www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Навчання у дикретній відпустці
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Навчання у дикретній відпустці
Післяпологова ейфорія позаду, малюк підростає, а мама, яка не так давно цілком розчинилася в материнстві, вже починає заздрити своїм працюючим подругам. Адже вони пестять і плекають свої кар'єрні амбіції, ростуть, спілкуються з колективом, а Ви далекі від усього цього. І якщо можливість підробітку Ви виключаєте, то про навчання замислюєтеся всерйоз.

Дуже часто саме у декретній відпустці молоді мами відрізняються активністю і бажанням підкорити нові вершини кар'єри та самоосвіти. Воно й зрозуміло: матусям нудно без колективу, без нових подій, не пов'язаних з родиною. І хоч часу у жінки в декретній відпустці не так багато, як багатьом здається, є категорія мам, які бажають витратити його на навчання. Про варіанти навчання в декретній відпустці ми і поговоримо.

Дистанційне навчання
На сьогоднішній день це найзручніше рішення для мами. Воно дозволяє не тільки не розлучатися з малюком, але й організувати для себе оптимальний графік. Є ВНЗ, в яких розроблені цілі факультети дистанційного навчання для молодих мам. Звичайно, оплата за навчання нітрохи не менше, ніж для звичайних студентів, а економія на проживання в місті, де знаходиться університет і поїздках відчутна. Зіставте витрати з бюджетом сім'ї: можливо, варіант дистанційної освіти для Вас підходить. Це не означає, що Ви надані самі собі і вчитися будете за тими джерелами, що знайдете, аби отримати «залік». Ні, в дистанційному навчанні існує дуже гнучка система занурення студента у програму, у навчальний процес, налагоджене спілкування студентів з викладачами, онлайн-конференції та семінари. У Вас будете своя онлайн-заліковка, та й з одногрупниками Ви зможете поспілкуватися.

Дистанційне навчання для тих людей, які цінують свій час і мають досить високий рівень саморганізованності та самоконтролю. Якщо Ви не впевнені, що зможете багато питань вирішувати самостійно, а не зубрити лекції, ця форма навчання Вам навряд чи підійде.

Додаткова освіта
Навіть якщо Ви налаштовані тільки на університет, подумайте над варіантом додаткової освіти. Це курси, що тривають від кількох тижнів до кількох місяців. Як правило, вартість таких курсів невелика. Наприклад, Ви можете підтягти знання іноземної мови. Хіба це не стане вам у нагоді у подальшій професійній діяльності? Сьогодні це великий плюс у резюме.

Сидячи вдома, не забувайте стежити за новими віяннями в області своєї професії. Інакше, повернувшись на роботу, Ви зіткнетеся з труднощами адаптації до неминучих змін. Можливо, Вам потрібно зміцнити свої знання або розширити компетентність. В цьому також допоможуть курси. Сприймайте це як підвищення кваліфікації, отримавши сертифікат, Ви зрозумієте, що дарма часу не гаяли.

Ви можете отримати додаткову освіту зовсім не з профільної для вас спеціальності. Хто знає, чи не опинитеся Ви після відпустки по догляду за дитиною знову на ринку праці.
Пам'ятайте і про важливі плюси таких курсів: Ви не тільки отримаєте бажану «корочку», а й будете по-справжньому захоплені чимось новим для Вас, познайомитеся з цікавими людьми і розширите свої можливості. Це хороший привід відволіктися від домашньої рутини і освоїти нові знання.

Брати чи не брати академічну відпустку?
Якщо Ви вже студентка, перед Вами постане дилема про те, чи йти в академічну відпустку. Питання суто індивідуальне, але багато майбутніх мам з легкістю вирішують не переривати навчання, не усвідомивши всіх супутніх труднощів. Ви напевно часто чуєте історії жінок, які ставши мамами після тридцяти шкодують, що в молодості мало приділяли часу першій дитині. Нехай період вашого навчання затягнеться, але малюк отримає усю необхідну йому увагу і турботу. Хоча вирішувати Вам, можливо, Вам допомагають родичі і Ви впевнені, що зможете безболісно поєднати навчання і виховання малюка.

Мама - студентка денного відділення
Якщо Ви студентка денного відділення і переривати навчання не збираєтеся, є кілька порад, які допоможуть Вам скоординувати навчальні питання:

1. Не акцентуйте увагу на своїй вагітності. Однокурсники, швидше за все, і без ваших натяків здогадаються поступитися Вам місцем у черзі на іспит, а ось «зловживання» своїм становищем діє як дратівливий чинник.

2. Аналогічно не тисніть на викладачів. Як відомо, на розумові здібності вагітність негативно не впливає, а значить, добре готуватися до предмету Ви можете точно так само, як і всі. Не дивуйтеся, якщо лікар своїй вагітній пацієнтці тільки порекомендує побільше читати: це на генетичному рівні передається вашій майбутній дитині.

3. Спілкуйтеся з одногрупниками, не замикайтеся: Вам потрібні позитивні емоції і підтримка (хто знає яка ситуація виникне).

4. Не вигадуйте хвороби. Одна справа, якщо Вам дійсно не здоровиться і Вам складно бути присутньою на заняттях. Але часто вагітні студентки «прислухаються» до свого організму і шукають будь-який привід, щоб не йти на навчання.

У питанні навчання молодих мам є тільки одне правило: мама повинна прагнути до активного способу життя. У це поняття цілком може входити і навчання. Якщо це не є перевантаженням і не відволікає від головного вашого обов'язку, чому б ні? Пам'ятайте і те, що ми живемо у вік мобільності і високих швидкостей. Дистанційна освіта, короткострокові курси або майстер-класи навряд чи завадять вашому професійному портфоліо.

За матеріалами сайту www.neuch.org

Схожі за темою публікації
Як підвищити свою цінність як фахівця?
Віддалене навчання - плюси і мінуси
Як підвищити ефективність самоосвіти?
2012-02-15  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия