www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як гарантовано завалити сесію?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як гарантовано завалити сесію?
Перед початком іспитів зазвичай з'являється безліч порад психологів - як гарантовано скласти сесію, стільки-то правил успішного складання сесії тощо.

Дивно, але більшість з цих порад слід було б публікувати під заголовками: як гарантовано провалитися на іспиті, як викликати у викладача негативні емоції, як забезпечити собі переекзаменування і так далі.

І поради ці дають фахівці! Так у чому ж справа?

А фокус у цільовій аудиторії для таких порад. Приміром, дуже досвідчений психолог радить студентам ретельно планувати відпочинок під час сесії, відвідувати кафе, театри, кіно, частіше зустрічатися з друзями. Також рекомендується займатися спортом, причому мається на увазі не тільки ранкова гімнастика, але відвідання басейнів, фітнес-клубів і так далі.

Порада, безсумнівно, гарна. Але тільки для тих студентів, які під час семестру не пропускали занять, мають на руках повний комплект лекцій, та ще й непогано орієнтуються у предметі. Таким студентам не доводиться не розгинаючи спини гарячково наздоганяти поїзд, що пішов, намагаючись вивчити весь матеріал семестру за останню ніч перед іспитом. Їм досить спокійної підготовки, без зайвого нервування і напруги. Для них дійсно бажаний відпочинок під час підготовки до іспиту, так як зайва напруга може негативно позначитися на результатах.

Але той, хто відпочивав весь семестр, може і трохи напружитися під час сесії. Більш того, це навіть необхідно, інакше не встигнути не те що вивчити, але навіть просто ознайомитися з усім пропущеним матеріалом.

Для сумлінних студентів також гарна порада під час сесії менше думати про іспити, а більше - про відпочинок після їх складання, про майбутні канікули. Це допоможе зняти напругу і підняти настрій перед іспитом. А от для двієчників подібна порада подібна до смерті. Їм краще з точністю до навпаки - думати про майбутні іспити, а якщо й згадувати про канікули, то тільки в плані "Як я буду готуватися до переекзаменування". Іноді краще як слід злякатися провалу на іспиті, щоб стимулювати розумову активність для освоєння пропущеного матеріалу.

Психологи дають безліч порад, але більшість з них стосується саме сумлінних студентів, яким справді необхідно знімати психологічну напругу, відпочивати, стежити за своїм харчуванням і так далі. Вся справа у тому, що саме такі студенти і звертаються до психологів під час сесії. Двієчники до кабінету спеціаліста і близько не підходять, вони його не потребують. Зате сумлінно читають - ні, аж ніяк не підручники, а поради в Інтернеті - як скласти сесію без напруги.

Так ось, спеціально для тих, кому дійсно потрібна порада про те, як гарантовано скласти сесію, повідомляємо: без напруги - не вийде. Або Ви напружуєтеся весь семестр, або в процесі сесії. Але напружитися так чи так доведеться. А якщо Ви будете слідувати порадам, які відносяться аж ніяк не до Вас (наприклад, Ви - невстигаючий студент, який пропустив безліч занять, дієте відповідно до порад, які стосуються до відмінників), то це - вірний шлях до провалу.

Якщо Ви двієчник - бійтеся! Бійтеся викладача! Нехай він бачить Вашу невпевненість - у більшості викладачів при цьому геть пропаде бажання завалити Вас. Навпаки, побачивши, як Ви переживаєте за іспит, викладач буде схильний поставитися до Вас більш лояльно, ніж якщо Ви ввійдете в аудиторію з упевненим виглядом, не моргнувши оком витягнете білет і зі спокійним обличчям почнете готуватися до відповіді - подібне буде прийняте за самовпевненість і відповідно покарано.

Якщо Ви двієчник - ніколи не заходьте першим! Пропустіть чоловік десять, а потім дізнайтеся у них, як все пройшло. Головне - дізнайтеся улюблені додаткові запитання викладача (кожен викладач такі має, від двох до п'яти), а потім швиденько, прямо під дверима, завчіть відповіді на них.

Якщо Ви двієчник - ніколи не сперечайтеся з викладачем, а вже тим більше, не стверджуйте, що подібного матеріалу в семестрі не давалося. Вас жорстоко покарають оцінкою.

Якщо Ви двієчник - відповідайте на запитання викладача: "І чому ж Ви, шановний, не відвідували заняття?". Відповідайте, що хворіли, розлучилися з коханою дівчиною і так далі. Навряд чи викладач повірить - у нього таких відповідей вагон і візок за час роботи, але в будь-якому випадку вже не буде настільки жадати вашої крові, як на початку іспиту.

І якщо Ви двієчник - постарайтеся вивчити хоч що-небудь до іспиту. Покажіть викладачеві, що Ви - не клінічний ідіот, не хам, який плює на весь освітній процес в цілому і даного викладача зокрема, а лише - вівця, яка заблукала і якій потрібно дати шанс на виправлення.

Принизливо? Так! Але, як говорилося з часів першого студента-двієчника: п'ять хвилин ганьби, і ти виходиш з трьома балами в заліковці, а сесія складена. А якщо не хочете принижень, то не будьте двієчником. Відвідуйте заняття, вчіться - і буде Вам щастя і гарантовано складена сесія.

За матеріалами сайту www.shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації
Шість правил успішних людей
На замітку лектору: корисні ораторські фішки
10 великих двієчників
Найнезвичайніші школи світу
2012-01-17  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия