Бізнес-освіта, MBA // Статті // МВА при ближчому розгляді

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

МВА при ближчому розгляді

МВА, як відомо, придумали в Америці. Однак програма МВА стрімко поширюється по усьому світі, і сьогодні одержати диплом магістра ділового адміністрування можна й у колишніх країнах соцтабору, тобто в країнах Центральної та Східної Європи. З не меншим успіхом. Резон очевидний: по-перше, це ближче, по-друге, дешевше. Правда, найчастіше треба знати мову країни - далеко не найпоширенішу.

Європейська МВА

Програми МВА в школах Європи запозичені з Америки. Одночасно в них присутні особливості, характерні саме для Європи. Адаптація до європейських реалій робить ці програми набагато більш прийнятними для тих, хто збирається працювати на європейському ринку. Крім того, курс МВА в країнах Східної та Центральної Європи звичайно триває не більше року, на відміну від дворічних програм бізнес-шкіл США.

В 1999 році Європейська система вдосконалення якості (EQUIS) акредитувала 26 європейських бізнес-шкіл. EQUIS була створена в 1997 році та об'єднала національні агентства з акредитації бізнес-шкіл. Останньою тенденцією у світовій системі освіти є його загальна глобалізація. Саме тому потрібна була єдина оцінка відповідності національних програм світовим стандартам. EQUIS акредитувала 8 французьких навчальних заклади, 4 британських, 4 іспанських, німецьку програму МВА Кобленцького університету, Вище комерційне училище Монреалю (Канада) і Академію управління і підприємництва ім. Леона Козминського (Польща).

Чехія

NCUB - Братиславський міський університет - був заснований в 1990 році. Через три роки з'явився NOUR - Чеський республіканський відкритий університет у Празі, дочірнє підприємство NCUB. Обидва університети пропонують дистанційну форму навчання різним спеціальностям в області менеджменту. NCUB за допомогою залучених розробників створив кілька спеціальних клубів (управління середнім і малим бізнесом, управління змінами в умовах вільного ринку, теорія та практика ведення переговорів, англійська мова для бізнесу і комерції тощо) В університетах викладають і фахівці, запрошені з-за кордону (США, Німеччини, Австрії, Великої Британії).

Іноземець може вчитися програмі МВА в Чехії тільки на платній основі. Тривалість навчання (від 1,5 до 3 років) прямо залежить від того, чи займаєтеся ви тільки навчанням або сполучаєте його з роботою. Для вступу необхідно мати вищу освіту та досвід роботи в сфері управління (звичайно не менше двох років), а також знати англійську або німецьку мову.

Угорщина

IMC Graduate School of Business - один з найвідоміших навчальних закладів в Угорщині, що пропонує програму МВА. Ця бізнес-школа займає 49 місце в рейтингу бізнес-шкіл Європи. Навчальна програма акредитована AACSB (American ASSembly of Collegiate Schools of Business) і триває 17 місяців. Випускники програми одержують "подвійний диплом", (Joint International MBA Program) оскільки партнером школи є Weatherhad School of Management (Клівленд, США). Навчання ведеться англійською мовою. Студентський і викладацький склад інтернаціональний (США, Велика Британія, Бельгія, Угорщина, Росія).

Де взяти гроші?

Незважаючи на те, що вчитися в бізнес-школах Східної Європи не в приклад дешевше, ніж у тих же навчальних закладах, але на Заході, все-таки гроші на це навчання потрібні чималі. І якщо у вас особисто не те щоб дірка в кишені, але на одержання бажаної скоринки засобів недостатньо, не втрачайте надію. Потрібно пошукати гроші на стороні.

Перше, що спадає на думку, - одержання банківського кредиту. Ми поки не звикли вчитися на гроші банку. Але це давним-давно стало звичайною практикою в країнах більш цивілізованих. Увесь світ уже живе в кредит.

Довідайтеся, може бути обрана вами бізнес-школа уклала контракт із певним банком, і тоді проблем з одержанням кредиту на навчання в цій школі взагалі не виникне. Якщо ж цього контракту між школою й банком немає - однаково треба спробувати. Швидше за все, вийде. Другий, не менш розповсюджений спосіб повчитися за чужі кошти - одержати стипендію. Для бізнес-школи стипендія - річ екстраординарна. Однак за якісь видатні заслуги її одержати можна. Стипендії засновуються, як правило, великими компаніями, які традиційно обирають собі співробітників із числа випускників даної школи. Стипендія , швидше за все, не покриє всіх витрат на навчання, але все-таки, як не крути, істотно поліпшить грошову ситуацію.

Одержують стипендію й звернувшись за фінансовою допомогою. Часто саме в такий спосіб школи розподіляють стипендії між студентами. Шанси на стипендію у вас збільшаться, якщо ви відправите документи в школу якомога раніше, ще до першого оголошеного крайнього строку. Третім способом фінансування власного диплома MB А є одержання гранту. Грант може покрити частину витрат, всі витрати, і навіть проживання та медичну страховку. Грант одержати нелегко, причому його одержувач не завжди виявляється вільним у виборі бізнес-школи. Способів одержання грантів багато, умови для всіх рівні, них диктують як самі бізнес-школи, так і відповідні фонди. Звичайно потрібно мати диплом про вищу освіту, бути не старшим 40 років, відмінно володіти англійською (або іншою необхідною) мовою. Крім цього, потрібно володіти ще чимсь, що вигідно відрізняє вас від інших претендентів.

Корисні адреси:

Переклад статті Тетяни Кірюхіної
"MBA в ближайшем рассмотрении",
"Обучение за рубежом"
опубліковано у: "Освіта і кар'єра" №3-4(21) 2007

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.