www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Курси чи репетитор
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Курси чи репетитор
Який вид вивчення англійської мови подобається Вам більше: робота з репетитором або відвідування курсів? А який з цих двох способів вивчення іноземної мови Ви б порекомендували другу? Відповісти на ці питання однозначно нелегко, тому що відповідь буде дуже індивідуальною, і залежатиме від цілей навчання.

Сьогодні ситуація співвідношення курсів і репетиторства різко змінилася. На початку 1990-х років учневі, який бажає вивчати англійську для певної сфери енергетики, було б дуже складно знайти викладача. Наразі, через розвиток Інтернету, вчителі можуть в індивідуальному режимі викладати найвужчі аспекти англійської мови, адже у них з'явився доступ до необхідної інформації, яку треба просто методично обробити.

У чому ж головна різниця навчання на курсах і з репетитором?
На курсах викладач не може приділити кожному студенту 100% уваги, а цілі курсу в загальних рисах однакові для всіх. Це не означає, що Ваші потреби не будуть враховані, професійний викладач продумує індивідуальний підхід до кожного учня в групі, але вам все ж доведеться діяти в загальному руслі.

Наступна відмінність пов'язана з взаємовідносинами учень-учитель. Навіть у крихітній мовній групі (два студента), кожен учень одержить лише 50% уваги вчителя. У цьому є свої плюси: Ви можете відволіктися від вивчення англійської під час заняття на пару хвилин і перепочити, "відключитися" від роботи або просто вийти. Робота ж з репетитором може бути втомлюючою за рахунок своєї інтенсивності. Репетитор англійської підійде для людей з високою мотивацією. Тим, кого примушують вчити англійську (на вивченні наполягають батьки учня або його роботодавець), працювати з репетитором не слід. До репетиторів також може скластися негативне ставлення у тих учнів, у яких був невдалий досвід занять один-на-один.

Особисті стосунки з репетитором грають важливу роль. Це означає, що якщо з тих чи інших причин Ви не зійшлися з викладачем, Вам доведеться розлучитися, в той час, як при вивченні англійської на курсах в групах конфліктні ситуації з учителем менш вірогідні.

При роботі на курсах Ви в основному "купуєте" готову послугу, вже розроблений курс. Програма курсу також може бути узгоджена з урахуванням інтересів усіх членів групи. При роботі з репетитором Ви можете спільно скласти індивідуальну програму. Тобто, якщо Вас влаштує загальний курс англійської або загальний курс ділової англійської - подумайте про групові заняття, а якщо Вам необхідна, припустимо, англійська для складання річних звітів щодо продажу медикаментів або для проведення агресивних переговорів у сфері фінансів - Вам пряма дорога до хорошого репетитора! Не забувайте, що програму групового курсу змінити складніше, а репетитор може після узгодження Вами внести до програми деякі корективи.

Треба розуміти, що весь процес вивчення англійської на курсах і з репетитором буде будуватися зовсім по-різному. На курсах Вам запропонують підручник і додаткові матеріали, цікаві всій групі. Курс тет-а-тет я іноді вибудовую виключно на основі матеріалів, принесених студентом. Це дозволяє сфокусувати увагу на англійській, який потрібен саме Вам для виконання конкретних справ. Такий режим економить багато часу, тому що ви вчите тільки те, що Вам треба. Тип навчальних матеріалів різний і залежить від інтересів клієнта. З дівчиною-підлітком ми часто зверталися до слів англійських пісень її улюблених груп, з першокласником ми спиралися виключно на ігрове навчання.

Під час репетиторства я часто використовую моїх учнів як ресурс інформації: прошу приносити з собою робочі підручники, друковані шкільні зошити. Таке менш імовірно на курсах, адже специфічний документ, який один учень пише на роботі кожен день і зацікавлений в його аналізі на занятті, будуть не дуже цікавий іншим.

Швидкість успіхів
Загальновизнано, що працюючи з репетитором Ви досягнете бажаних результатів швидше, ніж вивчаючи англійську на курсах. Але якщо Ваша мета вивчення не специфічна і Ви володієте достатньою кількістю часу, то курси можуть підійти. Подумайте, який варіант буде для Вас більш цікавим з точки зору співвідношення тимчасових і фінансових витрат.

Про різноманітність вправ. У групі Ви можете не тільки порівнювати свій успіх з успіхом інших і робити на цій основі висновки, а й чути різні варіанти усного мовлення. Працюючи з репетитором, Ви чуєте тільки його мову (не враховуючи аудіо-та відеозаписів). Більше того, методики для роботи з групою більш різноманітні.

Вибираючи одну з форм вивчення англійської, подумайте і про Вашу "незалежність". Чи буде Вам комфортно перебувати "під контролем" репетитора весь час заняття?

Якщо дивитися на справу з точки зору гнучкості графіка - виграє репетиторство. Переносити заняття простіше, пропущені заняття (якщо Ви про це попередили хоча б за добу) зазвичай не оплачуються, кількість занять на тиждень можна збільшити або зменшити залежно від Вашої зайнятості, дні і місце занять можна узгодити.

Цікаві дискусії англійською можуть виникати як з репетитором, так і в групі. Все залежить від конкретних умов.

Вартість занять.
Заняття з репетитором набагато дорожчі занять на курсах. Однак це не означає, що вивчення англійської один-на-один - недозволена розкіш. З репетитором робота буде більш динамічною. Це означає, що Ви пройдете курс швидше, отже, раніше почнете застосовувати отримані знання.

Із соціальної точки зору віддамо перевагу курсам. На хороших курсах англійської мови зазвичай дуже весело, Ви також можете познайомитися з дуже цікавими людьми, налагодити з ними особисті й ділові контакти. До речі, іноді ми поєднуємо навчання на курсах і роботу з репетитором. У деяких випадках дуже ефективно.

Отже, вибираючи форму вивчення англійської мови - групові заняття або робота з репетитором - враховуйте Ваші цілі вивчення, час, яким ви володієте, гнучкість вашого робочого або навчального графіка, а також особисті особливості.

Зверніть увагу:
Перелік навчальних курсів з іноземної мови для дошкільнят в Україні

Перелік навчальних курсів з іноземної мови для дошкільнят у КиєвіСхожі за темою публікації:
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Як вибирати репетитора?
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Як правильно вибрати навчальні курси?
Обережно курси!
Як репетитори наживаються на батьках майбутніх абітурієнтів
2011-10-03  |  Автор: Олена Кононенко  |  http://helename.ucoz.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия