www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Навчитись читати швидко – доступно кожному
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Навчитись читати швидко – доступно кожному
Ви давно зрозуміли, що не можете віднести себе до тих щасливчиків, кому під силу буквально ковтати одну книгу за іншою. Скільки б Ви не намагалися читати швидко, особисто у Вас це не виходить. Або виходить, але на шкоду якості засвоєння інформації. А між тим, як показує практика, у наш час, що відрізняється постійною нестачею ні на що часу, у виграші виявляється той, хто здатний в найкоротші терміни засвоїти максимальний обсяг інформації. Як же навчитися читати швидко, бачити в тексті і отримувати з нього найголовніше? Вам на допомогу прийдуть курси швидкочитання. Більшість з Вас щось чули або навіть читали про це, але в подробиці намагалися не вникати.

Кому будуть цікаві курси швидкочитання?

Курси швидкочитання призначені для школярів (причому, як правило, це учні старших класів) та студентів. Курси підійдуть також педагогам і викладачам. Однак на практиці виявляється, що навичкам швидкочитання навчаються як начальники, так і вчені, прості інженери і навіть політики. Навчання швидкого читання може послужити хорошу службу фахівцям будь-якого рівня, які в силу своєї професії змушені щодня переглядати і запам'ятовувати великі обсяги інформації. У загальному і цілому, учасниками даних курсів можуть стати всі бажаючі, які працюють в інтелектуальній сфері і змушені багато читати. Однак, за словами викладачів таких курсів, основний контингент учнів становлять, все-таки, школярі та студенти.

Як навчитися швидкого читання?

Перш ніж записуватися на курси швидкочитання, непогано дізнатися про свою швидкість читання. Це допоможе з'ясувати, чи можливо Вам взагалі рости далі. Тепер це можна зробити за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Більшість програм, по яких проходить зараз навчання швидкісного читання, допомагають не тільки перетворити читання в корисний і надзвичайно приємний процес, який доставляє задоволення, а й пропонують у першу чергу освоїти якісний спосіб читання, завдяки чому Ви зможете швидко орієнтуватися у величезному потоці інформації.

Як люди зазвичай читають текст? Слово за словом. Рядок за рядком. Від речення до речення. Більш того, багато хто з нас при цьому промовляють кожне слово. А між тим, фахівці з'ясували, що, концентруючись на окремих словах, комах та промовляючи вголос прочитаний текст, ми сповільнюємо швидкість свого читання.

На курсах швидкочитання викладачі знайомлять своїх учнів з абсолютно новими способами читання. Вони відкривають можливість багаторазового підвищення швидкості читання, не втрачаючи при цьому якості засвоєння прочитаного.

Будь-яка техніка швидкого читання спрямована, перш за все, на розширення поля зору при сприйнятті сторінки. При цьому потрібно подолати такі три основні проблеми:

1. Щоб навчитися читати швидко, потрібно позбутися регресій - зворотних рухів очей при читанні тексту. Багато курсів швидкочитання дозволяють оволодіти технікою читання не за словами, а по абзацах, сприймаючи текст вертикально і не бігаючи очима по рядках.

2. Швидкочитання передбачає ефективне позбавлення від промовляння слів "про себе" при прочитанні. Як показали дослідження, програма швидкочитання, яка не "бореться" з промовлянням тексту, збільшує необхідний час на засвоєння прочитаного в кілька разів.

3. У процесі навчання швидкого читання учні набувають навички, що допомагають у кілька разів підвищити якість уваги під час читання. Значить, багато технік швидкочитання покликані вдосконалити розуміння тексту на одиницю витраченого часу.

Не довіряйте сліпо обіцянкам

Як з'ясували фахівці, більше половини людей з вищою освітою встигають прочитати за хвилину всього лише близько 70 - 80 слів. Як обіцяють більшість курсів швидкочитання, після навчання Ваша швидкість читання збільшиться в 5-8 разів. У деяких центрах обіцяють результат до 5 тис. (і навіть до 10 тис.!) знаків за хвилину.

Але більшість авторів методик намагаються уникати будь-яких цифр і прогнозів. Вони вважають, що робити це некоректно. Все залежить від особистих здібностей конкретної людини, її інтелекту, а також наполегливості і, що важливо, практики, практики, і ще раз практики.

Денне, заочне, дистанційне навчання

Пропозицій і курсів швидкісного читання досить багато. Зараз навчитися цьому можна і віддалено. Є як денні, так і заочні курси. Деякі навчальні центри успішно освоюють інтернет-простір. Фахівці запевняють, що всі форми навчання дозволяють добитися добрих результатів.

Багато заочників, працюючи самостійно, досягають навіть більш високих результатів, ніж усі інші. Пояснення цьому факту просте: заочний режим припускає, що учень сам вибирає той ритм навчання, який найбільше йому зручний. Однак більшість викладачів схиляються до думки, що швидкісного читання краще навчатися все-таки на денних курсах: у групі або з персональним тренером. Найменше знань дають книги зі швидкісного читання. Але все залежить від особистих здібностей учня.

Денне навчання може бути представлено в кількох варіантах:

1. Експрес-курси розраховані в першу чергу на школярів і студентів. Заняття проводяться за інтенсивною методикою в дні шкільних і студентських канікул протягом декількох днів підряд.

2. Стандартна програма. Заняття проводяться кілька разів на тиждень протягом приблизно 1-1,5 місяця. Плюс домашні заняття.

3. Індивідуальне навчання. Програма розроблена спеціально для індивідуального навчання надмірно зайнятих людей, фінансові можливості яких дозволяють освоїти методику в тому режимі і в тому вигляді, в якому їм це зручно.

4. Корпоративне навчання може помітно поліпшити якість роботи колективу і, як обіцяють, значно підвищити продуктивність праці.

Заочне навчання передбачає самостійну роботу під керівництвом викладача. Навчальний план передбачає проведення занять протягом декількох місяців, при самостійній роботі хоча б протягом години на день. Тестування та консультації проводяться за листуванням.

Навчання через Інтернет проходить так. Сплативши курс в одному з навчальних центрів, Ви отримуєте особистий пароль і логін, за допомогою якого потрапляєте на навчальний портал. Тут учень може завантажувати методичні посібники, виконувати завдання та вправи, задавати питання викладачеві, отримувати консультації, а також проходити всі необхідні тести. Цей варіант навчання підійде тим, хто не може вчитися на очному відділенні через брак часу або через відсутність центру швидкого читання у своєму місті. Так Ви зможете пройти програму за індивідуальним планом і навчатись у будь-який зручний для Вас час.

На замітку - прочитати обов'язково!

1. Уважно вивчіть сайти навчальних центрів. Почитайте відгуки. Пошукайте на відповідних форумах думки людей, які розбираються в нюансах і методиках викладання.

2. Знайдіть час, щоб приїхати у саму школу. Поцікавтеся на місці, які документи, патенти, сертифікати є у центру, а також які вчені ступені і заслуги є у педагогів, які викладають на курсах. Це допоможе Вам уникнути проблем у майбутньому.

3. Не чекайте від себе після закінчення курсів якихось нереальних результатів. Але розвинути здібності, які закладені природою, Вам під силу. Все залежить від Вашої наполегливості та завзятості.

4. Викладачі попереджають, що навіть після закінчення курсів не варто зовсім припиняти робити спеціальні вправи, спрямовані на розвиток спеціальних навичок.

5. Пам'ятайте, що засвоєна Вами техніка швидкочитання дозволить Вам підвищити якість Вашої роботи. Хіба це не вагомий аргумент для того, щоб записатися на курси швидкочитання в самий найближчий час?

Схожі за темою публікації
Як підвищити ефективність самоосвіти?
Як підвищити ефективність навчання
Як вчитися правильно: ефективні та неефективні методи
2011-10-14  |  Автор:  |  http://personalmoney.ru

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия