www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Де можна вивчитися на медика у Польщі
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Де можна вивчитися на медика у Польщі
Останнім часом серед української молоді все більшої популярності набуває освіта за кордоном і, зокрема у сусідній Польщі. І хоча польські ВНЗ за якістю освіти не є лідерами серед європейських своїх колег, проте у наших співвітчизників вони викликають чималий інтерес. Згідно голосуванню проведеному весною 2011 р. на сайті "Освітній портал" (www.osvita.org.ua) 6% з тих, хто планував отримати вищу освіту, висловили бажання здобувати її у Польщі (для порівння, гризти "український граніт науки" висловило бажання 59% опитаних). Звичайно, це голосування не репрезентативне, але все одно засвідчує певні тенденції які відбуваються в нашому суспільстві упродовж останніх років. Скажімо років 20-25 років назад спостерігалася діаметрально протилежна ситуація, коли польська молодь приїжджала в Україну по науку.

До редакції сайту "Освітній портал" (www.osvita.org.ua) від читачів надходить чимало запитань стосовно того як і де можна отримати в Польщі ту чи іншу освіту. Спробуємо допомогти їм і розглянемо де у Польщі можна отримати медичну освіту.

Медичні ВНЗ у Польщі

У Польщі підготовку майбутніх ескулапів здійснюють такі навчальні заклади:
1. Медичний університет ім. Кароля Марчінковського (м. Познань)
2. Бялистокський Медичний університет (м. Бялисток)
3. Collegium Medicum при Ягельонському університеті (м.Краків)
4. Варшавський медичний університет
5. Люблінський медичний університет
6. Медичний університет у м. Луджь
7. Гданський медичний університет
8. Поморський медичний університет (м. Щчечин)
9. Шльонський медичний університет у м. Катовіце
10. Медична академія ім. П'ястів Шльонських у м. Вроцлав

Якщо Ви вирішили стати фармацевтом і плануєте навчатися цієї справи у Польщі, тоді на Вас чекають у Познані, Бялистоку, Гданську, Варшаві, Люблині, Луджі, Сосновці (фармацевтичний факультет з відділенням лабороторної медицини Шльонського медичного університету) й Вроцлаві. На стоматолога слід їхати вчитися до Бялистока, Гданська, Любліна, Щчечина, Луджі, Забже (лікарсько-дантистичне відділення лікарського факультету Шльонського медичного університету), Вроцлава й Кракова. Підготовку фахівців з біотехнологій здійснюють Ягелонський та Гданський (Міжуніверситетське відділення біотехнології UG - GUMed) університети.

Мова навчання і реєстрація

Підготовка фахівців у закладах здійснюється польською мовою, проте частиною ВНЗ практикуються англомовні курси, щоправда не з всіх спеціальностей. Зокрема, отримати медичну освіту англійською пропонують Бялистокський, Люблінський та Поморський медичні університети, Вроцлавська медична академія й Collegium Medicum при Ягельонському університеті.

Іноземці можуть бути прийняті на польськомовне навчання, якщо вони:
- пройдуть річний підготовчий курс з вивчення польської мови в установах, визначених Міністерством науки та вищої освіти Польщі;
- мають сертифікат, що підтверджує рівень володіння польською мовою, виданий Державною комісією з атестації знання польської мови як іноземної;
- отримають свідоцтво з боку університету про те, що їх підготовка і володіння мовою є достатніми для початку навчання польською мовою.

Реєстрація абітурієнтів на 2012 - 2013 навчальний рік у більшості польських медичних ВНЗ вже розпочалася. Зареєстуванитися для вступу можна на сайті ВНЗ, який Вас зацікавив, заповнивши анкету. Окрім того на сайті ВНЗ зазвичай можна знати перелік найбільш поширених питань та відповіді на них. Для іноземних студентів, які планують продовжувати свою освіту англійською, у деяких ВНЗ практикується проведення реєстрації англійською. Зверніть увагу, що розгляд документів у Польщі (як і у частини інших європеських країн) платний. Зокрема, розгляд документів на спеціальності для вступу на які не передбачається складання обов’язкового додаткового екзамену коштує 85 zł, на спеціальності із складанням додаткового екзамену - 100 zł.

Вартість навчання

Польським законодавством чітко визначено, що вартість навчання іноземних громадян у ВНЗ не може бути нижчою за 2000 євро. Але для певних категорій є своєрідні знижки. Наприклад, за рік навчання у Люблінському медичному університеті іноземець мусить заплатити 7500 євро, але для тих хто має польське походження пропонується 30% знижка і відповідно розмір плати в такому разі становитиме 5250 євро. Також слід пам’ятати, що більш економний варіант якщо навчання Ви будете здійснювати польською мовою, англомовне навчання буде коштувати дорожче. Для порівняння, у Медичній академії ім. П'ястів Шльонських рік навчання іноземців на лікарському факультеті англійською мовою коштує - 12200 євро перший рік і 8500 євро наступні роки, польською - 8200 евро перший рік і 8000 євро наступні роки.

Треба знати й про таке:
- для іноземців, які поступають на перший рік навчання, плата за І семестр на 200 євро більша;
- у разі важкого фінансового становища, можна звернутися з проханням до ректора переглянути вартість освіти , після його розгляду плату за навчання можуть знизити або відмовитися від неї взагалі (на останній випадок не слід особливо розраховувати);
- за певних обставин іноземні абітурієнти можуть приступити до навчання на умовах прийнятних для польських громадян (для останніх вища освіта безкоштовна). Для вихідців з України такими “обставинами” можуть бути - вид на проживання у Польщі або наявність дійсної картки поляка, видану відповідним консульством.

Проживання у гуртожитку

Як правило медичні ВНЗ Польщі своїм студентам пропонують проживання у гуртожитках. Здебільшого це кімнати на 1-2 особи із ванною кімнатою або без неї. В залежності від умов проживання та місця розташування (і навіть поверху де знаходиться кімната!) визначається вартість гуртожитку. Вцілому ціна за проживання у гуртожитку може доволі суттєво різнитися - від 305 zł на місяць до 650 zł.

Схожі за темою публікації:
Консультація експерта: Чи можна після ІІІ курсу перевестись до польського ВНЗ?
Навчання у Польщі: вивчаємо хореографію
Прикмети і забобони польських студеїв
Про Болонський процес і вищу освіту в Польщі
Документи, необхідні для вступу до Польщі та отримання студентської візи
Студентські гуртожитки у Польщі: комфорт коштує грошей
Як вибрати ВНЗ у Польщі
Не наші університети. Реформи Табачника збільшили кількість українських студентів у Польщі
Консультація експерта: Чи можна в Німеччині безкоштовно вчитися на англомовній програмі у медичному ВНЗ?
Гранти і стипендії для навчання у Польщі

2012-03-21  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия