www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Професії на всі часи
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Професії на всі часи
Складно передбачити, які професії будуть найбільш потрібними на ринку праці в майбутньому. Але у будь-якому випадку, є сфери діяльності, які не втратять нинішніх позицій: це - медицина, освіта, сфера харчування, будівництво і легка промисловість. Тому що людям завжди треба щось їсти, лікуватися, чомусь вчитися і виховувати дітей, десь жити і одягатися. А бізнесу в усі часи будуть потрібні професійні юристи та фінансисти. Після ВНЗ Вам відкритий шлях до роботи у малому і середньому бізнесі і на державних підприємствах. У бізнесі більше грошей і драйву, на держслужбі - пільг і стабільності.

Фінансист
Спеціальність "Фінанси" - перша сходинка економічної освіти, вона дає кваліфікацію "фінансист" (за галузями промисловість, машинобудування і т.д.). Студенти вивчають фінансовий менеджмент і статистику, інвестиційну стратегію підприємства, бухоблік, основи банківської справи та багато іншого. Практику проходять у банку та інших фінансових структурах. В більшості випадків її випускники влаштовуються операціоністами в банки. В обов'язки такого співробітника входить проведення касових операцій, прийом платежів, робота з фізичними особами (тобто з рядовими клієнтами банку, які отримують пенсії та оплачують комунальні послуги).

Повар, кондитер
Вибираючи професію кухаря, прогадати складно: навіть якщо не вдасться дорости до шеф-повара у ресторані, то будь-якому випадку без роботи не залишитеся. Під час навчання майбутніх шефів навчать, як правильно вибирати, зберігати і обробляти продукти (наприклад, відрізняти охолоджене м'ясо від розмороженого). Студенти освоюють технологію приготування закусок, супів і десертів, навчаються прийомам сервірування та ведення відповідної звітності. Спеціальність "Кухар, кондитер" дозволяє влаштуватися в невеликий заклад громадського харчування або помічником кухаря до ресторану. Роботу молодшого кухаря не назвеш особливо творчою: підмайстер чистить, миє, ріже овочі та ріже салати. У невеликому кафе можна відразу стати "головним", і тоді вся творчість зведеться до приготування "фірмового" олів'є та м'яса під майонезом: тут ні у кого вчитися і нікуди рости. Тому краще починати зі скромної посади, але у великому ресторані.

Медсестра
"Сестринська справа" - найстаріша потрібна спеціальність в медицині. Медсестри потрібні в усіх медичних установах: вони допомагають лікареві оглядати пацієнта, виконують процедури, здійснюють патронаж лежачих хворих. Студенти вивчають як загальноосвітні дисципліни (так звані доклінічні) - природознавство, біологію, інформатикау, хімію, історію і т.п., так і отримують професійні навички з основ сестринської справи, фармакології, медицині катастроф, мікробіології, офтальмології тощо. Латинську мову теж доведеться освоїти - хоча б на базовому рівні. На останньому курсі більш поглиблено викладається сестринська справа в педіатрії, хірургії та терапії.

Педагог
Педагог - ще одна професія, яка мабуть, "житиме" вічно. Педагогічна освіта дає можливість працювати не тільки в дитячому садку або вчителем у звичайній школі. Можна також влаштуватися до приватної престижної школи, або до конкретної сім'ї і займатися з дітьми у індивідуальній формі. Маючи вищу педагогічну освіту можна влаштуватися викладачем до ВНЗ, а там розкрити себе не тільки як педагога, а і як вченого-дослідника.

Дизайнер одягу
Стати дизайнером можна, наприклад, отримавши спеціальність "Моделювання та конструювання швейних виробів". Тут студенти вивчають композицію та основи виконавської майстерності, художнє проектування і конструювання одягу, історію образотворчого мистецтва, дизайну костюма, малюнок та ін. При виборі навчального закладу зверніть увагу, щоб до програми навчання були включені системи автоматизованого проектування одягу (САПР) - навички володіння ними вимагають більшість роботодавців. Крім задоволення робота буде приносити непоганий дохід.

Юрист
Професія юриста - це той випадок коли популярна професія ще є і потрібною. Вона дає дуже широкі можливості, юрист може займати посади починаючи від помічника слідчого чи прокурора до керівника підприємств чи власної приватної практики. З середньою юридичною освітою можна працювати в податковій інспекції, міліції, суді, кадровому або юридичному відділі підприємства. Студенти юридичних спеціальностей вивчають основи філософії, соціології та політології, економіки, іноземна і українську мови, діловодство, ораторське мистецтво, інформаційні системи. Щоб дорости до позиції адвоката, нотаріуса, судді або юрисконсульта, доведеться продовжити освіту у вищому навчальному закладі. Вступити до інституту на юриста і вчитися в ньому буде простіше, якщо Ви спочатку одержите середню освіту в цій галузі. У державних структурах вакансій достатньо, і хоча зарплата може бути нижчою, ніж у комерційному секторі, зате Ви отримаєте набір пільг.

Будівельник
"Будівництво та експлуатація будівель і споруд" залишається однією з найбільш "ходових" спеціальностей у професійно-технічних закладах освіти. Випускники отримують кваліфікацію "технік", і, як правило, стають виконробами. Основні обов'язки виконроба - контроль якості проведених робіт, кошторисів і видатків. Сам він не кладе плитку і не змішує розчин, але повинен мати чітке уявлення про всі етапи зведення та оздоблення споруди. Напрям діяльності будівельників дуже широкий - окрім зведення будівель, виробничих комплексів, заводів, фабрик, вони проектують мости, гідротехнічні споруди, дамби, греблі та ін. Почати кар'єру в будівельній сфері нескладно: конкуренція низька, попит на фахівців високий. Після інституту є два варіанти - йти в проектування або на будівництво. Досвідчені фахівці вважають, що для успішної кар'єри слід спробувати і те, й інше.

На жаль, не всі потрібні професії користуються популярністю сьогодні. Тож підходячи до вибору професії треба серйозно замислитися, чи є в неї майбутнє і чи не доведеться Вам через якісь 10 років перекваліфіковуватися на іншу спеціальність.

За матеріалами сайту www.ucheba.ru

Схожі за темою публікації
Як обрати професію - для початківців
Вибір професії: як не помилитися?
Хочу потрібну спеціальність! Як її обрати?
8 професій, що з'являться до 2025 року
2012-02-22  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия