www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Професії майбутнього, яким не вчать у ВНЗ
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Професії майбутнього, яким не вчать у ВНЗ
Як відомо, багато випускників ВНЗ працюють не за фахом, а знаходять себе у галузях, протилежних отриманій освіті. Питання тільки в тому, чим хоче займатися молодий фахівець, і що йому може запропонувати ринок праці. На сьогоднішній день у світі багато професій потрібних, важливих і цікавих, яким не вчать в університетах. Хтось, закінчивши філософський факультет, знаходить себе в просуванні сайтів, хтось після фіз-мату стає психологом. Які ж на сьогоднішній день з'явилися нові професії, яким не вчать у ВНЗ?

Тренд-хантер
Абсолютно нова і цікава професія. Тренд-хантери - мисливці за усім новим, їм необхідно бути надзвичайно уважними і чутливими, щоб відстежувати всі нововведення у навколишньому світі, буде це фотографія, музика, мода і взагалі все, що завгодно, лише б це було нове віяння, нове відкриття. Результати своїх відкриттів тренд-хантери добре продають. Спеціалізованих факультетів з навчання цієї професії немає, головне для бажаючих стати таким профі - вміння креативно мислити і відчувати стиль сьогоднішнього життя.

Тренд-вотчер
Це теж мисливець, тільки в світі споживача. Без тренд-вотчера не обійтися компаніям, що виходять на новий ринок, оскільки їм необхідно знати, що ж приваблює сучасну людину. Наприклад, тренд-вотчер допоможе телевізійному каналу, коли той вирішить повністю змінити формат мовлення. Близький до цієї професії фахівець зі стратегічного планування або маркетингу. У даній професії цінується вміння розуміти потреби сучасного ринку, комунікативність та інтуїція.

Ком'юніті-менеджер
На сьогоднішній день ми не можемо собі уявити життя без інтернету. А якщо є попит, то і є пропозиція. Тому так актуальна на сьогоднішній день професія ком'юніті-менеджера. Ці фахівці - активні учасники на форумах, блогах і чатах. Задаючи певний хід дискусій, вони аналізують думки аудиторії і розробляють цікаві теми для учасників, тим самим залучаючи нових людей і просуваючи сайт. Також стежать за порядком на сайті і виступають сполучною ланкою між розробником і учасником. Обов'язкове для цієї професії тяжіння до он-лайн спілкування.

Бренд-менеджер
Про професію бренд-менеджера мабуть чули усі. Чим займаються фахівці такого широкого спектру? Вони головні в просуванні на ринок будь-якої марки, товару або послуг. Однак у кожної компанії бренд-менеджери займаються різним: хтось продажем, хтось створенням і розміщенням рекламних матеріалів. Знову-таки, бренд-менеджер повинен бути орієнтований на споживача, знати, як споживач відноситься до марки і, виходячи з цього, розробляти нові пропозиції продукту, щоб він краще продавався. Такий фахівець мало того, що повинен непогано розбиратися в потребах ринку, він повинен ще й креативно мислити, щоб успішно просувати бренд. Творча і підприємницька жилки необхідні для досягнення успіху в даній професії.

Гейм-дизайн
"Що наше життя? Гра! "Так, саме так, гра властива людству на клітинному рівні. Ось і зараз комп'ютерні ігри міцно увійшли в наше життя. Безпосереднім їх творцем є гейм-менеджер. Він розробляє гру від початку і до кінця. Придумує ідею, опрацьовує сюжет, персонажів гри, їх монологи та діалоги. Найскладніше завдання гейм-менеджера - управління всім процесом створення гри. Спеціальної освіти для цієї професії не потрібно, як каже гейм-дизайнер Вадим Кошелєв: "Для того, щоб створювати комп'ютерні ігри не потрібно бути фахівцем у сфері інформаційних технологій, важливо просто хотіти займатися створенням ігор, бути відкритою, товариською і творчою людиною. Все інше, як кажуть, прийде з досвідом. Є люди, які можуть створювати ігри, а є ті, хто не може не створювати їх ". На сьогоднішній день ця професія користується величезною популярністю, а якщо ти ігроман, то легко можеш зробити своє захоплення професією.

Бізнес-тренери та тренери груп особистісного зростання
Сьогодні психологічні тренінги дуже популярні. Поряд з книгами про те, як стати щасливим і успішним, тренери-психологи допомагають людям добитися успіху в сфері бізнесу і розібратися в собі. Така робота буде цікава тим, для кого пріоритетним є особистісний ріст і бажання допомогти людям. Сучасній людині, схильній до постійного стресу, просто необхідна підтримка, тому так потрібні зараз тренінги. А чому б і ні? Адже є, наприклад, лікар-окуліст, тож повинні бути і лікарі наших душ, які допомагають долати страхи і сумніви, часто як в особистому житті, так і в бізнесі нам не вистачає просто впевненості. Для роботи тренером не обов'язково мати психологічну освіту, можна закінчити курси і пройти навчання в інших тренерів. До речі, тренінги коштують недешево, так що така професія принесе гарний прибуток.

Здоров'я
Поряд з тренерами-психологами з'явилися і тренери з йоги, цигун, фахівці з акупунктури і різних видів масажу. Ці тілесні практики зі Сходу цікаві західній людині, яка постійно перебуває у метушні та поспіху. Мегаполіс тисне на людину, тому вона так хоче хоч іноді розслабитися і відпочити, а краще йоги і масажу не знайти. Тому такі фахівці зараз дуже потрібні.

Інструктори з танців та фітнесу також користуються великою популярністю. Безліч нових напрямків в індустрії краси привертають до себе споживача, а, значить, пропозицій роботи стає все більше. Головне в цій роботі - просто бажання і любов до своєї справи.

З кожним днем професій на ринку праці стає дедалі більше, світ розширює свої межі і дозволяє людині реалізовувати себе там, де хочеться. Не важливо яку освіту ти отримав, важливіше розуміння того, чим тобі подобається займатися, бажання розвивати свої здібності і готовність до нових відкриттів. Світ навколо різноманітний, залишається тільки бути уважним до тенденцій, не боятися займатися новою справою, якщо вона дуже цікава. І тоді можна дійсно відчути себе щасливою людиною.

За матеріалами статті Христини Колобової "Профессии будущего, которым не учат в вузах" www.uralstudent.ru

Схожі за темою публікації:
Як обрати професію - для початківців
Вибір професії: як не помилитися?
Престижна професія чи можливість знайти роботу?
Професії на всі часи
8 професій, що з'являться до 2025 року
2012-01-31  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия