Навчальні курси // Статті // Як правильно обрати курси

реєстрація

Як правильно обрати курси

Плануєте за короткий відрізок часу вивчити нову професію або підвищити кваліфікацію? Знайдіть курси, які підійдуть саме вам. Зрозуміло, що лікарем або юристом після такого навчання ви не станете, але отримати таку необхідну зараз професію як "бухгалтер" або "секретар" цілком реально. Звичайно, під час вибору навчального закладу необхідно бути максимально обережним, щоб потім не пошкодувати про марно витрачений час і гроші.

Навчальна програма

В першу чергу переконайтеся в тому, що ці курси - саме те, що вам потрібно. Для цього попросіть менеджера детально ознайомити вас з навчальною програмою. Масажистам-початківцям, наприклад, не обійтися без основ анатомії, фізіології, діагностики, дерматології. Відповідно, ці дисципліни обов'язково повинні бути включені в список предметів.

Тестування

Однаковий стартовий рівень знань і подібні очікування від занять - ось що обов'язково повинно враховуватися під часу формування навчальної групи. Якщо, наприклад, на бухгалтерських курсах об'єднати тих, хто взагалі не має жодного уявлення про цю професію, і тих, хто вже хоча б трохи, але попрацював бухгалтером, навчання не принесе користі ні одним, ні іншим. Багато з того, що очевидне для практиків, буде незрозумілим для новачків, в результаті, перші стануть відверто нудьгувати під час "пережовування" вже знайомого їм матеріалу.

Для того, щоб уникнути таких накладок, серйозні професійні курси перед початком занять проводять тестування, виявляючи рівень підготовки всіх учасників.

До речі, в групі повинно бути максимум 10-12 людей. В іншому випадку, викладачу важко встановити "зворотній зв'язок", а саме перевірити, наскільки ви засвоїли пройдений матеріал.

Викладачі

Дуже важливо, хто саме викладає на курсах. Найкраще мати справу з практиками - вони не будуть забивати вам голову теорією, а навчать тому, що справді необхідно для роботи. Наприклад, через руки масажистів звичайних міських стаціонарів і поліклінік проходить величезна кількість пацієнтів, тому такі спеціалісти, зазвичай, досконало володіють професійними прийомами і будуть найкращими вчителями.

Важливо також, щоб різні за своєю суттю предмети викладали різні педагоги. Так, в автошколі теорію водіння і "надання першої медичної допомоги у випадку аварії" однозначно не повинна викладати одна й та сама людина: заняття з медичних тем - справа професійного лікаря.

Картонна "клавіатура"

Обов'язково переконайтеся, що навчальні кабінети добре обладнані. Одна з відвідувачів таких недолугих курсів з підготовки секретарів розповідала, що вони утрьох, а деколи й вчотирьох сиділи за одним комп'ютером, вивчаючи Word. На ще одних таких курсах, надто економні підприємці запропонували засвоювати клавіатуру по картонному макету.

Практика

Невід'ємна частина навчання - це практичні заняття. Вони можуть бути організовані по-різному. Наприклад, перший і найпоширеніший варіант практики для масажистів - "самообслуговування". Відвідувачі курсів, поділившись попередньо на пари, роблять масаж одне одному в навчальних класах, переобладнаних під спеціалізовані кабінети. Другий варіант - тренування на волонтерах, які бажають отримати безкоштовний сеанс масажу. Є ще один різновид - практика у справжній лікарні під наглядом працюючих там спеціалістів. Зрозуміло, що таке "занурення в реальність" має більше переваг, тому що, окрім всього іншого, дозволяє новачками налаштуватися на роботу з дуже різними клієнтами.

Довідайтеся, коли саме у вас будуть практичні заняття. Якщо в самому кінці навчання - це не найкращий варіант, оскільки доведеться просто відновлювати в пам'яті теми, які ви проходили на початку програми. А буває, що на практику взагалі не залишається часу, оскільки лекції "з'їдають" більше навчальних годин, ніж планувалося. Рекомендуємо зупинитися на тих курсах, де теоретичний матеріал одразу ж закріплюється практикою.

Все оплачено?

Обумовлюючи вартість навчання, не забудьте уточнити, що саме входить в визначену суму. Інакше не виключено, що в процесі навчання вам доведеться доплачувати за навчальний комплект матеріалів для практики, за саму практику, за бланк свідоцтва або сертифіката і так далі.

Переконатися, що рівень і метод викладання на обраних курсах вам підходить, можна на безкоштовному пробному занятті. А ще краще - розпитати про якість викладання випускників цих курсів: їх оцінка найавторитетніша.

Угода

Стабільно працюючі курси запропонують вам укласти з ними угоду. Перш ніж підписати цей документ, переконайтеся, що в ньому відображені всі деталі, пов'язані з процесом навчання: тривалість та інтенсивність занять, місце їх проведення, вартість, вид оплати і вирішення спірних питань. Наприклад, одному з учасників курсів з підготовки менеджерів та його одногрупникам, апеляція до угоди допомогла домогтися того, щоб їм "дочитали" кілька годин, які пропустили через хворобу викладача.

Точно в термін

В ідеалі, ви повинні розпочати заняття в термін, про який домовилися під час укладання угоди. Але буває, що початок навчання переноситься на кілька днів. Якщо на 10 і більше - вимагайте повернути гроші: ці курси, швидше за все, працюють нестабільно.

Любов Чернишова,
джерело: career.ua

Повернутись до рубрики "Статті" поточного розділу

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.