www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до ЗНО та сесії. Вчимося правильно читати
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до ЗНО та сесії. Вчимося правильно читати
Під час підготовки до ЗНО або іспитів треба вивчити багато нового матеріалу або докладно повторити вже пройдений (для деяких осіб це все одно, що вивчити новий) матеріал. Щоб підготовка була ефективною і Ви при цьому не втратили інтерес до процесу освоєння нового матеріалу слід дотримуватися таких порад.

1. Не треба "забивати" голову погано зрозумілою інформацією, користі від цього буде мало.

2. Свої розумові здібності потрібно розвивати і тренувати
Робота над книгою повинна бути серйозною і часто довгою. Тоді зміст опрацьованої книги закріпиться у свідомості. Слід спробувати зрозуміти зміст книги.

3. Свою увагу потрібно тренувати
Спробуйте прочитати якийсь уривок з книги так, щоб його зміст став Вам зрозумілий. При цьому всю увагу потрібно зосередити на тому, що Ви читаєте. Якщо Ви прочитали один раз не зрозуміли, прочитайте ще раз і ще раз. Після цього збільште уривок. Таку вправу добре робити кожен день.

4. Не випускайте з уваги "деталі"
Під час читання книг велику роль відіграє уява, яка дозволяє бачити чужими очима те, чого ми не бачили, переживати з людьми те, чого не переживали самі. Багато читачів пускають в хід уяву, щоб, відштовхуючись від прочитаного помріяти про себе, мимоволі переносячись в світ, який малює автор, відпускаючи при цьому такі "непотрібні подробиці", як опис зовнішності героїв, характеристики побуту, опис природи і т.д. Це неправильно.

5. Боріться із нетерпимістю
Хорошому читанню заважає нетерплячість, коли читачеві не вистачає терпіння стежити за розвитком думки, дії, а хочеться відразу дізнатися, "чим все закінчилося". Під час такого читання слабшає і втрачається інтерес до книги.

6. Боріться з лінню
Багато читачів страждають лінню мислення і лінню уяви. Так, читаючи художній твір і дійшовши до опису природи, потрібне зусилля, щоб все це уявити. Але часом "лінь" це зробити і тому опис пропадає. Це стосується і незрозумілих місць в книзі, які вимагають розумового напруження. Але нам "не хочеться" цих зусиль. І ось ми ковзаємо по сторінках далі, швидше туди, де це зусилля не потрібне.

7. Не зазубрюйте матеріал
Можна бути дуже працьовитим читачем, прочитуючи великі і серйозні книги, зазубрюючи цілі сторінки, однак при цьому не напружуючи мислення. "Пристрасть до зазубрювання" замість глибокого вивчення дуже часто пояснюється саме цим. Це обов'язково позначиться, коли буде потрібно з'ясувати, що зрозуміло з прочитаного.

8. Не слід читати книги, пробігаючи поглядом сторінки
Коли деякі хваляться тим, що в день їм вдається прочитати по кількасот сторінок, то так і хочеться поцікавитися, наскільки ефективне таке читання?

9. Не читайте надто багато
Трапляється, що людина може довго обходитися без читання, але, варто їй тільки взяти до рук книгу, як вона починає читати до одуріння і головного болю, поки не відчує перевтому. Для самоосвіти не потрібно читати занадто багато, тому що не завжди кількість прочитаного позначається на його якості. Серед прочитаного має бути тільки краще, цікаве і корисне.

10. Читайте за схемою
Якщо перед Вами науковий текст, то слід читати його за певним планом. Для вивчення якої-небудь науки почніть з короткого підручника, і лише після цього можна переходити до опрацювання праць з окремих питань.

Читайте розумно!

Схожі за темою публікації:
Заповіді успішного читача
Екранізовані твори українських письменників, які включені до шкільної програми і ЗНО
Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і тримаємо ритм!
Як писати твір, план твору, поради з написання
До Дня української писемності та мови. А Ви говорите правильно?
2012-02-09  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия