Бізнес-освіта, MBA // Статті // Ступінь MBA

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Ступінь MBA

Важливість ступеня MBA для кар'єрного росту в області менеджменту стає незаперечною.

Сьогоднішній ринок праці просто переповнений пропозиціями від фахівців усіляких сфер діяльності, в резюме - маса дипломів про вищу освіту, пройдені курси і тренінги. Простому студентові з тонкою скоринкою диплома й без досвіду роботи, природно, якщо немає в наявності семи п'ядей, дорога у великі компанії на пристойні посади закрита на тривалий період. Поки не будуть пройдені усі кола пекла. Але тим не менш ті, хто зумів піднятися на високий олімп і зайняти там вагому посаду не прагнуть почивати на лаврах. Багато з людей, що займають високі пости у великих провідних компаніях, продовжують "гризти граніт науки", одержуючи ступінь MBA.

Ступінь MBA (Master of Business Administration) - це щабель професійної освіти менеджерів середньої й вищої ланки, а також керівників.

Що ж відбувається? Чому успішні керівники й топ-менеджери замість того, щоб пожинати плоди своєї праці, знову занурюються у навчання? На думку фахівців у галузі освіти й ринку праці, все досить просто можна пояснити. Популярність дипломів MBA прямо залежить від двох речей. По-перше, від конкуренції на тому ж ринку праці, святе місце порожнє не буває. А по-друге, від всесвітньої економіки, що бурхливо розвивається. Останнє приведе до постійних змін і нововведень у багатьох сферах діяльності, що спричиняє необхідність для кадрів адекватно реагувати на дані зміни, тобто йти в ногу згодом.

Такі можливості й надає отриманий ступінь MBA, розрахований по великому рахунку на середню й вищу керівну ланку. Даний розрахунок виражений у великій кількості різних форм бізнес-навчання: очне/заочне, дистанційне, Executive MBA. А також в основній відмінності програм MBA від інших бізнес-програм і курсів - практична спрямованість. Так званий метод "кейсів" - case study - проводиться на підставі розбору реальних бізнес-ситуацій, що надалі дозволяє застосовувати дані рішення проблем на практиці.

Ступінь MBA дає можливість, як акулам бізнесу, так і новачкам впроваджувати на практиці отримані спеціальні знання й навички в області управління бізнесом і діловим адмініструванням. MBA забезпечує теоретичну й практичну підготовку в області менеджменту й оволодівання сучасними технологіями управління. На сьогоднішній день учорашні слухачі програм MBA включені роботодавцями й рекрутинговими компаніями в категорію найбільш перспективних і відповідно високо оплачуваних співробітників.

А одержати таку освіту для людей цілеспрямованих не так вже і важко. Хоча, розраховуючи на успішний кар'єрний ріст, майбутній студент повинен увраховувати те, з якими труднощами йому все-таки прийдеться зіштовхнутися: вартість такої освіти не всім по кишені; вибір самої школи бізнесу, адже на сьогоднішній день існує як мінімум вибір між західними й вітчизняними школами.

Таким чином, виходить, що ступінь MBA є тією самою відсутньою для багатьох цеглинкою в будівництві власної успішної кар'єри.

Переклад статті Марії Сафонової,
джерело: "Магистр"

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.