www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Обережно курси!
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Обережно курси!
Різноманітні курси сьогодні дуже популярні, адже вони дають можливість швидко оволодіти певними знаннями, або отримати кваліфікацію. Проте, нажаль, серед різноманіття курсів можна натрапити на не добропорядні. Аби не втрапити у халепу радимо прочитати наведену нижче статтю.

Одна агенція, яка проводить курси (далі просто Агенція), обіцяє навчити основам програмування на мовах Java, C++, Python за кілька місяців навіть "чайників". Компанія існує з 2008 року. Широко рекламувалася у метро.

Киянина В'ячеслава в Агенцію не заманила не реклама, а система знижок - за одразу два обрані курси він заплатив не двічі по 3 000 гривень, а один раз 4 500 гривень. 1 500 гривень йому скинули.

Одразу варто зауважити - цін на навчання на офіційному сайті курсів знайти не вдалося. Адміністратори пропонують заповнити он-лайн форму, куди треба ввести ім'я, прізвище, контактні дані. І обіцяють - протягом двох днів зв'яжуться, запросять на співбесіду. Там визначать рівень знання комп'ютера і підберуть оптимальне навчання і вже тоді розкажуть про ціну.

Через кілька місяців хлопець вирішив покинути навчання - не влаштовували умови. Адміністрація Агенції повідомила В'ячеслава, що він винен конторі ще 250 гривень. Гроші, які він сплатив, але не довчився - теж пішли на рахунок Агенції.

В таку ж ситуацію потрапив і Іван з передмістя. Щоправда, відучитися він встиг тільки один урок. Тут також варто зауважити, що пробного безкоштовного заняття, на якому Ви можете подивитися як і хто Вас вчитиме тут немає. На перший урок Ви потрапите тільки оплативши весь курс навчання.

На заняття Іван прийшов разом з дружиною, котра теж захотіла попрацювати з програмами. Зрозумівши, що "з нуля" вони тут нічому не навчаться, Іван попросив адміністратора повернути 9 заплачених ним тисяч гривень. Протягом п'яти місяців після цього чоловіку обіцяли передзвонити.

Врешті, зателефонували і запропонували забрати половину суми. Друга половина - "штраф".

Подивившись копії контракту, укладеного з Агенцією, треба звернути увагу, що договір підписується не з фірмою. Агенція не має офіційної реєстрації. В якості виконавця послуг значиться фізична особа-підприємець. Одноосібно він представляє всю фірму і надаватиме послуги.

В контракті жодного слова про те, що Замовника може не влаштовувати якість викладання і він захоче розірвати договір. Зате є цілий окремий розділ про фінансові права Виконавця.

Адміністрація Агенції може оштрафувати клієнта на половину прописаної в документі вартості навчання за а) невиконання домашнього завдання б) пропуск заняття в) бажання розірвати угоду.

Юрист, проглянувши контракт розповів, що така поведінка компанії - для залякування клієнтів і убезпечення себе від "відмовників". Пункти про такі штрафи не описані в жодному з актів Цивільного кодексу. Але протизаконними вони не є - підписується він обома сторонами, тож клієнт винен сам. Щоправда, нараховувати штрафи "зверху" вже заплаченої клієнтом суми в разі розірвання угоди, як це було в ситуації з В'ячеславом, адміністрація курсів права таки не має. А отже платити їх не потрібно.

Тому юристи радять уважно перечитувати кожен пункт договору, який Вам пропонують на підпис. Згідно 6 статті Цивільного кодексу, невдоволеність якимось із пунктів угоди можна вирішити до її підписання. На це мають погодитись обидві сторони. Простіше кажучи, йдучи на навчання в Агенцію, вимагайте викреслення пункту про штрафи з угоди взагалі. Зрозуміло, що одиничний випадок ніякої користі не принесе. Але якщо всі майбутні клієнти цих курсів будуть діяти так, то є великий шанс, що умови довогору таки змінять.

За матеріалами сайту www.svidomo.org

Схожі за темою публікації
Выбираем курсы иностранных языков
Як правильно вибрати навчальні курси?
Курси чи репетитор
Как правильно выбрать языковые курсы?
Міфи про курси з підготовки до GMAT і TOEFL
2012-04-28  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия