www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Дистанційна освіта: міфи і реальність
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Дистанційна освіта: міфи і реальність
Сьогодні, дистанційна освіта один з найбільш зручних способів навчання. Тож пропонуємо познайомитися з найпоширенішими міфами про дистанційне навчання.

Міф 1. Сучасна дистанційна освіта - це данина моді. Традиційна вища освіта - найнадійніша.

Ні!

Часто успіх залежить від уміння знаходити оптимальні варіанти вирішення різних завдань. Ви можете вибрати денну форму навчання, якщо у Вас є можливість і бажання їздити на заняття кожен день, особисто спілкуватися з викладачами, носити з собою конспекти і підручники й оплачувати найдорожчий вид освіти. Також Ви можете вчитися дистанційно, щоб мати більше вільного часу, поєднувати навчання з роботою, вихованням дітей, подорожами тощо. Крім того, навчатися дистанційно не тільки дуже зручно для зайнятої людини, але і значно дешевше за інші форми навчання.

Яку форму навчання Ви б не обрали, денну або дистанційну (тобто заочну з застосуванням дистанційних технологій) в кінці навчання надійний ВНЗ, який має державну ліцензію на право ведення освітньої діяльності з акредитованих спеціальностей, видає випускникові диплом державного зразка

Міф 2. Вчитися дистанційно легше, ніж при денній і навіть заочній формі навчання: студента ніхто не контролює.

Так!

Вчитися дистанційно і легше, і зручніше, ніж на денній формі: Ви самі обираєте для себе темп навчання і час, коли Вам зручно освоювати матеріал. Але не варто думати, що процес засвоєння знань дистанційно відбувається безконтрольно. Точно так само, як і у студентів денного відділення, у студентів, які навчаються дистанційно теж є сесії, проміжні контрольні точки, тести, контрольні роботи, державні іспити і захист кваліфікаційної або дипломної роботи.

Міф 3. Якість знань, одержуваних дистанційно, дуже низька, і поступається знанням, отриманим в результаті навчання на денній формі.

Ні!

ВНЗ, який видає своїм випускникам дипломи державного зразка, гарантує якість отриманої освіти на рівні Державного освітнього стандарту. У випускника, який навчався дистанційно в дипломі буде запис про отримання вищої освіти на заочній формі, а не з використанням дистанційних технологій.

Якість знань, одержуваних дистанційно (заочно) буде високою, якщо у ВНЗ хороша репутація, якщо він подбав і забезпечив своїх студентів-дістанційників якісними цікавими навчально-методичними матеріалами, викладачами-тьюторами - професіоналами своєї справи і зручним сервісом для учасників навчального процесу.

Міф 4. Для того щоб вчитися дистанційно, потрібно добре володіти комп'ютерними технологіями, витрачатися на додаткове програмне забезпечення.

Ні!

Для того щоб почати навчання дистанційно, досить просто вміти користуватися комп'ютером та мати вихід в Інтернет. Студенту надається індивідуальний доступ до системи дистанційного навчання ВНЗ, де він отримує електронні навчально-методичні кейси, які включають у себе весь необхідний матеріал для успішного освоєння дисципліни: лекційний матеріал, практичний, контрольні роботи, тести та ін.

Отже ми переконалися, по-перше, що дистанційна освіта може бути такою ж надійною і якісною як і денна, звісно якщо мати бажання навчатися. По-друге, навчатися дистанційно легше, адже можна підстроїти навчальний процес під свій розпорядок дня і особливості організму, але існує ризик розслабитися, тому потрібно мати неабияку силу волі. По-третє, якщо правильно обрати освітній заклад і серйозно підходити до процесу навчання, то якість дистанційної освіти нічим не поступається денній формі навчання. По-четверте, для навчання дистанційно не потрібно бути комп'ютерним генієм, достатньо лише азів користування комп'ютером і інтернетом.

Тож, бажаємо успіху!
За матеріалами www.bankstatey.com

Схожі за темою публікації:
Які ВНЗ України пропонують дистанційну освіту і скільки це коштує
Переваги дистанційної освіти в Україні
Віртуальне навчання: тенденції майбутнього
Віртуальне навчання: тенденції майбутнього
Корисні поради
Он-лайн освіта: якісно, доступно, безкоштовно
5 методів освіти в інтернеті, які здатні забезпечити чесність студентів
2012-01-03  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия