www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Дос'є професії: інвестиційний консультант
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Дос'є професії: інвестиційний консультант
Наразі, в Україні фахівців з інвестиціного консультування одиниці, в той час, як попит на їхні послуги зростає з кожним роком. Інвестиційним консалтингом займаються лише біля 10% консалтингових компаній.

Чим займаються інвестиційні консультанти?

Проаналізував різні визначення, можна сказати, що інвестиційний консультант - це людина, яка професійно консультує фізичні та юридичні особи з питань інвестування та методів управління активами. Інвестиційний консультант відповідає за розробку інвестиційної політики, якою потім й керуються ті, хто її замовив.

В першу чергу в обов'язки інвестиційного фахівця входить аналіз фінансових активів з метою визначення їх інвестиційних характеристик та видачі рекомендацій в галузі управління інвестиціями, управління портфелем цінних паперів й фінансовим менеджментом тощо. Кінцевим споживачем результатів професійної діяльності інвестиційного консультанта є потенційний інвестор, який оперує на фінансових ринках - фізична або юридична особа.

З усього вище наведеного випливає, що ця професія дуже тісно переплетена з професіями фінансового аналітика і інвестиційного аналітика. Однак,вони цілком можуть і не бути консультантами, а от консультант - просто зобов'язаний бути аналітиком. Крім цього, у інвестиційного консультанта є ще багато інших обов'язків, на яких ми зупинимося більш докладно.

Яка основна задача інвестиційного консультанта?

У першу чергу, слід підкреслити, що інвестиційний консультант завжди знаходиться на боці інвестора - приватної особи або організації - і керується його інтересами. З урахуванням загальної фінансової ситуації клієнта та його інвестиційних завдань він допомагає сформувати комплексну програму інвестування, яка включає різні напрямки. Вирішення цих питань передбачає розгляд можливостей вкладення коштів у такі фінансові інститути, як:
- страхування
- інвестиційні фонди
- цінні папери
- банківські продукти
- пенсійні накопичення

Слід відзначити, що інвестиційні консультанти не лише створюють індивідуальний інвестиційний план та розробляють стратегію інвестування, але й допомагають втілити все це у життя. Тобто, професійний консультант сприяє ефективній реалізації цієї програми.

У випадку, якщо інвестиційного консультанта наймає не фізична особа, а підприємство, до його обов'язків також можуть входити наступні позиції:
- розрахунок економічного ефекту від певного проекту;
- порівняльний аналіз можливих альтернатив реалізації проекту;
- консультації з приводу поточної ситуації на фінансовому ринку і можливих умовах потенційних інвесторів, зазначення ​​тих потенційних інвесторів й кредиторів, які можуть бути зацікавлені у співпраці підприємством;
- розробка оптимальних варіантів фінансування проекту, з розрахунком грошових потоків по проекту, графіка його фінансування партнерами, розрахунків за кредитами і позиками;
- розробка пропозицій з оптимізації фінансової частини проекту з точки зору зниження податкового тягаря, скорочення процентних витрат та інших витрат;
- підготовка необхідної документації для презентації проекту перед потенційними інвесторами та кредиторами (бізнес-план, інвестиційний меморандум, техніко-економічне обгрунтування);
- участь в переговорах з потенційними інвесторами, кредиторами або покупцями бізнесу;
- супровід інвестиційного проекту упродовж всього періоду його реалізації та здійснення поточної роботи із залучення фінансування та оптимізації фінансової частини проекту.

З усього вищесказаного випливає висновок про те, що підприємство у зв'язку з великими обсягами та різноманітністю завдань, швидше за все, звернеться до консалтингової фірми. А от приватній особі, звичайно ж, більш зручно і комфортно буде працювати з незалежним консультантом.

Які особисті та професійні якості необхідні, щоб успішно працювати інвестиційним консультантом?

В першу чергу всі ті, які необхідні фінансовому або інвестиційному аналітику. Але існують і особливі якості, властиві саме консультантам. У першу чергу це вміння встановити особистий контакт і досягти взаєморозуміння з клієнтом. Взагалі, для такого фахівця дуже важливе вміння чітко і ясно викладати свої думки, говорити просто про складне. Успіх роботи даного фахівця прямо залежить від того, наскільки він зможе зрозуміти потреби клієнта і завоювати його симпатію. Отже, необхідні досить глибокі знання з психології та соціології, а також інтерес до роботи з людьми.
2011-11-07  |  Автор: Юлія Юткіна  |  http://www.personalmoney.ru/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия