Бізнес-освіта, MBA // Статті // Українців MBA цікавить менше, ніж росіян

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Українців MBA цікавить менше, ніж росіян

Поки ступінь MBA набагато більш поширений у Росії, ніж в Україні. До такого висновку прийшли експерти компанії "Begin Group", працюючи над проектом "Begin. Бізнес-Освіта".

Як повідомили кореспондента ЛІГАБізнесІнформ в "Begin Group", на сьогодні 67% московських компаній мають у своєму штаті випускників MBA. У Києві таких лише 43%. У третині московських організацій (27%) працюють люди, що зараз навчаються за програмах бізнес-освіти. У Києві частка таких організацій також трохи нижча - 18%.

В 45% московських компаній, де працюють співробітники зі ступенем МВА, їхнє число дорівнює 2-3, а ще чверть компаній (25%) мають у своєму штаті по 4-5 співробітників із цим ступенем. У Києві концентрація бізнес-випускників вище, в 41% компаній працюють по 4-5 таких співробітників. Але при цьому в третині організацій (29%) працюють усього по 1 співробітникові із МВА.

Цікавою виглядає залежність позиції випускника МВА від розміру компанії, у якій він працює. У невеликих київських організаціях власники ступеня MBA рівною мірою займають як позиції топ-менеджерів (51%), так і трудяться як менеджери середньої ланки (49%). При цьому в компаніях середнього розміру це співвідношення дорівнює 75 до 25 на користь топ-менеджменту. У найбільших компаніях ситуація наступна: 63% - менеджери вищої ланки, 37% - середньої.

Відношення роботодавців до випускників МВА в столицях Росії й України в цілому схоже. 59% київських компаній і 63% московських не звертають уваги на наявність у кандидата ступеня МВА. Правда, у Києві частка компаній, що вважають МВА перевагою при прийомі на роботу, становить 27%. У Москві ж вона відчутно менша - 17%. Крім того, 14% респондентів у Києві відповіли, що при наявності в кандидата необхідного досвіду роботи ступінь МВА не впливає на працевлаштування.

"Безумовно, ступінь MBA - це великий плюс для будь-якого фахівця, - вважає Алла Жаворонкова, керівник проекту "Begin. Бізнес-Освіта" компанії "Begin Group". - Однак як у Росії, так і в Україні ця бізнес-ступінь не дає гарантій по працевлаштуванню або зарплаті. На співбесіді компанії насамперед дивляться на саму людину, на те, що вона вміє і який у нєї досвід. У той же час у компаніях із західним капіталом часто зустрічається ситуація, коли наявність ступеня МВА входить у перелік обов'язкових умов для роботи на певній позиції".

Цікавим є той факт, що половина опитаних представників компаній не змогли згадати назву хоча б однієї бізнес-школи. Але при цьому багато хто сходяться в думці, що важливу роль при затвердженні випускників MBA на яку-небудь "топову" позицію грають ім'я й репутація бізнес-школи, що закінчив кандидат.

Тільки 8% респондентів у Києві стверджують, що наявність у співробітника ступеня МВА безумовно впливає на його кар'єру. У Москві на даний момент МВА цінується вище й таких компаній - 15%. Трохи менше половини київських організацій (46%) не дають ніяких особливих привілеїв випускникам МВА, стільки ж готові визнати кар'єрні переваги випускників у тому випадку, якщо це помітно відбивається на ефективності їхньої роботи.

11% київських компаній самі направляють своїх співробітників на навчання по програмах МВА, 87% з них повністю оплачують це навчання, 13% оплачують частково. У Москві своїх співробітників на навчання направляє кожна п'ята компанія (20%), при цьому повністю оплатити програму пропонують лише 56% з них, а 16% поки не готові платити за бізнес-освіту співробітників.

Багато в чому ця ситуація пояснюється недостатньою поінформованістю компаній про переваги бізнес-освіти та про специфіку програм, у тому числі спеціалізованих. Згідно даних дослідження, компанії в яких вже працюють співробітники, що володіють ступенем MBA, більш сприятливо ставляться до кандидатів з бізнес-освітою і виявляють цікавість до їхнього подальшого підбору.

Опитування проводилося в березні 2007 року в Києві в рамках дослідження на тему "Ставлення роботодавців до випускників MBA", приурочене до виставки "Освіта для дорослих людей: друге вища й MBA". Подібне дослідження було також проведене в Москві та Санкт-Петербурзі. У ході дослідження було опитано 77 київських компаній, 56% яких - українські, 20% - закордонні. Досить велика частка спільних компаній - 24%. При цьому в Києві відсоток організацій, що працюють у сфері послуг (32%), майже у два рази вищий, ніж у Москві (17%). У Москві ж, навпаки, вище частка виробничих компаній - 26% проти 14% у Києві.

Переклад статті "Украинцев MBA
интересует меньше, чем россиян",
джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.