www.osvita.org.ua
Події освіти та науки // Другий всеукраїнський конкурс обдарованої молоді та її...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Конференції
Виставки
Cемінари
Конкурси та олімпіади
Гранти та стипендії
Пошук
Статті з питань освіти
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Юридична консультація

Увага! Безкоштовна правова допомога!

Відтепер на сторінках сайту "Освітній портал" Ви маєте можливість отримати фахові відповіді на Ваші звернення з питань пов'язаних із освітнім процесом

Партнер рубрики - Юридична клініка "Надія" Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Більш докладно

Другий всеукраїнський конкурс обдарованої молоді та її наставників - "Первоцвіт"
РубрикаКонкурси та олімпіади
Дата проведення05.01.2012
Факс(44) 461-96-47, 461-96-51, 461-96-53, 461-91-06
Web-сторінкаhttp://osvita.carshe.com
E-майлexhibitions@carshe.com
Адреса оргкомітетум.Київ, 01601, бульв. Л.Українки, 34, 2 під’їзд, офіс 31, а/с 33

Останній день подачі матеріалів: 5 січня 2012 р.

Організатори:
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Виставкова фірма "КАРШЕ"
Всеукраїнський науково-практичний журнал "Директор школи, ліцею, гімназії"

Конкурс проводиться в рамках XV Ювілейної міжнародної виставки навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2012".

Проведення конкурсу надасть можливість:
- експонувати матеріали учасників конкурсу на спеціалізованому стенді виставки;
- створити Галерею портретів юних обдарувань українського села - майбутнього країни;
- створити Всеукраїнську дошку пошани для наставників обдарованої сільської молоді – вчителів і директорів сільських шкіл України;
- визначити три найкращі сільські школи, які виплекали для країни найрізноманітніші таланти з усіх напрямів людської діяльності й винахідництва: мистецько-художнього спрямування, декоративно-прикладного, технічного, інтелектуального, спортивного, ін. – дипломантів та переможців різноманітних конкурсів, олімпіад, МАН міжнародного, всеукраїнського, обласного й районного рівнів, успішних і щасливих громадян країни;
- з'ясувати, на які таланти багаті українські сільські школи;
- створити художнє полотно "Первоцвіти шкільних садів України", яке має передати могутній шелест обдарувань, а у гостей Виставки – викликати захоплення й гордість за юнь країни, за наше спільне майбуття.

Порядок проведення конкурсу:

1. Після отримання всіх робіт Оргкомітет передає їх на розгляд професійному незалежному журі.

2. Професійне журі розглядає всі надіслані роботи і визначає три кращі сільські школи, які за час своєї роботи виявили найбільшу кількость обдарованих учнів і допомогли розквітнути їх талантам.

3. Роботи учасників Конкурсу стають підґрунтям для виготовлення спеціалізованого стенду "Первоцвіт" (в рамках проведення Виставки).

Методична частина надісланих на Конкурс коротких описово-ілюстративних матеріалів шкіл-конкурсантів слугуватиме основою виготовлення виставкового стенду "Модернізація сільської школи: як неможливе зробити можливим!" на площах всеукраїнського науково-практичного журналу "Директор школи, ліцею, гімназії". Журнал у такий спосіб започаткує новий громадський рух "Модернізація сільської школи - спасіння села – рятування України".

4. Учасники Конкурсу, матеріали яких експонуватимуться на спеціалізованому стенді "Первоцвіт", а також на стенді журналу "Директор школи, ліцею, гімназії", матимуть можливість публічного захисту-презентації свого інноваційного досвіду під час роботи Всеукраїнського проекту "Педагоги-новатори в Україні" (запланований на 15 лютого 2012 р., Національний центр "Український дім", 12:00-14:30). Особливо це стосується переможців цього Конкурсу.

Публічний захист-презентація стане основою відбору претендентів на героїв наступних сторінок проекту "Педагоги-новатори в Україні". Участь у захисті-презентації обдарованих дітей та їх наставників-вчителів є бажаною і винагороджується додатково.

Умови участі передбачають, що на поштову адресу Оргкомітету необхідно надіслати:
- заявку директора школи про участь у конкурсі;
- анкету учасника; візитку школи-учасниці;
- лист-представлення районного методичного кабінету;
- короткий описово-ілюстративний матеріал та текст презентації-захисту інноваційної діяльності директора школи (оформлені згідно вимог).

Оцінювання конкурсних матеріалів: здійснюється журі за визначеними критеріями-показниками. Сумарний їх бал і є кількісним показником ефективності роботи школи-конкурсантки.

Оцінка журі носитиме відносний характер: роки роботи школи – кількість дітей, яким школа за цей час допомогла розкритися, відбутися як обдарованим й визнаним талантам в різних сферах людської діяльності.

Критерії оцінювання конкурсної роботи:

1. Загальне оформлення матеріалів (наявність всіх компонентів пакету матеріалів відповідно до вимог щодо конкурсної роботи, естетика оформлення тощо).

2. Якість та повнота описового матеріалу щодо інноваційної діяльності сільської школи з обдарованими дітьми (обґрунтування актуальності; наявність системи розвитку здібностей, обдарувань; врахування місцевих особливостей, різноспрямованості організації роботи з соціально-, інтелектуально-, спортивно-, художньо-обдарованою молоддю, наявність методів виявлення та залучення обдарованої молоді до цієї роботи та результатів експертної оцінки поведінки, продуктів творчої діяльності дітей тощо).

3. Наявність умов для реалізації здібностей, обдарувань у навчальному закладі.

4. Готовність педагогічного колективу до роботи з обдарованими дітьми.

5. Наявність партнерської взаємодії (учителі – учні – батьки – сільська громада) у розвитку обдарованості дітей.

6. Наявність в навчальному закладі інноваційної системи роботи з пошуку, супроводу та підтримки обдарованих школярів за наступними напрямами: соціальна обдарованість, інтелектуальна обдарованість, спортивна обдарованість, мистецька обдарованість.

7. Здійснення пошуку шляхом залучення всіх дітей до участі у конкурсних заходах (олімпіадах, науково-практичних конференціях, дистанційних освітянських програмах, шкільних експедиціях).

8. Реалізація діагностичного підходу до виявлення обдарованості дитини та використання різноманітних методів дослідження.

9. Підтримка соціальної активності учнів, дитячих громадських організацій тощо.

10. Опис способів (механізмів) спонукання діючої системи роботи з обдарованими до постійного самовдосконалення, тощо.

11. Опис результативності роботи навчального закладу: аналіз участі в предметних олімпіадах ІІ, ІІІ, ІV етапи; аналіз участі в МАН (І, ІІ, ІІІ етапи); аналіз участі в творчих та інших заходах і конкурсах інше.

12. Достовірність висновків, їх підтвердження грамотами, дипломами, сертифікатами дітей та учителів, які їх виховали й навчили.

13. Наявність матеріалів лонгітюдних спостережень щодо подальшої долі обдарованих випускників школи (під час їх навчання в даній школі та у вищих навчальних закладах на протязі 5 років після здобуття загальної середньої освіти).

14. Можливість визначити кількість дітей, яким школа допомогла розкритися, відбутися як обдарованим й визнаним талантам в різних сферах людської діяльності за роки її роботи.

15. Можливість застосування конкурсних матеріалів у сільських школах, суспільному житті.

16. Оригінальність роботи, наявність "родзинок", виняткових результатів для громади, країни, світу.

Визначення і нагородження учасників і переможців:

1. Переможцями Конкурсу вважаються троє з його учасників, роботи яких обрані журі за відповідними критеріями. Переможці отримують цінні призи від Оргкомітету виставки.

2. Переможці та учасники Конкурсу отримують Дипломи й інші відзнаки від Оргкомітету виставки.

3. Учасники Конкурсу, чиї роботи експонуватимуться на стенді XV міжнародної виставки навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2012", нагороджуються Дипломами виставки.

4. Кращі роботи учасників Конкурсу будуть опубліковані в журналі "Директор школи, ліцею, гімназії" протягом 2012 р.

5. Роботи переможців будуть розміщені на офіційному сайті Національної Академії педагогічних наук України та сайті журналу "Директор школи, ліцею, гімназії".

Вимоги до оформлення матеріалів конкурсантів:

1. Теми конкурсних робіт, як і сам досвід сільських шкіл, можуть бути різними, але головне – вони мають мати справді нестандартний (інноваційний) характер.
Різні інтерпретації традиційної організації освіти сільської молоді не є метою виставки "Сучасна освіта в Україні - 2012".

2. Робота школи має бути представлена успіхами й досягненнями її учнів під час їх навчання в даній школі та у вищих навчальних закладах (протягом 5 років після здобуття загальної середньої освіти). Тому надсилати слід усе, що може найповніше й найефектніше представити цю важливу ділянку роботи сучасної школи.

До матеріалів потрібно включити:
- візитку школи-учасниці;
- короткий опис системи інноваційної діяльності сільської школи з проблематики обдарованості учнів (загальний об'єм від 12 до 25 сторінок з фотоілюстраціями та ін.);
- фото учнів школи, які є переможцями або дипломантами різноманітних заходів міжнародного, всеукраїнського, обласного й районного рівнів;
- дипломи учнів, грамоти, премії, медалі (або їх фотокопії), інші відзнаки;
- анотації учнівських досягнень: праць, творів, винаходів;
- інформаційні довідки про вчителів, які виховали цих учнів й підготували їх до перемог (фото, ПІБ, посада, чим нагороджено й відзначено їхню діяльність);
- короткі інформаційні довідки зазначених заходів (назви, теми, форми й роки та місце проведення), склад учасників, серед яких і учні школи-учасниці конкурсу „Первоцвіт”, додаткові фотоілюстрації, діаграми, ін., що презентують ці заходи, їх виняткові результати для громади, країни, світу;
- дані лонгітюдних спостережень щодо подальшої долі обдарованих випускників школи.

3. Для проведення захисту-презентації інновацій переможців та учасників цього Конкурсу (до 15 хв.)слід надіслати презентацію, виконану в програмі Мicrosoft Power Point.
Обсяг презентації - до 30 слайдів, текст - до 5 сторінок.

Результом захисту-презентації стане відбір претендентів на героїв наступних сторінок проекту "Педагоги-новатори в Україні".
Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2002рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия