www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // 5 причин вчитися в Австрії
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
5 причин вчитися в Австрії
Вибираючи країну для здобуття вищої освіти, студенти порівнюють варіанти за такими параметрами як вартість навчання, його якість, складність вступу та відкриття візи і т.д. Багато з них зупиняються на Австрії. Чому?

Можливість навчатися безкоштовно

Це один з найпривабливіших та найважливіших чинників. Виявляється, ті, хто протягом навчального року показують певні результати, тобто набирають потрібну кількість освітніх кредитів (ECTS), мають право на відшкодування вартості навчання у цьому році.

Є і ще хороші новини: навіть тим, хто не потрапляє до вище перелічених категорій, навчання в державному ВНЗ Австрії обійдеться зовсім недорого приблизно 400 євро в семестр. Але потрібно враховувати, що крім власне навчання, доведеться оплачувати проживання, харчування, медичну страховку, проїзд. Так що в цілому, на перший рік навчання в Австрії потрібно розташовувати сумою не менше 9-10 тисяч євро.

Легкість вступу

Думаєте, що на навчання до Австрії прорватися нереально? Навпаки, ВНЗ цієї країни набагато доступніші, ніж університети багатьох інших держав. По-перше, в Австрії поступають на навчання без вступних іспитів. Все, що потрібно, - це освіта, відповідна австрійській середній, і допуск до навчання за обраною спеціальністю у своїй країні. Простіше кажучи, мінімум 2 роки вищої освіти в СНД і довідка з ВНЗ своєї країни про можливість продовжувати навчання. Більше того, вступити до ВНЗ Австрії можливо і відразу після школи, але такі випадки розглядаються ВНЗ індивідуально, і часто відсутні роки доводиться компенсувати заняттями на підкурсах.

Може виникнути інше питання: раз вступ без вступних іспитів, то все вирішує середній бал і середньостатистичному трієчнику навіть намагатися не варто? Навпаки, австрійські ВНЗ дають шанс усім. Зрозуміло, за умови відповідності мінімальним вимогам і правильного оформлення документів. Однак є нюанс: перший семестр в Австрії передбачає вступну фазу, в рамках якої потрібно освоїти ряд модулів і здати кілька іспитів. Продовжить навчання тільки той, хто успішно впорається з цим етапом.

Відсутність строгих вимог до німецької мови

Ще один важливий плюс для іноземних абітурієнтів. Якщо з німецькою справи йдуть не дуже - не страшно. Австрійські навчальні заклади можуть запросити студентів з країн, що не входять до ЄС, навіть взагалі без знання німецької мови. Але, звичайно, до початку навчання доведеться доучувати її знову ж таки на підкурсах. Причому вибір їх дуже широкий - від підкурсів при ВНЗ до приватних мовних шкіл, вартість також варіюється відповідно від 412 до 2500 євро в семестр.

До речі, ще одна хороша новина: тест з німецької мови, що дає допуск до навчання в австрійському ВНЗ, легше, ніж DSH або TestDaF, які вимагає Німеччина. Хоча спокушатися не варто. Щоб повноцінно слухати лекції та брати участь у семінарах мову треба знати дійсно добре. Інша справа, що можливостей вивчити її до вступу австрійські ВНЗ пропонують більше, ніж ті ж німецькі.

Якість освіти

Вступити реально, вимоги не звірячі і вчитися або взагалі безкоштовно, або зовсім недорого (380 євро в семестр в державних вищих навчальних закладах). А що можна сказати про якість освіти в Австрії? ВНЗ цієї країни давно і міцно займають місця в середині рейтингів європейських університетів, а деякі факультети навіть вибиваються в топові позиції. Так, в Зальцбурзі краще вивчати право, у Відні - економіку, у Граці - технічні науки.

Якщо розглянути світові рейтинги, то австрійські ВНЗ знову ж розташовані в центрі. Верхні позиції належать, в основному, Британії та США, де навчання в рази дорожче. У світлі цього австрійські університети виглядають особливо привабливо для студентів України, Росії та інших країн СНД.

Якість життя

Останній за списком, але не останній за важливістю фактор, - якість життя в Австрії. Сюди належать і доброзичливість населення, і чистота на вулицях, і відмінна екологія та багато іншого, часто невловимого, з чого складається уявлення про країну. Про Австрію можна читати і розповідати годинами, але побачивши хоча б раз, неможливо залишитися байдужим і не полюбити цю маленьку гірську країну.

За матеріалами сайту www.chemodan.com.ua

Схожі за темою публікації:
Навчання в Австрії
Вартість освіти і проживання іноземних студентів у Австрії
2012-04-09  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия