www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Прикмети і забобони польських студеїв
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Прикмети і забобони польських студеїв
Усі мають певні забобони. Хтось ніколи не повертається додому, інші стрімголов тікають від чорного кота чи числа 13. Мабуть однією з найзабобонніших верств населення є студентство, і особливо це стає помітно під час сесії. Саме у період сесії студенти ретельно підбирають одяг, обережно і з любов'ю ставляться до своїх конспектів і заліковки. Але така забобонність властива не лише українським студентам. Освітній портал вирішив порівняти забобони, яких притримуються українські та польські студенти.

Подібні забобони

Ніхто точно не знає коли з'явились забобони, але зрозуміло одне, що це частина культури наших предків, які були ще більш забобонними, а ніж ми. З поляками ми маємо не лише спільну історію, а й певні елементи культури, що не могло не накласти відбиток на забобони.

Польські студенти як і українські вважають, що найліпше готуватися до іспиту за чужим конспектом, а якщо нічого не вивчив, то можна на ніч покласти конспекти під подушку і інформація чарівним способом сама проникне безпосередньо у голову того хто на ній спить. Прокинувшись зранку студенти вірять, що необхідно вставати з правої ноги. Вдягати на усі іспити необхідно один і той самий одяг, і у жодному випадку не стригти волосся, адже вважається, що на його кінчиках міститься багато інформації, яку студент може втратити якщо вкоротить волосся. Окрім того з собою на іспити чимало польських як і наших студентів беруть різноманітні талісмани й амулети починаючи від різноманітних слоників, жабок, їжачків і закінчуючи суто індивідуальними сімейними оберегами. Студентові варто бути уважним, щоб не впустити заліковку, а якщо вона все ж опинилася на землі, то необхідно на неї наступити, що нейтралізує погану прикмету. Мабуть не варто й казати про те, що студенти йдучи на іспит уникають зустрічі з чорним котом, чи з жінкою з порожнім відром, також треба бути уважним аби випадково не пройти під драбиною, бо в інакшому випадку іспит студентові не скласти.

Відмінні забобони

Окрім вищезгаданих спільних з українськими студентами забобонів, польські студенти мають і відмінні цікаві забобони. Так, наприклад, польські студенти вважають за ліпше не вдягати обкладинку на заліковку, доки не буде складено першу сесію, таку обкладинку не можна не лише вдягати, а й купувати заздалегідь, бо можна зурочити і вона стане не потрібною.

Окрім того остання сторінка заліковки мусить бути загнутою. На цій сторінці знаходиться табличка в якій вказується причина вибування з ВНЗ, зазвичай щось на кшталт "відсутність задовільного прогресу у навчанні". Один такий запис перекреслює усе студентське майбутнє, тому краще вберегти себе від цього загнув останню сторінку.

Ще один польський забобон пов'язаний із заліковкою, передбачає, що її не можна вивозити з міста де навчаєшся. Це стосується переважно студентів з сіл, чи тих, які вчаться у іншому місті. Вважається, якщо виїжджаючи з міста забрати заліковку з собою, то це буде твоя остання подорож з заліковкою у руках і повертатися на навчання тобі вже не доведеться. Припускають, що цей забобон вигадали варшавські студенти, аби познущатися з приїжджих студентів, або, на думку редакції "Освітнього порталу" (www.osvita.org.ua) це вигадали самі приїжджі студенти, щоб їх "успіхів" не побачили батьки вдома. Але у будь-якому разі польські студенти вважають за краще не ризикувати і не брати заліковку із собою.

Щодо одягу, а саме білизни, то польські студенти вважають, що на іспити необхідно вдягати червону білизну. Сьогодні це переважно червона підв'язка на щастя, яка вдягається на праву ногу. Випускники одягають червону підв'язку на ліву ногу у випускний вечір, або як його називають у Польщі "Стоднівка", адже він відбувається за 100 днів до випускних іспитів, особливої сили цей амулет набуває, якщо він дочекається екзаменів без прання, тоді в день іспитів підв'язку перевдягають на праву ногу.

Пишуть на іспиті польські студенти позиченими не новими ручками або на позиченому папері. Існує також звичай усім помінятися ручками.

Польський студент, ідучи безпосередньо на іспит, буде вдячний також за так званий "копняк на щастя". Окрім того перед входом до аудиторії вважається що необхідно зробити, також на щастя, глибокий видих. Варто зазначити, що наші студенти також видихають перед тим, як увійти до аудиторії, але це скоріше видих задля заспокоєння, а ніж на щастя.

Регіональні забобони

В Польщі існують забобони, які характерні окремим регіонам чи навчальним закладам. Як ми вже згадували, варшавським студентам заборонено вивозити з міста заліковку. Студенти Варшавської Політехніки, вірять, що їм пощастить, якщо у день іспиту прийти на площу перед Політехнікою, і став обличчям до вітру, повторити три рази так, аби ніхто не чув вислів "сьогодні складу".

Студенти Кракова впродовж першого року навчання не повинні з'являтися на Вавельскому пагорбі, а той хто цього не дотримається, як говорить забобон, напевне не закінчить навчання. Подібна доля чекає і на тих студентів, які на першому році навчання наважаться пройти через "Сукєнніце" у старому місті Кракова. А для студенток полоністики Ягельонського університету є ще один забобон: дівчина, яка скоротить собі шлях перестрибнув через ланцюг, який знаходиться неподалік університету на вул. Голембєй неодмінно завагітніє і буде змушена залишити навчання.

У Торуні у старому місті біля університету Миколая Коперника знаходиться фігура, яка має впасти з постаменту, якщо університет закінчить незаймана дівчина з титулом магістра. Подібний "катаклізм" мусить статися на території Гірничо-металургійної академії у Кракові, там з місця мають зрушити два пам'ятники гірникові і металургові, які стоять при вході до головного корпусу академії. А у Вроцлаві ж має ожити фонтан у вигляді голого фехтувальника, який стоїть перед Вроцлавським університетом.

Як ми переконалися, забобонів існує багато: деякі цікаві, деякі веселі, а є взагалі дивні. Але покладатися лише на прикмети та забобони не варто. Вони завжди були, є і будуть, тому що кожен має потребу переконатися, навіть за допомогою забобонів, що він зробив все, щоб уникнути невдачі чи нещастя. А як відомо, найбільше нещастя для студента - це бути відрахованим з навчання. Проте, давайте не будемо забувати, про раціональність і пам’ятати, що запорукою успішного завершення ВНЗ є, все ж таки, наполегливе навчання.

Схоже за темою:
Прикмети і забобони пов'язані з іспитами
Навчання у Польщі: вивчаємо хореографію
Де можна вивчитися на медика у Польщі
Навчання за кордоном: Як поїхати вчитися до Польщі
Консультація експерта: Чи можна після ІІІ курсу перевестись до польського ВНЗ?
2012-01-16  |  Автор: Широкова Наталія  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия