www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як правильно скласти резюме: Кілька порад, як...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як правильно скласти резюме: Кілька порад, як правильно написати резюме і не зробити прикрих помилок
Кілька порад про те, як правильно написати резюме і не зробити прикрих помилок.

Майже кожному з нас доводилося (або доведеться) у своєму житті складати резюме. Багато хто робить це регулярно. Середньостатистичний громадянин працює в одній організації не більше трьох років. І це нормально, тому що компаній, здатних одночасно запропонувати і кар'єрне зростання, і зростання матеріального добробуту, зовсім небагато.

Ось і доводиться нам періодично шукати кращого життя в інших роботодавців.

Ми розуміємо, що на "привабливе" місце може претендувати значна кількість конкурентів. А отже, HR-менеджеру буде з чого вибирати. Але як кандидату зробити так, щоб його резюме помітили серед багатьох інших? Як справити враження, щоб тебе запросили на співбесіду? І як не допустити прикрих помилок?

Насправді все не так складно, як може здаватися на перший погляд. Резюме - це Ваша візитівка, її не потрібно перевантажувати зайвою інформацією або намагатися приписати собі ті якості, якими Ви не володієте. Все має бути реалістично і просто, але вишукано і зі смаком.

Про те, що писати в кожному з розділів резюме, зупинятися не будемо - цю інформацію Ви легко можете прочитати у попередніх статтях сайту "Освітній портал":
Не перетворюйте резюме на свого ворога
15 правил оформлення резюме
Як правильно скласти резюме
Хобі в резюме: (без)корисне доповнення?
Креативне резюме: Як використовувати інфографіку.

Давайте розглянемо типові помилки, які допускають пошукачі при написанні та оформленні резюме.

1. Пошукач у розділі "П.І.Б." вказує лише своє ім'я чи ім'я і по батькові без зазначення прізвища, або неповне ім'я і прізвище. Особливо цим "грішать" пошукачі, які розміщують свої резюме на інтернет-порталах з пошуку роботи. Знайте, що зазначення лише одного імені у рекрутера одразу викликає запитання: "Ви ще працюєте і за спиною у свого роботодавця шукаєте собі інше місце? Від кого ховаєтеся?". Пам'ятайте, HR-менеджери - народ дуже підозрілий, і будь-яка двозначність або недомовленість буде витлумачена не на Вашу користь.

2. У розділі "Бажана посада" претендент зазначає всі потенційно цікаві для нього посади. Наприклад, дівчина вказує у резюме, що вона шукає місце секретаря, менеджера чи бухгалтера. Чи потрібно пояснювати, що всі ці посади мають абсолютно різний функціонал і їх не можна об'єднувати в одному резюме. Отримав таке резюме, HR зробить висновок про те, що Ви самі не знаєте чого хочете і не маєте належної мотивації. Якщо Вам дійсно все одно, на яка вакансія для Вас є більш відповідною, тоді складіть декілька різних резюме, конкретно під кожну посаду - це буде однозначно більш розумно.

3. У розділі "Досвід роботи" здобувач не вказує найменування організацій, в яких він працював, а пише узагальнено - ТОВ, ЗАТ, магазин, будівельна компанія і т.п. Це наводить на думку про те, що Вам є що приховувати про своє минуле. Звичайно, завжди є ймовірність того, що, знаючи найменування організацій, в яких Ви працювали, HR-менеджер не полінується і подзвонить у відділ кадрів й поцікавитися Вашими успіхами, але це всього лише вірогідність і не факт, що HR скористається цією можливістю. А от якщо Ви візьмете і не вкажете найменування попередніх фірм, в яких Ви працювали, то з високою долею ймовірності Ваше резюме потрапить до "кошика".

4. У розділі "Професійні та особисті якості" вказуються ті з них, які не мають нічого спільного з посадою, на яку Ви претендуєте. Наприклад, здобувачка на посаду бухгалтера вказує, що вона творча і креативна натура і поряд з бухгалтерськими програмами добре володіє Adobe Illustrator. Що подумає HR? Правильно, те, що наша здобувачка не має жодного уявлення про те, яким насправді має бути бухгалтер.

5. Неадекватно високий / низький рівень передбачуваної заробітної плати. Що тут треба сказати? Будьте реалістом! Очікувння занадто високої зарплатні відлякають HR-а так само, як і занадто низької. У першому випадку він подумає, що Ви себе переоцінили, у другому випадку - що Ви не володієте потрібними навичками і знаннями. Щоб бути об'єктивним, промоніторіть ринок, подивіться, який середній рівень заробітної плати за цією посадою у Вашому регіоні. Дещо збільшіть її і отриману суму зазначте в резюме.

6. Орфографічні та пунктуаційні помилки. Тут навіть і говорити нема про що, і так всім все зрозуміло. Тільки чому тоді HR-и з завидною регулярністю отримують резюме з купою помилок? Питання залишається без відповіді. Перш ніж надіслати своє резюме, дайте прочитати його двом-трьом друзям - свіжий погляд допоможе Вам уникнути багатьох помилок.

7. Занадто об'ємне резюме. Пам'ятайте, оптимальний обсяг резюме - один аркуш формату А4. У крайньому випадку - два аркуші. Але краще все ж таки один. Адже HR-менеджер зайнята людина, і йому ніколи читати Ваше "житіє" на десяти аркушах. Будьте лаконічним пошуковцем.

Отже, підбиваємо підсумки. Резюме пишемо коротко, але ємко. Стиль оформлення - строгий, але оригінальний. І звичайно, не допускаємо жодної помилки накшталт тих, які зазначено вище. Витратив не так багато часу, Вам вдасться скласти резюме, яке не залишить байдужим найсуворішого і прискіпливішого HR-менеджера!
2011-11-24  |  Автор:  |  http://dengi.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия