www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Досьє професії: Ветеринар
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Досьє професії: Ветеринар
Ветеринар – це лікар, що спеціалізується на роботі з тваринами.

Професійні обов'язки:
Лікування й профілактика хвороб тварин, а також проведення різних медичних і косметичних процедур, у тому числі операцій, а також ветеринарно-санітарний контроль при виробництві та реалізації продуктів тваринництва. Робота може проводитися в спеціально обладнаному приміщенні (клініці, лабораторії), вдома або на відкритому повітрі.

У процесі роботи зазвичай використовуються медичні інструменти, лікарські препарати, хімічні реактиви.

Ветеринари можуть працювати у спеціалізованих ветеринарних клініках і аптеках, в організаціях, що переробляють і реалізовують продукцію тваринництва, на фермах, в зоопарках, цирках, клубах службового собаківництва та в інших місцях, де перебувають тварини. Крім того, ці фахівці працюють в наглядових органах, що здійснюють контроль реалізації продуктів тваринництва.

Напрямки роботи:
Сьогодні ця професія, окрім безпосереднього лікування тварин, включає безліч різних напрямів. Ветеринари контролюють якість м'яса, молока, яєць та інших продуктів тваринного походження на ветеринарних пунктах і станціях, фермах, у відділах виробничо-ветеринарного контролю на м'ясокомбінатах, на м’ясо-молочних і харчових контрольних станціях, у ветлабораторіях. Крім того, вони також несуть відповідальність не лише за їхнє здоров'я, але і за дотримання зоогігієни на фермах, санітарний стан інвентарю, складають раціон харчування тварин, роблять щеплення від інфекційних захворювань, приймають роди.

Усі продукти, що надходять у продаж, обов'язково проходять ветеринарно-санітарну експертизу, і у разі небезпеки для споживачів ветеринар має право конфіскувати і знищити будь-які з них.

Від того, наскільки добре організована в країні ветслужба, залежить здоров'я її громадян.

Ветеринар може працювати також в прикордонних пунктах митного контролю.
Останнім часом особливого значення набуває прикордонний і митний ветконтроль, оскільки у світі періодично виникають вогнища таких страшних захворювань, як пташиний грип, коров'ячий сказ тощо. Ветеринари-прикордонники мають відповідальне завдання - захистити громадян від цих небезпек. Саме завдяки їм до України не потрапляють продукти харчування, які містять у собі шкідливі хімічні речовини чи отруту. Крім того, ветеринари обов'язково контролюють всіх тварин, яких ввозять в країну і вивозять з неї, що дає змогу уникати поширення епідемій.

При виборі професії ветеринара, в першу чергу, необхідно керуватися любов'ю до тварин. Цю любов тварини відчувають, і тому іноді згодні витерпіти найболіснішу процедуру. Трапляється ж і таке, що молодому дипломованому фахівцеві доводиться змінювати професію через те, що тварини категорично відмовляються з ним «спілкуватися».

Талант ветеринара - це дар.

З тих пір, як людина приручила тварин, з'явилася необхідність стежити за станом їхнього здоров'я. Брати наші менші страждають від тих самих захворювань, що і ми: це і звичайна простуда, і ангіна, і виразка шлунку, і сечокам'яна хвороба. Нерідко в залишеної на якийсь час в чиїхось добрих руках собаки від туги не витримує серце - трапляється інфаркт.

Навчання:
Для отримання професії необхідна вища освіта, здобути її можна в спеціалізованих вузах (див. нижче). Підготовка включає вивчення широкого переліку медико-біологічних дисциплін, хімії і фармацевтики, основ тваринництва, специфіки утримання різних видів тварин. Слід врахувати, що в процесі навчання у вузі ветеринари готуються переважно до роботи із сільськогосподарськими тваринами (корови, свині тощо). А щоб опанувати специфіку роботи з домашніми тваринами, що є більш потрібним в місцевих умовах, найчастіше доводиться отримувати додаткову платну освіту.

Особисті якості:
Ветеринарові потрібна розвинена спостережливість, хороша пам'ять, логічне мислення, терпіння і доброзичливе ставлення до тварин. Ветеринарному лікарю, що лікує і оперує, необхідно мати сильні й спритні руки для фіксації тварин і проведення процедур. Для лікарів ветнагляду основними професійно важливими рисами є: наполегливість і послідовність у прояві професійних вимог, відповідальність і принциповість при виконанні службового обов’язку, оскільки в результаті недотримання санітарних норм страждають споживачі неякісних продуктів. Професія протипоказана тим, у кого є алергія на тварин і ліки, а також фізичні вади, що заважають проведенню оглядів і медичних процедур.

Попит на ринку праці:
Професія характеризується помірним попитом, і дозволяє працювати як у сільській місцевості, так і в містах. Доходи зазвичай у діапазоні від одного до півтора рівнів середньої зарплати в промисловості; відносно більше отримують фахівці, що працюють в комерційних клініках для домашніх тварин.

Кар'єрні перспективи:
У міру зростання кваліфікації фахівець стає більш потрібним і високооплачуваним - з одного боку, зростає його формальний статус (наприклад, розряд оплати праці), з іншого - ті, кому він успішно допоміг, в майбутньому рекомендують його новим клієнтам. Перспективи для адміністративного росту невеликі. Можлива організація власного бізнесу у сфері надання ветеринарних послуг або перехід від найманої роботи до приватної практики.

Де в Україні можна вивчитися на ветеринара:
Національний університет біоресурсів і природокористування України
Білоцерківський національний аграрний університет
Дніпропетровський державний аграрний університет
Житомирський національний агроекологічний університет
Луганський національний аграрний університет
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького
Одеський державний аграрний університет
Подільський державний аграрно-технічний університет
Полтавська державна аграрна академія
Сумський національний аграрний університет
Харківська державна зооветеринарна академія
Південний філіал НУБіП "Кримський державний агротехнологічний університет"

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
Золотоніський державний технікум ветеринарної медицини (Черкаська обл.)
Козелецький технікум ветеринарної медицини (Чернігівська обл.)
Компаніївський технікум ветеринарної медицини (Кіровоградська обл.)
Млинівський державний технікум ветеринарної медицини (Рівненська обл.)
Рожищенський технікум Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького (Волинська обл.)
Тульчинський технікум ветеринарної медицини Вінницького державного аграрного університету (Вінницька обл.)

За матеріалами сайту: www.robota.lviv.ua

Схожі за темою публікації:
Досьє професії: Лікар-алерголог
Досьє професії: Експерт-криміналіст
Досьє професії: Економіст
Досьє професії: Девелопер
Досьє професії: Діловод
Досьє професії: Геолог
Досьє професії: Закрійник
Досьє професії: Кінолог
2011-12-19  |  Автор:  |  http://www.robota.lviv.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия