Дистанційна освіта // Інформаційні статті щодо ДО // Як стати дистанційним ст...

реєстрація

Зверніть увагу!

Як стати дистанційним студентом?

 1. Дізнайтеся, чи є у Вашому місті центри, що проводять дистанційне навчання. Якщо є, то з яких дисциплін? Чи влаштовують вони Вас?
 2. Виконайте пошук в Інтернет, зазначивши назву дисципліни та дистанційну технологію навчання.
 3. Більшість дисциплін подаються англійською мовою. Бажано, якщо вони Вам підходять, скласти кваліфікаційний іспит на знання мови (TOEFL).
 4. Оберіть університет, в якому Ви хотіли б вивчити відповідну дисципліну, враховуючи рівень університету, вартість навчання і сервіс, що надається, а також правила отримання сертифікату. Дізнайтеся, які університети визнають відповідний сертифікат. Це знадобиться, якщо Ви забажаєте отримати диплом про вищу освіту.
 5. Зареєструйтесь в обраному університеті для вивчення конкретної дисципліни. Реєстрацію можна зробити безпосередньо на сервері університету, заповнивши форму, або електронною поштою.
 6. Дайте вичерпну інформацію про себе, дізнайтеся все про свого наставника (тьютора) і студентів, що вивчатимуть дисципліну разом з Вами. Інформація про тьютора і студентів звичайно розташовується на сервері університету й є доступною за наявності мережевого імені та пароля. Ця інформація може розповсюджуватися за списком розсилання або через телеконференцію, яку організовує університет.
 7. Враховуйте особливості комунікацій Інтернет в Україні. Бажано всі матеріали дистанційного курсу зберегти на локальній машині, починаючи з перших занять.
 8. Намагайтеся без зволікань відповідати на листи, що надходять до Вас електронною поштою. Якщо Ви не змогли відповісти відразу, вибачтеся та поясніть причину Вашого мовчання. Дотримуйтесь правил мережевого етикету.
 9. Намагайтеся активно взаємодіяти зі своїм тьютором. Запам'ятайте, якщо Ви йому рідко пишете, то Ви мало працюєте (така думка тьютора).
 10. Враховуйте, що ставити питання в письмовому вигляді набагато складніше, ніж в усній формі.
 11. Запам'ятайте, що більшість університетів не схвалюють копіювання інформації з книг, журналів тощо дослівно без відповідних посилань, вважаючи це плагіатом.

(За матеріалами Кухаренко В. М., Рибалко О. В.,
Сиротенко Н. Г. Дистанційне навчання: Умови застосування.
Дистанційний курс: Навчальний посібник.
3-є вид./За ред. В. М. Кухаренка -
Харків: НТУ "ХПІ", "Торсінг", 2002. - 320 с.)

Попередня сторінка розділу: Інформаційні статті щодо ДО

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.