тренувати навички використання іноземної мови. На кожному занятті студентам даються нові слова і граматична частина. Викладач все докладно пояснює, після чого студенти починають використовувати тільки що отримані знання в розмові. Отже отримана теоретична частина засвоюється одразу на заняттях, а такі практичні навички як мова та аудіювання швидко розвиваються.

Існує міф про те, що на розмовних курсах навчають лише елементарним речам, і людина по їх проходженню, розмовлятиме лише простими фразами. Це не так. По їх завершенню людина зможе розмовляти іноземною (звичайно, якщо вона справді вивчала мову, а не просто відвідувала курси) на будь-яку тему, використовуючи складні речення. Також існує міф про те, що йти на розмовні курси можна тільки зі знанням основ тієї мови. Це також невірно. Йти на розмовні курси можна з нуля.

За матеріалами сайту shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації
Вивчаємо англійську легко й швидко
Що заважає швидко вивчити англійську і які мовні курси обрати
Запозичені слова - як вони можуть допомогти у вивченні англійської мови?
Основні мотивації для вивчення іноземної мови
Як навчитися сприйняттю іноземної мови на слух?
Секрети поліглота або як вивчити іноземну мову
Включай музику і за англійську!
2011-04-29  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия