www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // 5 наївних запитань про вебінари
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
5 наївних запитань про вебінари
Як вчитися через Internet, якщо постійно турбують сумніви? А раптом ці самі горезвісні вебінари, про які так багато говорять й пишуть - чергова рекламна "мильна бульбашка"? Спробуємо відповісти на найпоширеніші питання, що стосуються Internet-навчання в цілому, та вебінарів зокрема.

Почнемо з того, що саме поняття вебінари розшифровується дуже просто - семінари через web, тобто через Internet. Якщо навчання передбачає кілька семінарів, то більш коректно було б називати їх web курсами. Але поняття вебінар вже досить міцно закріпилося, і використовується як для одноразових занять, так і для тривалих навчальних проектів. Що приваблює, а що може відлякувати потенційних учнів? Наведемо п'ять типових запитань.

Мені не хотілося б, щоб вебінар нагадував навчальний диск. У чому його відмінності?

Вебінари проходять в режимі on-line і за своїми характеристиками набагато ближче до звичайних занять, ніж до навчальних дисків. Вони проводяться на базі спеціально розроблених порталів вебінарів, які, конкуруючи між собою, прагнуть створити якісне, максимально наближене до очного навчання. Як правило, учень такого курсу на своєму моніторі в окремому вікні бачить і чує викладача, в іншому - той матеріал, який в звичайному класі був би на дошці (зазвичай у вигляді презентації), в третьому - може задавати запитання.

Таким чином і досягається інтерактивність - адже все відбувається "тут і в цей час". У будь-який момент (скажімо, якщо учневі щось незрозуміло), можна поставити запитання, уточнити інформацію, і отримати відповідь через кілька секунд. Багато порталів навіть ввели спеціальну функцію - "піднята рука", щоб те, що відбувається на вебінарі максимально нагадувало навчальний клас.

Я - звичайний Internet користувач. Використовую пошту, блукаю сайтами, іноді сиджу в чатах. Чи впораюся я з вебінаром?

Певний рівень підготовки потрібний лише адміністраторам і викладачам вебінарів.

Якщо Ви записані на вебінар, Вам, як правило, приходить на електронну пошту посилання, "клікнув" на яке, Ви заходите на урок. Ось і всі навички, які Вам потрібні!

Під час заняття Ви слухаєте, записуєте, при необхідності задаєте запитання - задаєте його в спеціальному чаті. Або, інший варіант - одним "кліком", клацнув на зображення мікрофону, Ви підключаєте його, і знову-таки, запитуєте, або, навпаки, відповідаєте на запитання викладача. Загалом, "просунутим" користувачем бути зовсім необов'язково.

Чи знадобиться мені щось докуповувати з техніки, якщо я захочу брати участь у вебінарі?

З технічного оснащення Вам знадобляться навушники і мікрофон, у деяких випадках - веб-камера.

Що станеться, якщо я пропущу заняття на вебінарі? У звичайній групі я б узяв конспект у сусідки по парті, а тут що робити?

Організатори вебінарів, як правило, ведуть запис кожного заняття. Оскільки вони не менше за Вас зацікавлені у якості навчання, Вам обов'язково нададуть запис пропущеного заняття.

Тим не менш, перед тим, як записатися на курс, варто уточнити цей момент у його організаторів.

Як вибрати якісний веб-курс? Чи є тут якісь критерії?

Як і на звичайних курсах, при виборі вебінару варто керуватися принципом: "краще один раз побачити". Скажімо, на серйозних курсах, перш, ніж Ви запишетеся, Вам обов'язково нададуть можливість відвідати звичайне заняття в групі.

Аналогічно і з вебінаром - вони записуються, і відповідальний організатор, упевнений в якості викладання на курсі, з легкістю дозволить Вам "бути присутнім" на занятті, вислав посилання на записаний вебінар.

Більше того, багато організацій, розуміючи, що вебінари - справа ще нова, проводять так звані промо-вебінари. Це безкоштовні заняття на цікаву тему, які демонструють слухачам як якість викладання, так і технічні можливості навчання. Не нехтуйте ними - це завжди яскраво і актуально!
2011-05-18  |  Автор:  |  http://education.israelinfo.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия