Дистанційна освіта // Дистанційна освіта в кра... // Дистанційна освіта в Європі

реєстрація

Зверніть увагу!

Дистанційна освіта в Європі

Велика Британія

Відкритий університет Великої Британії

Відкритий університет Великої Британії заснований в 1969 році як незалежний навчальний заклад для надання "другої" можливості працюючим дорослим людям одержати або продовжити свою освіту. Університет пропонує 3 види навчання: на ступінь бакалавра, післядипломне й продовжене.

Навчальний процес в основному побудований як на використанні друкованих матеріалів, так і на використанні аудіо-, відеозасобів, ТБ тощо; студенти мають можливість одержати консультації в 250 навчальних центрах, розташованих у багатьох містах країни й світу.

Відкритий університет Великої Британії зарекомендував себе як світовий лідер нетрадиційної освіти.

За зразком Відкритого університету Великобританії навчальні заклади аналогічного типу були створені в Канаді, Австрії, Іспанії, Пакистані, Нідерландах, Туреччині, Індії, Ізраїлі тощо.

Іспанія

Національний університет дистанційної освіти

Національний університет дистанційної освіти заснований Парламентом в 1972 р. з метою надання вищої освіти всім тим, хто з різних причин не може навчатися за програмами традиційних університетів. Університет розташований у Мадриді, має ряд навчальних центрів у різних районах країни й пропонує курси навчання на рівні бакалаврату, магістратури й продовженої освіти.

В якості навчального матеріалу використовуються спеціально підготовлені друковані видання, які доповнюються аудіо- і відео касетами, технологією комп'ютерного навчання, телевізійних лекцій і телетекстом. Для підтримки постійного діалогу зі студентами використовуються очні зустрічі по обговоренню навчального матеріалу в 50 навчальних центрах і телефонні співбесіди. В інших країнах університетом створено в останні роки ще 8 центрів навчання.

Загальна кількість студентів, що навчаються в університеті, становить 124000 осіб, з яких 85000 навчаються на ступінь.

Німеччина

Заочний університет

Дистанційна освіти в Німеччині має свої особливості. Вона розпочиналася з дистанційної підготовки фахівців з вищою професійною освітою, яка централізовано планувалася. Приєднання східних земель дало можливість розширити ринок дистанційної освіти.

Прикладом вищого професійного навчального закладу, що здійснює дистанційну підготовку фахівців, є Заочний університет міста Хаген (земля Північний Рейн-Вестфалія). Університет надає освітні послуги більше 50000 студентам на рік. Однак диплом про вищу професійну освіту одержують не більше 20% у результаті великого відсіву студентів, що не витримують високих освітніх вимог.

(За матеріалами науково-аналітичної доповіді
"Стан і розвиток дистанційної освіти у світі",
підготовленої колективом авторів (В.П.Кашицин,
В.Г.Кінелев, В.Н.Лазарєв, В.С.Меськов, В.И.Овсянніков
під загальною редакцією В.И.Овсяннікова) для
Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій
в освіті (ІІТО) у 1997 році)

Дивіться також:

Попередня сторінка розділу: Дистанційна освіта в країнах світу

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.