Дистанційна освіта // Інформаційні статті щодо ДО // Для чого вигадали дистан...

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Для чого вигадали дистанційне навчання?

Не секрет, що нині будь-яка освічена людина має володіти чималим багажем знань. Причому дуже важливо цей багаж постійно оновлювати, інакше не наздогнати нам стрімкий перебіг життя. А відстати від нього - означає бути неконкурентноздатним на ринку праці, втратити можливість одержати бажану роботу. Вирішити цю і багато інших проблем допоможе дистанційне навчання. Розберемося більш детально у тому, що ж це таке.

Дистанційна освіта не вимагає від студента присутності в аудиторії, навчаєтеся ви в зручний час в будь-якій точці земної кулі. Дистанційно можна закінчити вуз, вивчити іноземну мову, підвищити кваліфікацію. А це - велика перевага для тих, хто не може вчитися стаціонарно через хворобу, специфіку роботи, неможливість переїхати в інше місто.

Кожен студент прикріпляється до викладача, який контролює навчання, консультує і допомагає готуватися до іспитів. Важливо і те, що можна самому вибрати предмети, які вас цікавлять, темп і послідовність їх вивчення. Хіба не було б зручно пройти за семестр цілий курс? Або, навпаки, розтягнути його на два роки, якщо поспішати нікуди? Деякі розділи можна пропускати або повертатися до них знову.

Ще один плюс - така освіта дешевша за звичайну, тому що викладач може давати уроки, знаходячись де завгодно. Та і особливого комп'ютерного устаткування при цьому не потрібно. Крім того, всі користуються одними і тими ж, найсвіжішими підручниками, адже обновляти їх за допомогою Інтернету набагато легше. Правда, зовсім безкоштовно одержати дорогоцінні знання майже неможливо, оскільки стороні, що навчає, певні витрати коштів на це у будь-якому випадку будуть потрібні.

На чому ґрунтується дистанційна освіта?

У дистанційному навчанні застосовуються найрізноманітніші методики; дуже важливу роль грає Інтернет. Прямий доступ до мультимедіа-ресурсів перетворить ваш комп'ютер на універсальну енциклопедію. Інтернет-книги - це величезний архів лекцій, наочних даних та іншої інформації. Студент може у будь-який момент зв'язатися з викладачем, взяти участь у Інтернет-конференції, проведенні віртуального круглого столу, лекції або навіть лабораторній роботі.

Застосовується декілька методів дистанційної освіти. Наприклад, неінтерактивне навчання (друковані матеріали, аудіо- і відеокасети). Є ще комп'ютерне навчання із застосуванням електронних підручників та електронної пошти. Не найефективніший, але досить дешевий і поширений спосіб отримання знань. Дорожче обійдуться відеоконференції, але і користь від них буде більшою. А вже який з цих методів буде кращим для вас, вирішуйте самі.

Вступаємо до ВНЗ, не виходячи з будинку

Навчатися вдома люди почали ще на початку ХХ сторіччя. Відтоді у всьому світі для цього були створені різноманітні університети, школи, курси, бібліотеки. Особливе місце серед них посідають національні відкриті університети. Система освіти у них побудована на принципах відкритості. Тобто, вступити туди має право кожна людина, що досягла 18-річного віку, причому зробити це можна будь-якої пори року. Як бачите, все досить просто і демократично. Отже вступити до університету тепер можна будь-якого моменту, було б бажання.

Такі ВНЗ широко поширені у всьому світі. Найкращу репутацію мають Британський відкритий університет, Канадський відкритий університет, Національний технологічний університет у США, Агентство з відкритого навчання в Австралії та інші. Таким закладом може похвалитися і Україна. Це Міжнародний фінансово-економічний інститут у місті Харкові. Незабаром за якістю освіти його можна буде поставити в один ряд з іноземними побратимами.

Розширюємо світогляд

Заочно здобувають не тільки вищу освіту. Дистанційне навчання персоналу використовується для підвищення кваліфікації і перепідготовки працівників. Останнім часом ця тенденція набирає обертів. Адже таким чином ви поглиблюєте свої знання, не виходячи з офісу, а значить, заощаджуєте дорогоцінний час. І начальство при цьому буде задоволеним.

Ще багато центрів пропонують корисні курси, які завжди знадобляться у повсякденному житті. Їх перелік починається з вивчення іноземних мов і програмування, а закінчується освоєнням швидкісного читання, розвитком суперпам'яті, психологічними тренінгами і курсами кроєння та шиття.

Вчитися чи не вчитися?

Звичайно, марно було б стверджувати, що системи дистанційної освіти бездоганні і не мають мінусів. Інколи вони поступаються традиційному навчанню. Виною цьому можуть бути погані педагоги, брак навчальних матеріалів. Слід пам'ятати про те, що студент все-таки позбавлений живого спілкування з викладачем і залежить від якості роботи пошти, телефону чи Інтернету. Декого зупиняє дорожнеча навчальних аудіо- та відеоматеріалів. Та, проте, переваги є очевидними. Так що, якщо є бажання або необхідність стати "дистанційним" студентом, не сумнівайтеся. Надалі ваші знання обов'язково будуть відповідно оцінені та принесуть чимало користі.

Переклад статті
"Для чего придумали:
дистанционное обучение?",
джерело: shkolazhizni.ru

Попередня сторінка розділу: Інформаційні статті щодо ДО

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.