www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Навчатися у Німеччині за чужий рахунок – огляд...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Навчатися у Німеччині за чужий рахунок – огляд стипендіальних програм та фондів
Вища освіта у Німеччині безкоштовна як для німців, так і для іноземних студентів. Але для оплати житла, харчування, медичної страховки, проїзду і т.д. знадобиться близько 8000 євро на рік. Немає такої суми? Тоді твій варіант – отримати стипендію, яка повністю або частково покриє всі ці витрати. Що для цього потрібно? Читайте про це в статті.

Тисячі студентів з країн СНД, натхненні заголовками на зразок "безкоштовна освіта в Німеччині", кидаються шукати на сайтах, форумах і в офісах численних освітніх агентств відповідь на питання, як же навчатися в Німеччині безкоштовно. І дізнаються, що все реально і навіть не так вже й складно, але для цього знадобиться мінімум 10000 євро на перший рік навчання. Причому не поступово, а одразу, адже без фінансового забезпечення посольство навіть не стане розглядати документи. А що робити тим, у кого цієї суми немає? Спробувати отримати стипендію, яка повністю або частково покриє всі витрати на навчання і проживання в Німеччині.

Хто може претендувати на стипендію в Німеччині?

У першу чергу, стипендії розраховані на магістрів та аспірантів. Програм для студентів молодших курсів дуже мало, та й ті, що є, передбачають переважно короткострокові поїздки на літні мовні курси або групові поїздки з метою відвідати кілька університетів. А ось всіляких стипендій і грантів для випускників ВНЗ безліч. Але є обмеження і з іншого боку – вікове. Наприклад, випускник ВНЗ, який претендує на стипендію для проходження магістратури в Німеччині, може подавати документи не пізніше, ніж через 6 років після отримання диплома бакалавра чи спеціаліста. Такий диплом в СНД отримують зазвичай у віці 21-22 років. Ось і виходить, що вже в 30 подаватися на стипендію більшість наших співвітчизників не може. І подібне обмеження діє практично в усіх стипендіальних фондах. Студентам від 30 і старше фінансувати своє навчання доведеться, на жаль, самостійно.

Які вимоги до претендентів на отримання стипендії?

До 30 ще далеко і якраз передбачається магістратура? Тоді можна претендувати на стипендію. Але потрібно враховувати, що конкурс серед претендентів часто перевищує 30 осіб на місце. Так що отримати бажане фінансування зможуть тільки кращі з найкращих. І вибирають їх за кількома критеріями.

По-перше, успішність, а точніше середній бал в дипломі бакалавра. Якщо він невисокий, шанси на стипендію також мінімальні.

По-друге, наукова діяльність в обраній сфері: публікації, доповіді, участь у різних конференціях. Все це підвищує рейтинг претендента.

По-третє, рекомендації з місця попереднього навчання: листи від викладачів з характеристиками студента. Позитивними, зрозуміло, від негативних чи посередніх сенсу не буде.

По-четверте, мотивація претендента: потрібно довести, що саме ти здобудеш з цієї стипендії максимальну користь, причому не для себе, а для рідної країни.

Ну і, звичайно, достатні знання німецької або англійської мови. Ці вимоги можна назвати загальними, а далі вже все залежить від конкретного фонду. Наприклад, щоб отримати стипендію імені Конрада Аденауера, потрібно довести свою активну участь у політичному і громадському житті.

Який фонд або стипендію в Німеччині обрати?

За всіма вимогами повна відповідність, але від великої кількості фондів і стипендій у вас очі розбігаються? У першу чергу, варто звернути увагу на Німецьку службу академічних обмінів – DAAD. Тут пропонується величезна кількість стипендій, як загальних, так і спеціалізованих. Але є нюанс – саме сюди насамперед звертається абсолютна більшість студентів. Відповідно, і конкурс тут гранично високий. Потрібна альтернатива? Тоді є сенс розглянути спеціалізовані фонди, які підходять за напрямком. Наприклад, фонд імені Фріца Хонзеля підтримує виключно майбутніх інженерів, фонд Оскара і Віри Ріттер – музикантів, а стипендія European Recovery Programme – економістів. Фонди імені Рози Люксембург або Генріха Белля підтримують студентів магістратури або аспірантів незалежно від спеціальності. Не склалося з фондами? Тоді, можливо, допоможе "Стипендія Німеччини". На неї можуть претендувати навіть студенти молодших курсів з відмінною успішністю і активною громадською позицією. Щоправда, отримати її може тільки студент одного з ВНЗ, які беруть участь у цій програмі. Наприклад, університету Магдебурга або Рейнсько-Вестфальської технічної вищої школи в Ахені.

На яку суму розраховувати?

Розміри стипендій також залежать від фонду, який їх надає. Так, DAAD зазвичай виплачує студентам магістратури по 750 євро на місяць, аспірантам – по 1000, науковим працівникам (викладачам, доцентам і т.д.) – по 1840 євро на місяць, а професорам і того більше. Стипендії інших фондів варіюються від 650 до 1500 євро на місяць. Стипендія Німеччини становить всього 300 євро на місяць. Для порівняння, студенту на проживання в Німеччині потрібно 659 євро на місяць. Це відповідно до вимог посольства на сьогоднішній день. Очевидно, що більшість стипендій, хоч і не всі, можуть повністю покрити всі витрати іноземного студента в Німеччині.

Коли подавати документи на стипендію в Німеччині?

Подавати документи на стипендію потрібно заздалегідь. Наприклад, в DAAD термін прийому документів на наступний рік закінчується 20 листопада, а за деякими стипендіями ще раніше. Ось і виходить, що для того, щоб отримати стипендію, потрібно за рік до передбачуваної дати виїзду вже підготувати всі документи, в тому числі, підтвердження від німецького ВНЗ про готовність прийняти студента на навчання.

Підіб'ємо підсумки

Отже, всіляких стипендій і фондів у Німеччині дуже багато, практично, кожна людина зможе знайти собі підходящий варіант. При цьому сума стипендії, у більшості випадків, повністю покриває витрати на перебування в Німеччині. А ось для отримання фінансування доведеться напружитися: і документи майже за рік зібрати, і мотивацію хорошу написати, і рекомендаційні листи підготувати, і особисту співбесіду пройти. Але можливість дійсно безкоштовно отримати освіту в провідній європейській країні коштує витрачених зусиль, чи не так?

Схожі за темою публікації:
Гранти та стипендії Німеччини
На навчання до Німеччини - головні умови
Консультація експерта: Чи можна в Німеччині безкоштовно вчитися на англомовній програмі у медичному ВНЗ?
Німецькі ВНЗ допомагають абітурієнтам обрати фах
Як написати успішний мотиваційний лист для німецького ВНЗ
2011-10-12  |  Автор: Наталія Неер  |  http://chemodan.com.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия