www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вибір професії: як не помилитися?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вибір професії: як не помилитися?
Вибір професії - один з найскладніших виборів в житті, це твердять усі. Під таким тиском удвічі важче визначитися. Насправді "раз і назавжди" тут немає. Процес, скоріше, схожий на збірку складної моделі з деталей конструктора. Спочатку ми закладаємо фундамент освіти, потім доповнюємо його навичками - і тільки потім втілюємо в професії. Як правильно зібрати свій конструктор?

Почати варто з вибору напрямку освіти - технічного, природно-наукового або гуманітарного. Другий етап - навчитися щось робити практично. І тільки тоді Ви опинитеся на третьому етапі - коли потрібно вивчити свої можливості і зрозуміти, як саме Вам би хотілося реалізовувати ці навички.

Гуманітарна освіта
Гуманітарні науки - це найбагатогранніша сфера. І вона зовсім не зводиться до літератури та мистецтва. У неї входять і економіка, і психологія, і юриспруденція, і величезна кількість інших наук. Об'єднує їх одне - всі вони вивчають людську особистість і людське суспільство.

Мабуть, через різноманітність наук гуманітаріям найважче визначитися з вибором освіти і професії. Гуманітаріям доведеться збирати інформацію по крихтах - від знайомих, в Інтернеті і де завгодно, щоб зрозуміти, чи буде їм цікава обрана професія. Так, очі розбігаються, але не бійтеся зробити неправильний вибір. Плюси гуманітарної сфери - в тому ж різноманітності варіантів. Гуманітарій може займатися закупівлями і продажами, маркетингом і рекламою, підбирати персонал, писати статті, працювати в турагенції і взагалі скрізь там, де є суспільство. Тобто - скрізь.

Гік-шоу
(Англ. geek - людина, захоплена технологіями) Якщо Вам легко дається алгебра, то швидше за все Ваша дорога пов'язана з точними науками та технологіями. Поступити на математичні і технічні факультети непросто. Конкурс великий, особливо у відомих ВНЗ. Саме тому, якщо Ви зважилися поступити до технічного ВНЗ, не треба обмежуватися одними заняттями зі школи: записуйтеся на факультативи, вирішуйте складні завдання, читайте додаткову літературу.

Випускник технічного ВНЗ може працювати в сфері інформаційних технологій. Вони швидко розвиваються і постійно вимагають нових кваліфікованих програмістів, аналітиків, системних адміністраторів і багатьох інших фахівців. Професій в ІТ так багато, і розвиваються вони з такою швидкістю, що у кожного є шанс стати першим і унікальним, а значить потрібним і добре оплачуваним фахівцем.

Природничі науки
Ви можете з ходу пояснити принцип фотосинтезу? Знаєте, чим сульфіт відрізняється від сульфіду? В курсі, чому у двох карооких батьків з'являються блакитноокі діти?

Якщо Ви оберете медичну освіту, готуйтеся до серйозного конкурсу, та довгих років навчання і практики. Професія лікаря вимагає не тільки великої відповідальності, а й низки особистих якостей: дуже хорошої пам'яті і логічних здібностей, адже живий організм - неймовірно складна система, всередині якої все взаємопов'язане, і ці зв'язки часто не зовсім очевидні. А ще потрібно вміти вчасно включати холоднокровність і не піддаватися емоціям. Альтернативи медицині в природно-науковій сфері - молекулярна біологія, генетика, фармацевтика і багато інших спеціальностей, багато з яких з'явилися зовсім недавно. Талановиті фахівці цінуються на вагу золота.

Проте освіта - це скелет, а плоть на ньому - уміння ті, які отримує людина протягом всього життя. Заздалегідь не вгадаєш, які навички знадобляться, зате в одному можна не сумніватися - непотрібних навичок не буває. Чому б Ви не навчилися, в майбутньому це стане в нагоді. Але є навички, які точно не будуть зайвими, ось вони:
- вчіть англійську, вона завжди знадобиться, ця мова потрібна в будь-якій роботі;
- опановуйте офісні програми;
- навчайтеся комунікації, вміння спілкуватися - велике вміння.
Займайтеся тим, що Вам найбільше до душі, це найвірніший спосіб знайти своє.

Вдалих пошуків і корисних навичок Вам!

За матеріалами сайту www.shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації
Як обрати професію - для початківців
Професії на всі часи
Хочу потрібну спеціальність! Як її обрати?
8 професій, що з'являться до 2025 року
2012-01-20  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия