www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вчимо англійську: Яка користь від зарубіжних пісень?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вчимо англійську: Яка користь від зарубіжних пісень?
Чому саме мова йтиме про закордонні пісні? Судіть самі: на перегляд фільму у Вас може не бути часу, до читання книги "не доходять руки", але від музики Ви так просто не відбудетеся. Музика всюди: Ви вмикаєте телевізор, і рекламний ролик супроводжує іноземна пісня, перемикаєте канал, а там вже щосили виступає зарубіжний поп-виконавець, сідаєте за кермо, вмикаєте радіо (або свій улюблений CD) і це виявляється пісня англійською. Знайома ситуація? Впевнена, що так. Кожен день, незалежно від нашого бажання, ми стикаємося з цією додатковою можливістю. Чому прослуховування музики можна назвати можливістю для розвитку і вдосконалення мови?

Відповідь дуже проста.

Це один із способів для застосування своїх знань на практиці, а також для поліпшення цих самих знань. Давайте поговоримо про це більш детально.

Напевно кожен з Вас може назвати кілька пісень англійською (або будь-якою іншою іноземною) мовою, які подобаються. Вони можуть подобатися з багатьох причин: хороша мелодія, приємні спогади, пов'язані з цією піснею, красивий голос виконавця, відмінне відео на пісню, перераховувати можна дуже довго. Але мало хто скаже, що пісня йому подобається через її текст, а точніше через зміст, що цей текст несе в собі. Погодьтеся, що це зовсім нелогічно, адже спочатку пісня, як можна довідатися з тлумачного словника, - це найбільш проста і найпоширеніша форма вокальної музики, що об'єднує поетичний текст з нескладною мелодією, і який лекго запам'ятовується. Тобто, головне - це текст, а не музичний супровід.

Чому ж так важко розрізняти англійські слова і вислови навіть в улюблених і знайомих піснях? По-перше, Ви, елементарно, можете не знати тих слів, які використовуються в цій пісні. А зрозуміти те, чого ти не знаєш просто неможливо. Але буває й так, що перед тим як прослухати пісню, Ви, як просунутий користувач інтернету, вирішуєте спочатку знайти текст і ознайомитися з ним, а вже потім прослухати сам твір. І ось начебто Ви переконалися, що більшість слів є знайомими для Вас, залишилося перкласти меншість, але зміст зрозумілий.

Далі Ви включаєте пісню і... знову нічого. І в цей момент Ви починаєте думати, що "вони" співають занадто швидко, що "їх" вимова відрізняється від вимови Вашого викладача. І після цього у Вас виникає запитання - як можна піснями допомогти розвиватися свою мову?!

Можна! Розірвати це, тільки на вигляд замкнуте коло, можливо і навіть досить просто.
Ваша проблема полягає в тому, що Ви не знаєте слів? Рішення просте і логічне - їх необхідно вивчити. І нехай Вас не лякає ця перспектива. Вам не доведеться сидіти годинами безперервно і штудити слова, вивчати напам'ять параграфи і переказувати тексти, коли є більш простий і ефективний спосіб.

Ви не можете розрізняти слова на слух? - Вам просто не вистачає практики слухання і розуміння. Ця проблема також вирішується. І для цього зовсім не обов'язково їхати в країну мови або виловлювати іноземних туристів на вулицях міста.

Коли Ви зможете розуміти те, про що співається в іноземній пісні, іноземна музика відкриється для Вас з нового, раніше невідомого боку. Для Вас стане доступним зміст улюбленої пісні, і, можливо, Ви полюбите її ще більше. Ви зможете відкрити для себе нові жанри та напрямки, які раніше не захоплювали Вас. Ви на практиці побачите, як вживаються слова і вислови, вивчені Вами. Ви будете звертати увагу на те, як вимовляються (а точніше співаються) ці слова і вислови. І звичайно, Ви їх навряд чи забудете, тому що вони будуть постійно на слуху.

Не можна не скористатися тим, що оточує нас навколо і що вимагає від нас зовсім небагато зусиль. Пісня - це не лише фон, який оточує нас упродовж дня, це також джерело (нехай і невелике) знань та корисної інформації для тих, хто вивчає іноземну мову.

Зверніть увагу:
Перелік навчальних курсів з іноземної мови в Україні

Перелік навчальних курсів з іноземної мови у КиєвіСхожі за темою матеріали:
Включай музику і за англійську!
Аудіокниги як допомога у вивченні англійської
Запозичені слова - як вони можуть допомогти у вивченні англійської мови?
Як навчитися сприйняттю іноземної мови на слух?
Скільки слів повинна знати людина, яка вивчає англійську мову, як іноземну?
Вивчаємо іноземну: Як вивчити мову за допомогою асоціацій
Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в іноземну мову
Вивчаємо англійську: Лексика. Особливість вживання дієслів to start, to begin
Як не треба вчити англійську мову
2011-07-18  |  Автор: Анастасія Сучкова  |  http://shkolazhizni.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия