реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Диплом MBA

Чи потрібен диплом MBA? Якщо ви збираєтеся будувати свою кар'єру, то відповідь у нас однозначна: диплом MBA необхідний. Згадка диплома MBA в резюме автоматично підвищує Вашу вартість на російському ринку праці, особливо якщо диплом MBA виданий західною бізнес-школою. А для роботи в російських представництвах іноземних компаній MBA взагалі є обов'язковим пунктом. Насправді, вступити на програму MBA за кордоном не так вже і важко, як здається на перший погляд.

Якщо Ваше честолюбство націлене на навчання у школі, що входить до першої п'ятірки світових рейтингів, то врахуйте, що список претендентів на такі престижні програми розписаний як мінімум на два роки наперед, а грант на навчання одержати практично нереально. Всю корисну інформацію про світові MBA можна одержати на сторінках тижневика Businessweek у розділі B-Schools: рейтинги світових бізнес-шкіл, вартість обраної програми, вартість проживання у країні навчання, статистика про зарплати випускників, інформація про дипломи MBA. Оцініть свої здібності і матеріальні можливості і вперед! Заповнюйте бланк запиту і складайте GMAT і TOEFL: для вступу до престижних шкіл найвищі бали на цих іспитах є обов'язковими.

Якщо Ви не настільки честолюбні, а диплом MBA західного зразка Вам дійсно потрібен, то краще звернути увагу на європейські школи, які не вказані у світових рейтингах, але котируються усередині країни і акредитовані в асоціації ASFOR. Ця асоціація гарантує пристойний рівень освіти MBA двома мовами: англійською і мовою країни навчання. У цьому випадку головним критерієм вибору програми виступає іноземна мова. З особистого досвіду і досвіду друзів-знайомих можна сказати, що програма MBA "рідною" мовою у будь-якій неангломовній європейській країні набагато сильніша і цікавіша, аніж та ж сама програма, але англійською. І це природно: набагато простіше викладати своєю мовою, аніж англійською, навіть якщо володієш нею досконало. Сподіваюся, це не перешкода на шляху до диплома MBA.

Сміливо подавайте документи, а поки тягнуться бюрократичні процедури, підтягніть свій шкільний рівень німецької/французької/іспанської. Диплом MBA того вартий. Коли вступите, спершу, звісно, будуть проблеми, але через місяць перебування у мовному середовищі все налагодиться - до кінця програми одержите диплом MBA і вільно говоритимете однією з європейських мов.

І ось, нарешті, Ви вирішили вступати, вибрали країну і навіть переглянули в Інтернеті приблизний перелік бізнес-шкіл для вступу. Тепер готуйтесь до найважчого - до подачі документів. Якщо Ви переживете ЦЕ, то не страшні жодні мовні бар'єри і складні іспити.

На веб-сайті будь-якої бізнес-школи буде опублікований список всіх необхідних документів, а також інформація про можливість отримання стипендії. На фоні кризи останніх двох років всі бізнес-школи різко скоротили фінансування навчання, тому якщо Ви можете оплатити своє навчання, можливості вступу різко зростають. Якщо Ви навчалися в університеті, який підтримує відносини із зарубіжними навчальними закладами, задача спрощується ще більше: Вас можуть прийняти на курс MBA за програмою культурного обміну. При підготовці документів корисними можуть виявитися центри вивчення культури і мови обраної країни (наприклад, Alliance Francaise), які допоможуть засвідчити диплом і перекласти документи, а також скласти екзамен з мови. Теоретично консульство країни теж повинне надавати допомогу під час вступу до навчальних закладів, але на практиці консульські працівники робитимуть все можливе, щоб ускладнити задачу. Приготуйтесь до того, що муситимете надати довідку про свою фінансову спроможність, про свою сім'ю, характеристику від роботодавця, мотивацію свого вибору саме цієї країни і саме цієї школи та інші абсурдні папірці.

Найважче - це чекати на відповідь... Минуть місяці, ти втратиш надію, передумаєш, поїдеш у відпустку, ось тут-то і прийде довгоочікуваний лист про зарахування!

Кожна серйозна бізнес-школа пропонує підготовчі курси, які починаються у середньому за місяць до основної програми MBA. Вони стануть чимось на зразок інкубатора, який допоможе адаптуватися до нової країни, мови та іншої подачі навчального матеріалу. До того ж "основне ядро" курсу формується саме на таких попередніх лекціях. Розумникам, які приєднаються до курсу на момент початку основної програми, буде важко вписатися у ваш дружний колектив.

Обов'язковий компонент успіху при навчанні на дипломі MBA - активність. Висловлюйте свою думку на лекціях, беріть участь у додаткових семінарах, організовуйте спільні читання case-studies після уроків, загалом, поводьтеся як активісти-комсомольці у радянський період. Вся ця діяльність буде позитивно оцінена керівництвом бізнес-школи і підвищить рівень Ваших рекомендацій після закінчення курсу, що сприятливо відобразиться на Вашому дипломі MBA.

Після закінчення теоретичного курсу бізнес-школа зобов'язана влаштувати Вас на стажування до компанії, де Ви матимете підготувати дипломний проект. На жаль, на гідне стажування можуть розраховувати тільки "любимчики" - учні, які добре навчалися протягом року і брали активну участь у житті школи. Якщо це Ваш випадок, то керівництво курсу активізує всі можливі зв'язки, щоб влаштувати Вас у гідну компанію, інакше Вас просто прилаштують у якусь фірмочку "для галочки".

І ось заповітний диплом MBA у Вас у руках... Після року, проведеного у європейській країні, важко адаптуватися до нашої дійсності... Зате попереду у Вас кар'єра і зарплата, які навіть і не снилися Вашим європейським однокурсникам. Перевірено на собі.

Написавши цю статтю, я запитала себе ще раз: "А чи потрібен взагалі диплом MBA?" Від щирого серця можу відповісти: потрібен! Просто тому, що це неповторна пригода, яка раз і назавжди змінить твоє життя.

Переклад статті
Юлі Граффі
"Диплом MBA",
джерело:МагистР

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.