www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Поради науковцю: як працевлаштуватися до закордонного...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Поради науковцю: як працевлаштуватися до закордонного ВНЗ
Якщо Ви плануєте вийти на міжнародний ринок праці науковців, пам'ятайте, що викладачі в США вже більше року наштовхуються на складнощі під час пошуку роботи. Проте в інших країнах ринок праці активізується. Про те, що слід робити, щоб вдало реалізувати свій "мізковий потенціал" закордоном, йтиметься у порадах від Катріни Галлівер (Ph.D. історії, науковий працівник Ludwig-Maximilians University в Мюнхені, займала викладацькі та адміністративні посади в університетах Європи, Сінгапуру і Австралії.)

Поради бувалого

1. Відвідуйте закордонні конференції
У науковій сфері поширене міжнародне співробітництво, нерідко дослідні лабораторії частково покривають витрати студентів на закордонні поїздки. Крім того, багато міжнародних конференцій, особливо європейські, пропонують фінансову допомогу студентам, що перебувають на післявузівських програмах і молодшим науковим співробітникам.

2. Розвивайте міжнародні контакти
Пошук роботи за кордоном не раз обумовить ситуацію, коли Вам доведеться звернутися до колег з різних країн з проханням написати рекомендаційні листи. Демонстрація великої мережі контактів такого рівня додасть ваги Вашій міжнародній заявці. Тут діє те саме правило, що і у випадку із місцевими зв'язками: Ви будете в курсі щодо наявних вакансій на кафедрах закордонних університетів.

3. Визначіть "сезон гарячих пропозицій"
Пропозиції роботи у Великій Британії, Гонконгу й Сінгапурі з'являються постійно, але найчастіше з лютого по червень. В Австралії і ПАР (де навчальний рік збігається з календарним) більшість таких оголошень публікують з червня до листопада. Якщо Ви не ставите ніяких обмежень з точки зору географії, то не зіткнетеся з проблемою "мертвого сезону".

4. Звертайтеся до відкритих джерел інформаці] про наявні вакансії
Детально вивчіть вебсайти вакансій, зокрема, Jobs.ac.uk і Campusreview.com.au. В Австралії і ПАР вакансії для представників науки часто публікуються з усіма іншими пропозиціями про роботу, так що, не забудьте про південноафриканський сайт Careerjet і австралійський - Careerone.

5. Розмовляйте з працівниками відділу кадрів "однією мовою"
Ознайомтеся з назвами посад. У Великій Британії і більшості країн Британської співдружності найближчий синонім "доцента" - "лектор" ("lecturer"). Безстроковий контракт тут заключається одразу, а підвищення відбуватиметься від лектора до старшого лектора, рідера і, нарешті, професора.

Використовуйте місцеву термінологію у супровідних листах. Докторська дисертація в Австралії і Великій Британії називається "thesis". Ознайомтеся з навчальними планами університетів, до яких направляєте резюме. Не варто використовувати терміни, характерні для Вашої країни і які нічого не скажуть колегам за кордоном. Відмовтеся від числових кодів спеціальностей. Пам'ятайте, фахівці відділу кадрів повинні побачити, що ви підходите, тому говоріть з ними однією мовою.

6. Грамотно складіть резюме та супровідні матеріали
Зробіть наголос на особливих критеріях відбору, які часто наводяться у британських і австралійських вакансіях. Якщо у Вас є необхідні навички або досвід, не чекайте, що у відділі кадрів уважно прочитають Ваше резюме, щоб у цьому переконатися. Підкресліть їх у супровідному листі, адже часто фахівці з підбору персоналу спочатку дивляться заявки, а потім вибирають резюме лише тих кандидатів, які відповідають зазначеним критеріям.

Не пропустіть жодної дрібниці. Не включайте до резюме таку особисту інформацію, як дату народження або сімейний стан, звичайно, якщо цього не потрібно. Знайдіть у мережі Інтернет приклади резюме науковців у країні, де Ви хочете працювати, та ознайомтесь з прийнятими стандартами.

Відправляючи документи online, переконайтеся, що резюме та супровідний лист відповідають звичайному формату паперу, щоб при роздруку частина інформації не пропала. Вкажіть міжнародний телефонний код перед контактними даними в резюме.

7. Ознайомтеся з інформацію про установу, де плануєте працювати, і регіон, де він розташований
Ви повинні добре підготуватися. Прийом на роботу закордонних кандидатів може бути справжнім випробуванням для кафедри, але навчальні заклади, які шукають кращих викладачів, завжди розглянуть кандидатури іноземців. Знайдіть інформацію не тільки про країну, а й про регіон, де розташовується університет. Це очевидно, однак, бувають випадки, коли здобувачі взагалі не мають уявлення про систему вищої освіти в країні, де вони планують працювати.

Щоб ознайомитися з нагальними питаннями університетів, можна стежити за публікаціями в сфері вищої освіти. Я б порадила британське видання Times Higher Education і австралійське - Campus Review. Під час читання зверніть увагу на систему оцінювання, наприклад Research Excellence Framework у Великій Британії: Ви маєте вміти пояснити, який внесок зможете привнести.

8. Намагайтеся отримати досвід навчання закордоном
Пошук роботи по всьому світу вимагає великих зусиль, але закордонний досвід добре окупається. Доступ до джерел і колег з іншою теоретичною підготовкою напевно підсилить Ваші дослідження. Такий досвід буде корисним активом у розвитку кар'єри. Завдяки йому Вами можуть зацікавитися університети, які відкривають програми навчання за кордоном або залучають більше іноземних студентів.

Спостерігаючи за роботою університетів різних країн, ви отримаєте більш повне уявлення про вищу освіту, підходи до навчального плану і гуманітарні наукові ступені. Всі, кому доводилося виступати з доповідями на міжнародних конференціях, скажуть, що залежно від країни, реакція аудиторії та наукова культура сильно відрізняються. Один європейський колега так пояснює різницю: "Американці навчаються задаючи запитання, в той час як європейські студенти сидять тихо, поки не наберуться впевненості зробити заяву".

Відмінності існують не тільки на рівні студентів. Дуже важливо отримати досвід роботи в різних аудиторіях перш, ніж шукати роботу за кордоном, так ви уникнете сюрпризів.

У наукових працівників більше можливостей працювати за кордоном, ніж у представників інших професій. На відміну від медиків і юристів їм не треба отримувати додатковий сертифікат, щоб мати право виконувати роботу в іншій країні. Ви можете стати настільки мобільні, наскільки самі цього захочете.

За матеріалами сайту The Chronicle of Higher Education
2011-06-16  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия