реєстрація

Зверніть увагу!

Корисні поради

Вивчайте матеріали курсу систематично

Систематичне вивчення матеріалу курсу, участь у роботі web-конференції дуже корисне для Вас. Великий розрив у часі вивчення приводить до того, що матеріали курсу стають для Вас складними, а обговорення актуальних тем у рамках web-конференції незрозумілим. Дані досліджень показують, що матеріали курсу необхідно вивчати 5-6 днів на тиждень, витрачаючи при цьому від 4 до 15 годин на тиждень на вивчення кожного курсу.

Комунікації через листування

Дистанційна освіта - це навчання через листування. Ви пишете есе, контрольні роботи, e-mail і розвиваєте свої письмові навички. Пам'ятайте, що виклад своїх думок на папері систематизує розумову діяльність.

Самомотивування і самодисципліна

Дистанційна освіта надає вам більшу свободу та гнучкість, ніж заняття в реальній аудиторії. Проте дистанційне навчання - це насамперед освіта для власного особистісного та професійного росту.

Беріть участь у роботі web-конференції

Беручи участь у роботі web-конференції, Ви не почуваєте себе ізольованим учасником навчального процесу. Пам'ятайте, що спілкування з іншими студентами, які вивчають той же курс, може збагатити Вас новими знаннями та ідеями.

"Анонімність"

Дистанційна освіта дає Вам "анонімність", на відміну від реальної аудиторії Ви можете витратити більше часу на обмірковування та формулювання Ваших ідей. Більше того, займаючись дистанційно, Ви в набагато меншому ступені зазнаєте впливу поведінкових стереотипів.

Будьте ввічливі

Не забувайте, що незважаючи на дистанційну форму навчання, Ви вступаєте в комунікації з реальними людьми. Ви досягнете більшого результату, спілкуючись у позитивній обстановці зі своїми колегами та тьютором Вашого курсу.

Застосовуйте на практиці ваші знання

Тільки застосовуючи отримані знання на практиці, Ви можете повною мірою усвідомити їхню важливість і корисність для рішення виникаючих у Вас професійних проблем.

Критичне мислення

Розвивайте в собі критичне мислення, уміння приймати рішення не лише на основі Вашого життєвого досвіду, але й використовуючи факти та нові знання, отримані під час вивчення курсу.

Говоріть про виникаючі проблеми

Якщо Ви зіштовхнулися із проблемами під час вивчення курсу, звертайтеся до Вашому тьютора. Якщо виникли адміністративні питання - до адміністратора системи або технічного консультанта.

"Ходіння в школу не повинне заважати моїй освіті" - ця фраза Геккельбері Фіна, героя Марка Твена, стала девізом "заочників".

На думку експертів, сучасний учень засвоює 20% з того, що бачить, 50% - з того, що бачить і чує, і 70% тієї інформації, яку здобуває самостійно.

(За матеріалами
Сучасна освіта №10(23) 2005, с. 13)

Попередня сторінка розділу: Інформаційні статті щодо ДО

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.