www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно підготуватися зазделегідь
Наразі я студентка другого курсу, перейшла на третій. Як і всім студентам, мені не з чуток знайомий моторошно хвилюючий стан в період залікових та екзаменаційних сесій в університеті. Тому хотілося б поділитися з людьми деякими секретами успішного складання сесії без хабарів.

З чого потрібно почати? У першу чергу, з настрою. Якщо ви хочете звільнитися раніше, і вже тим більше не перескладати дисципліни, варто підготувати себе до нелегкої напруженої роботи з початку навчального року, семестру. Це більше підходить для студентів, які можуть відвідувати всі заняття або, принаймні, більшу їх частину упродовж семестру. Працюючим студентам або тим, які з різних причин пропускали заняття, в цьому плані буде важче.

1. Почнемо з тих предметів, з яких будуть заліки. Багатьом здається, що отримати залік простіше, ніж скласти іспит. Не завжди. Це залежить від вимог викладачів. Наприклад, один викладач може вимагати вирішення декількох десятків завдань упродовж семестру, а інший обмежиться лише формальною присутністю студентів на лекціях. Тому варто завчасно дізнатися, чого ж від нас хочуть викладачі, - бажано вже на перших заняттях.

Зазвичай вони заохочують роботу студентів на семінарах. Але можливість виступити, проявити себе дістається не всім. Скажімо, студентів у бюджетній та платній групі більше 40. Шлях до отримання заліку автоматом - виступити з доповіддю хоча б один раз. Тем для доповідей всього 5-10. Тому за такої конкуренції, як кажуть, "хто перший встав, того й капці".

Не бійтеся брати активну участь у науковій роботі, сміливо розбирайте теми для виступів, проявляйте себе. Якщо не встигли, запитайте у викладача, які ще додаткові завдання можна виконати упродовж семестру. Але не будьте нав'язливим. Якщо ви не хочете або боїтеся це зробити, доведеться неабияк попітніти протягом сесії. Перевірено на собі і майже на всіх студентах нашої групи.

2. З іспитами справа буде важчою. Робота на семінарах, звичайно, грає велику роль і тут. Проте додаються ще безліч важких проміжних контрольних та лабораторних робіт. Викладачі можуть зажадати їх ідеального захисту, інакше поставлять додаткові запитання на іспиті або просто не поставлять автомат. Якщо ж студент впорається, то з отриманням іспиту автоматом не буде проблем.

3. Якщо це не допомогло... Припустимо, вам не пощастило. Викладач не ставить автомати або ви не можете скласти іспит або отримати залік достроково. Заспокойтеся. У запасі часу, як мінімум, місяць. Вивчайте кожен день по трохи. Так у вас залишиться час на повторення матеріалу і ви зможете не панікувати.

4. Ви не змогли розпланувати час, і часу залишилося дуже мало. Пункт 3, як відомо, виконати дуже важко. Адже все-таки ми живі люди. Всім іноді потрібно відпочити, розважитися, поспілкуватися з друзями... Наприклад, ставиш собі за мету вивчити сьогодні 3 квитка, - і не виконуєш завдання. Врахуйте цей урок на майбутнє - варто навчитися грамотно планувати свій час, відведений на роботу і на відпочинок, це буде необхідно в подальшому житті.

Ще не все втрачено. Спробуйте обдурити свою свідомість. Наприклад, я робила таким чином. Я писала лекції в блок. Припустимо, заучуючи їх, бачила, що листів, які ще треба вивчити, надто багато, а листів, які вже вивчила - кіт наплакав. Тоді я виймала частину листів, які ще не вивчила, і відкладала їх куди-небудь, щоб не бачити. Це трохи заспокоювало. Потім, коли матеріал з тих листів, що залишила в блоці, весь вивчила, я брала кілька відкладених листів (але не всі!), Знову вкладала їх у блок і вчила. І так робила до тих пір, поки не виучувала всі лекції.

5. Запам'ятайте, паніка заважає вам міркувати і запам'ятовувати матеріал! Якщо відчуваєте, що емоції зашкалюють, краще відкласт книги куди подалі. Зробіть розминку, прогуляйтеся. З'їжте що-небудь смачненьке. Повірте в себе, у свої сили. Людські можливості дуже великі. Говоріть собі: "Я зможу! Я впораюся!" І забудьте про такі думки, як: "Все скінчено... Це неможливо вивчити..." Зрештою, не ви перші і не ви останні вчите цей матеріал.

Якщо не встигли щось вивчити, напишіть шпаргалки. Це заспокоїть нерви, до того ж ви непогано засвоїте інформацію, коли будете їх писати. Але не поспішайте скористатися своїм твором на іспиті! Якщо знаєте хоч що-небудь з цієї теми, пишіть спочатку, що знаєте. Якщо все-таки вважаєте за потрібне підглянути в шпору, не варто гарячково обмірковувати тему цього питання. Так можна забути й те, що знав. Просто перепишіть і все. З вас вистачить й хвилювання над тим, як би викладач не помітив, що ви списуєте.

6. І наостанок хотілося б сказати про те, що ваші друзі і рідні можуть відмінно підтримати вас психологічно. Заручіться їхньою підтримкою - і сміливо в бій! Ні пуху ні пера! Удачи вам під час сесії!

Схожі за темою публікації:
Вдало складаємо іспити: поради
Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і тримаємо ритм!
Які викладачі краще - ідеальні чи принципові?
Прикмети і забобони пов'язані з іспитами
7 правил успішного студента
Десять порад першокурснику
2011-09-05  |  Автор: Вікторія Вікольська  |  http://shkolazhizni.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия