www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Аграрний сектор: фахівців багато, але знайти потрібних...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Аграрний сектор: фахівців багато, але знайти потрібних важко
Українські агрохолдинги шукають іноземних фахівців, пропонуючи їм чималі зарплати. Керівники сільськогосподарських підприємств кажуть про дефіцит висококваліфікованих українських фахівців.

23 українські аграрні вищі школи готують щороку приблизно 130 000 фахівців. Як розповіла Олександра Саєнко - директор департаменту кадрової політики харківської компанії "Агро-трейд", це задовольняє потреби галузі більш ніж у 10 разів. Проте, за словами експерта, майже за всіма спеціальностями не вистачає висококваліфікованих фахівців: "Агрономічні спеціальності потрібні усі. Але дуже рідко буває, що людина може працювати за тією вузькою спеціальністю, що отримала в університеті. Їм усім доводиться перепрофілюватися та розширювати знання", - каже Саєнко.

З десяти студентів мають шанс тільки двоє

Харківська компанія "Агро-трейд" є великим агрохолдингом, спеціалізується на рослинництві і постійно веде пошук студентів ще під час навчання. "З десятьох студентів відбираємо десь п’ять. Пропонуємо роботу максимум двом. Та потім ще вкладаємо в них багато, аби вони змогли якісно працювати", - каже Саєнко та додає, що майже завжди рівень знань студентів економічних факультетів аграрних інститутів краще, ніж агрономічних.

В українському агробізнесі віднедавна спостерігається тенденція залучати іноземних фахівців, яким доводиться платити немалі гроші. Як каже директор агенції з підбору персоналу "Експерт-плюс" Наталя Яковлева, це, імовірно, пов’язано з бажанням власників великих компаній працювати з "чесними менеджерами, які не крадуть". За досвідом Яковлевої, рівень освіти випускників українських аграрних вищих шкіл вельми пристойний. Утім, бажано мати й закордонний досвід: "Великі компанії особливо зацікавлені, приміром, у харківських студентах, які пройшли практику або стажування за програмою європейського обміну", - зауважує експерт.

У тваринництві нема роботи

Ще більші проблеми з працевлаштуванням у випускників вищих шкіл, які отримали освіту у галузі тваринництва. Проблемою тут є не стільки рівень знань, скільки скрутна ситуація у галузі, каже колишній начальник обласного аграрного управління Михайло Жорник. "Якщо рослинництво в Україні якось розвивається, тваринництво потроху зникає через велику конкуренцію з іноземним м’ясом", - зауважує Жорник. Саме через це, додає він, нещодавно одна з великих харківських свиноферм просто "порізала кілька сотень тварин на ковбасу", приблизно півсотні людей втратили роботу: "Де їм працювати? Я знаю багато прикладів, коли фахівці в галузі тваринництва переорієнтовувалися на менеджерів, приміром, з продажу гербіцидів", - підсумовує експерт.
2011-12-14  |  Автор: Олександра Індюхова  |  http://www.dw-world.de

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия