www.osvita.org.ua
Події освіти та науки // Міжнародна науково-практична конференція «Роль...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Конференції
Виставки
Cемінари
Конкурси та олімпіади
Гранти та стипендії
Пошук
Статті з питань освіти
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Юридична консультація

Увага! Безкоштовна правова допомога!

Відтепер на сторінках сайту "Освітній портал" Ви маєте можливість отримати фахові відповіді на Ваші звернення з питань пов'язаних із освітнім процесом

Партнер рубрики - Юридична клініка "Надія" Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Більш докладно

Міжнародна науково-практична конференція «Роль аграрних вищих навчальних закладів у розвитку малих форм господарювання як фактор соціально-економічної стабільності сільських територій та самозайнятості населення».
РубрикаКонференції
Дата проведення25.11.2016 - 25.11.2016

23 листопада п.р. на базі НМЦ «Агроосвіта» проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Роль аграрних вищих навчальних закладів у розвитку малих форм господарювання як фактор соціально-економічної стабільності сільських територій та самозайнятості населення».

Конференцію відкрили Олена Ковальова, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Максим Кобзистий, начальник відділу організації наукового супроводу та трансферу інновацій департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики України, Ігор Будько, завідувач сектору аграрної та спеціальної освіти департаменту вищої освіти МОН, Віталій Саблук, експерт Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Тетяна Іщенко, в.о. директора Науково-методичного центру «Агроосвіта».

Конференція проходила у вигляді панельних дискусій за напрямами «Сільські території в період змін» та «Основні напрями діяльності аграрних навчальних закладів та наукових установ у реалізації концепції сталого розвитку сільських територій». Серед головних тем дискусійних панелей було обговорено питання ролі навчального закладу у розвитку сільських територій та реалізації спільних міжнародних проектів з розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; напрями оптимізації співпраці аграрних вишів з представниками малого аграрного виробництва; взаємодія дорадчих служб з наукою, освітою, бізнесом, місцевою владою; потенціал кластерів у вирішенні завдань сталого розвитку сільських територій; мотивація і напрями підтримки малих форм господарювання у сільському господарстві; управління науковими дослідженнями щодо сталого сільського розвитку; роль наукових і освітніх установ у розвитку сільських територій і передачі знань сільському населенню; соціальна відповідальність агробізнесу в контексті сільського розвитку в Україні, розвиток несільськогосподарських галузей на сільських територіях та інші не менш цікаві теми.

Тема конференції є однією із глобальних груп проблем сучасності, що пов'язані зі взаємовідносинами людини і природи (обмеженість природних ресурсів, зміна клімату, енергетична, сировинна, продовольча, охорона навколишнього середовища, зайнятість населення, розвиток території). Тобто – проблеми взаємодії людини та середовища проживання, суспільства і природи. Крім того, в загальному масштабі зростає прагнення населення до поліпшення своїх статків. Все це потребує зміни підходів до політики, підприємництва, науки, освіти та прийняття практичних рішень.

Глобальні процеси економіки країни вирішуються на регіональному рівні. До 2030 р., за дослідженнями науковців, найбільший попит матимуть фахівці виробничих спеціальностей, зокрема у сфері агровиробництва і сільського господарства.

Сільське господарство забезпечує нас продуктами харчування, природними ресурсами, формує культурні ландшафти та сільські території. Привабливість сільських територій, створення комфортних умов для життя на селі дуже важливі для всього суспільства. На сьогодні здійснюються заходи щодо удосконалення та оптимізації державної підтримки аграрної галузі, створення сприятливих умов для розвитку саме малого та середнього бізнесу, розвитку кооперації на селі, розбудови інфраструктури аграрного товарного ринку. Все це має сприяти розвитку сільських територій, створенню нових робочих місць, залученню інвестицій.

Університет, коледж мають виступати як драйвери інновацій, як фактори розвитку регіону (вплив на зайнятість, розвиток місцевого бізнесу, особливо малого, які можуть супроводжуватися навчальним закладом, сприяти розвитку місцевої громади).

Зрозуміло, що на конференції неможливо дати відповіді на всі запитання та вирішити всі проблеми. Але будь-яке питання потребує обговорення.

Тому учасники конференції, заслухавши виступи щодо стратегічних пріоритетів розвитку сільських територій та засад сталості із урахуванням ролі і напрямів модернізації діяльності аграрних навчальних закладів та наукових установ у реалізації концепції сталого розвитку сільських територій і підвищення якості життя людей у сільській місцевості, визнали за необхідне:

- сприяти просвітницькій роботі серед сільського населення шляхом створення навчально-консультативних центрів на базі навчальних та науково-дослідних установ, дорадчих служб, розвитку проектів допомоги;

- рекомендувати навчальним закладам, науково-дослідним установам запровадити проведення циклів тематичних навчально-практичних семінарів з поширення засад та результатів наукових досліджень щодо реалізації концепції сталого розвитку сільських територій у вітчизняній практиці;

- забезпечити консолідацію зусиль наукового потенціалу ВНЗ аграрного профілю та науково-дослідних установ щодо надання консультаційної підтримки сільським громадам у реалізації основних напрямів стратегії розвитку аграрного сектору України, розробки та реалізації стратегічних пріоритетів розвитку сільських територій та інвестиційних проектів із урахуванням економіко-еколого-соціальної їх ефективності, що сприятиме раціональному використанню виробничого сільськогосподарського виробництва, поліпшенню добробуту сільського населення, створенню нових робочих місць, підтримці розвитку підприємницької ініціативи у суб’єктів малого агробізнесу, збереженню навколишнього середовища, розвитку органічного виробництва тощо;

- узагальнити зарубіжний досвід та вітчизняну практику щодо створення, функціонування дієздатних регіональних об’єднаних територіальних громад, а також забезпечити його поширення серед органів місцевого самоврядування;

- об’єднати зусилля вітчизняної аграрної освіти, науки та практики, а також передовий зарубіжний досвід для підвищення професійного рівня дорадників, розвитку дорадчої освіти;

- забезпечити модернізацію освітніх програм підготовки здобувачів аграрної освіти (молодший спеціаліст, бакалавр та магістр) шляхом орієнтації на інновації в аграрному секторі та з огляду на регіональні особливості.
Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2002рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия