www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до сесії: Як запам'ятати все і не забути...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до сесії: Як запам'ятати все і не забути через п'ять хвилин
Як правильно сприймати інформацію, щоб через 5 хвилин вона не вивітрилася, як запам'ятовувати дати, формули та алгоритми дій? Від того, наскільки багато інформації Ви можете відкладати у свою пам'ять, залежить успіх у навчанні. Аналіз базових інструментів тренування пам'яті і дозволив зробити корисні поради з "фітнесу для мозку".

Вчу-вчу - і все без толку. Як підлатати "діряву пам'ять"?

По-перше, за допомогою тестів з'ясуйте, який вид пам'яті у Вас більш розвинений - зоровий, слуховий або кінетичний. На ньому і зробіть наголос, тобто читайте і розглядайте зображення, або слухайте лекції, або пишіть конспекти. Але для кожного блоку інформації, який має "поміститися" у Вашій голові, намагайтеся отримати враження, задіюючи всі органи чуття. Більшість людей - візуали, які отримують найбільше враження через зір. Адже нерви, що ведуть від ока до мозку, у 20 разів товщі, ніж нерви, що ведуть від вуха до мозку. По-друге, повторюйте вивчене. І, нарешті, по-третє, асоціюйте! Єдиний спосіб надійно запам'ятати певний факт - це пов'язати його з яким-небудь іншим, уже наявним фактом у Вашій пам'яті.

Чи є "чарівна пігулка" для поліпшення пам'яті?

Все, що корисно організму - корисно мозку: повноцінний сон, збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі, розумне чергування роботи і відпочинку. Поліпшити всі функції вищої нервової діяльності, до яких належить і пам'ять, можна, збільшив в раціоні присутність речовин, що стимулюють зростання нейронних зв'язків. Це вітаміни С, Е, В6, В12, бета-каротин, жирні кислоти, що містяться в лососі, тунці, сардині, оселедці, витяжка з рослини гінкго білоба. Гарна звичка - випити з ранку капсулу риб'ячого жиру і препарат йоду (при діагностованому дефіциті йоду в організмі). Вживання ноотропів (стимуляторів розумової діяльності) без медичних показань та рекомендацій лікаря може лише нашкодити. Якщо хочете неодмінно "з'їсти пігулку" - пропийте курс гліцину. Це амінокислота яка має заспокійливу і м'яку транквілізуючу дію, а також має деякі ноотропні властивості, у тому числі - покращує пам'ять і асоціативні процеси.

Як пов'язані пам'ять та інтелект?

Безумовно вони пов'язані між собою. Але кореляція між ними не пряма. Взяти хоча б героя фільму "Людина дощу" у виконанні Дастіна Хоффмана, який володів фотографічною пам'яттю, міг без праці запам'ятовувати безглузді поєднання цифр в телефонному довіднику або порядок карт в декількох колодах, але при цьому був розумово відсталим. Абсолютно доведений факт: розвиток пам'яті "розганяє" розумові здібності, особливо такі, як широта, глибина і гнучкість інтелекту. Широта інтелекту визначається кругозором людини. Глибина - це здатність розуміти зміст питання, шукати і знаходити причини явищ, уміти дати оцінку явищам і подіям. Гнучкість інтелекту полягає в здатності будувати діяльність відповідно до досягнутих результатів, в умінні відмовитися від помилкових суджень і шукати нові рішення.

Як краще запам'ятати матеріал для іспиту?

Потрібно дотримуватися простих і очевидних правил. Починати готуватися до іспиту заздалегідь, як мінімум за кілька тижнів (або навіть за кілька місяців, якщо це відповідальний етап). Вчити матеріал часто і регулярно. Періодично перевіряти, чи добре Ви все запам'ятали. Дуже важливо раціонально організувати час на підготовку, щоб не виникало ситуації "завтра складати, а я нічого не знаю". Адже Вам треба не просто запам'ятати, а й організувати весь масив інформації у логічно пов'язану сукупність знань - тільки у такому вигляді інформація засвоюється легко і міцно. Оскільки вивчення нового матеріалу - це кумулятивний, накопичувальний процес, відштовхуйтеся від того, що Ви вже знаєте. Кожна порція, кожен шар інформації повинен поміститися, образно кажучи, на окремій поличці у Вашому мозку. Ви зможете запам'ятати більше, якщо будете знати, як різні фрагменти інформації пов'язані між собою.

За матеріалами журналу "Куда пойти учиться", №38

Схожі за темою публікації:
Німецькі вчені: Cтуденти вживають "допінг для мозку"
Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно підготуватися зазделегідь
Вдало складаємо іспити: поради
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня зань
Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і тримаємо ритм!
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Готуємося до ЗНО та сесії. Вчимося правильно читати
Заповіді успішного читача
Прикмети і забобони пов'язані з іспитами
Які викладачі краще - ідеальні чи принципові?
Настільний теніс - найкращий в світі вид спорту для мозку
2011-11-28  |  Автор: Катерина Смирнова

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия