www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи можна отримати золоту медаль...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом
Цікавлять вимоги до майбутніх медалістів. А саме: моя дитина (навчається в 10 класі) знаходилася на індивідуальному (надомному) навчанні за станом здоров’я в І семестрі 10 класу. Далі навчається в загальному порядку, відвідує школу. Має оцінки вище 10 балів за всіма предметами. В школі нам повідомили, що у зв’язку з тим, що дитина перше півріччя займалася індивідуально, вона тепер не має права претендувати на будь-яку медаль по закінченню 11 класу. Чи це дійсно так?

Ні, це не так, оскільки, згідно пункту 2.1 розділу ІІ наказу Міністерства освіти і науки України N 584 від 13.12.2000 в редакції від 07.03.2012 "Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні":

"Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану";

пункт 4 розділу ІІІ того ж наказу закріплює, що:
"За рішенням Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за умов дотримання вимог пунктів 2.1, 2.2 цього Положення можуть нагороджуватися Золотою або Срібною медаллю випускники, які: перебували на навчанні за індивідуальною формою, у тому числі й ті, які за погодженим місцевим органом управління освітою індивідуальним навчальним планом прискорено опанували програмовий матеріал за курс повної загальної середньої освіти".

Окрім того діє наказ міністерства освіти N732 від 20.12.2002 в редакції від 14.06.2008 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах" згідно пункту 3.6 розділу ІІІ якого:

"Учні, які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, яким необхідно пройти лікування у лікувальному закладі більше одного місяця, які проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб), можуть нагороджуватися золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" або срібною медаллю "За досягнення у навчанні" відповідно до Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.12.2000 N 584".

Отже, Ваша дитина, яка знаходилася на індивідуальній формі навчання за станом здоров’я, а також має оцінки вище 10 балів з усіх предметів, може бути нагородженою золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні".

Відповідь підготували студентки Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Карташова Карина Ігорівна та Гороховська Вікторія Анатоліївна.

Куратор, юрисконсульт юридичної клініки "Надія" при УДУФМТ – Ладан Олег Михайлович.


Звернутися за правовою допомогою

Нотатки юрконсультанта для батьків і школярів:
Про індивідуальну форму навчання в школі
Яким чином здійснюється розподіл учнів на класи?
Чи має право учасник відборів на міжнародну олімпіаду не писати державну підсумкову атестацію (ДПА)?
За яких умов можуть розформувати клас, поділити на групи?
Чи можна класу вибрати іншого вчителя і чи існують вікові обмеження для педагогів?
Як перевести дитину до української школи якщо вона навчалася за кордоном. Що треба робити?
Чи можна отримати цільове направлення в місцевому органі МВС і що має бути зазначено в ньому?
Чи мають право вимагати оригінал квитанції? Чи має вихователь займатися фінансовими питаннями? Підстави на яких дитину можуть не допустити до занять у садочку?
За яких умов можна замінити класного керівника і за яких обставин буде правомірним розформування класу
Чи можна отримати диплом на основі свідоцтва про народження?
Чи має право студент одночасно отримувати дві стипендії?
Чи має право освітній заклад через брак фінансування зменшити кількість годин для індивідуального навчання?
Чи може дирекція приватної гімназії перевести учня на індивідуальне навчання без згоди батьків, або виключити його через ненадання батьками цієї згоди?
Який нормативний акт регламентує умови отримання золотої медалі випускником школи? Чи впливає кількість пропусків на її отримання?
Що зазначається в атестаті, якщо особу було звільнено від ДПА? Чи можна отримати золоту медаль якщо у 10 класі в журналі стоїть поточна оцінка 4?
Чи можна отримати золоту медаль якщо...?

Схожі за темою публікації
Домашнє навчання у світі
2012-04-06  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия