www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня знань
На сайті "Освітній портал" (www.osvita.org.ua) вже було розміщено матеріал про те, як вдало обрати формат підготовки до тестування, як знайти хорошого репетитора, як правильно читати й підготувати себе до складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з певних предметів (української мови та літератури, історії та географії). Наразі пропонуємо Вашій увазі сім основних прийомів ефективного засвоєння великого масиву інформації, які є універсальними для кожного напрямку знань. Але Ви маєте знати, що вони "працюють" лише у тому випадку, якщо Ви будете дотримуватися "Золотих правил успішної підготовки". Цих правил лише два, але вони мають принциповий характер і винятків для них не існує. Не дотримуючись їх, серйозно підготувитися до ЗНО або до іншого виду перевірки рівня Ваших знань не можна.

Золоті правила успішної підготовки:

1. Запам'ятовуючи інформацію, включайте логіку! Встановлюйте причинно-наслідкові зв’язки між різними блоками інформації. Це дозволить Вам створити цілісну картину вивченого матеріалу і спростити сприйняття нової інформації.

2. Коли інформація "не лізе" у голову або просто не сприймається мозком - замінить розумову роботу фізичною - відвідуйте заняття спортивних секцій або просто здійсніть прогулянку на свіжому повітрі. Головне, щоб відпочинок був фізичний, щоб Ваше тіло рухалося, а мозок працював в іншому напрямку. У жодному разі це не може бути відпочинок на канапі перед телевізором чи за комп’ютером, або спілкування з товаришами у під’їзді чи біля нього.

Прийоми підготовки до ЗНО:

1. Матеріал читайте 2-3 рази, потім усно його повторіть (можна й про себе його переказати, але ефективність буде нижчою!). Це дозволить Вам одразу виявити прогалини у наявних знаннях і допоможе визначити що ще раз треба буде вивчити або повторити.

2. Перед вивченням нового матеріалу повторюйте вже пройдений.

3. Ведіть конспекти. У такий спосіб Ви, по-перше, повторюєте ще раз вивчений матеріал, по-друге - це дозволяє Вам логічно відокремити основне від другорядного. Головне - не зловживати цим прийомом (тобто конспектуванням), адже користі від цього більше на буде.

4. Під час повторення вже пройденого матеріалу складайте тезисні плани вивчених тем. Це дозволить напередодні проходження тестування (складання іспиту) "освіжити" Ваші знання.

5. У процесі читання або написання конспекту виділяйте ключову інформацію різнокольоровими маркерами. Наприклад, всі винятки з правил, константи, ключові дати - "зафарбовуйте" певним кольором.

6. Час від часу з обраних Вами предметів проходьте різноманітне тестування (Інтернет Вам у цьому допоможе!). Це дозволить звикнути до формату тестування і ще раз продемонструє Ваші "слабкі і сильні місця".

7. З приводу вивченого матеріалу ведіть спілкування з іншими, не тільки самі розмовляйте, а й слухайте інших. Це дозволить Вам почути ще раз вивчене Вами і таким чином додатково задіє слухову пам’ять, а також наочно виявить погано засвоєний матеріал.

Вдалої підготовки!

Схожі за темою публікації:
Як заробити максимум на ЗНО: Українська мова та література
Як заробити максимум на ЗНО: Історія, географія
Готуємося до ЗНО та сесії. Вчимося правильно читати
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і тримаємо ритм!
Готуємося до ЗНО: Історія України. Поняття та терміни
Як зареєструватися на пробне ЗНО 2014
Пробное ЗНО 2014: вопросы-ответы (Ч.2)
Готуємось до ЗНО: Історія України. Періодизація та характеристика періодів найдавнішого минулого
2012-03-23  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия