Бізнес-освіта, MBA // Статті // Про особливості програми GENERAL МВА

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

Про особливості програми GENERAL МВА

Примножити свою капіталізацію можливо не тільки шляхом збільшення суми економічних і управлінських знань, але й через розвиток себе, як творчої особистості. Про особливості програми GENERAL МВА ми розмовляємо з Романенко Оленою - деканом Школи бізнесу КІБІТ.

КИБИТ

Розкажіть про програму GENERAL МВА. На чому вона заснована?

Школа бізнесу КІБІТ була створена в 2004 році і є структурним підрозділом Київського інституту бізнесу і технологій (КІБІТ). Основними її продуктами стали програми тривалістю один рік. На сьогоднішній день ми маємо більше 40 випускників цих програм. За численними відгуками учасників, ми зробили висновок, що не потрібно зупинятися на досягнутому результаті, якщо є сили, можливості й досвід у проведенні повноцінних програм. Таким чином, була створена програма GENERAL МВА, у якій поєдналися творчий початок з професіоналізмом. Її особливість у тому, що вона не є продуктом західної школи, а створена під український ринок.

Сьогодні сам процес заробляння грошей не може принести задоволення, якщо в цьому не бере участь творчий початок людини, що, на наш погляд, приносить задоволення від роботи. Творчий початок - це можливість проявити себе як унікальну індивідуальність і зробити своє життя прекрасним. Тому на вибір слухачів ми наповнюємо програму цілим рядом дисциплін, які вносять свій творчий компонент. Ми пропонуємо креативний підхід до PR і реклами. Обов'язковим предметом є діловий етикет (правильна поведінка, позиціонування, кросскультурний менеджмент), а також у нас є ексклюзивний предмет - менеджмент-творчість - це нове віяння в процесі змін, воно пов'язане із введенням поняття "творчість" у бізнес. Створення будь-якої речі ця творчість, який необхідно вирощувати й опікувати. Одна з місій нашої школи - це створення в Україні класу ефективних, сучасних менеджерів і творчих особистостей.

Сьогоднішнє суспільство йде в глобальний світ, воно розвивається й повинне мати креативні корпорації, які будуються навколо особистості лідера. Формується нова система цінностей, за рахунок якої люди можуть збільшити свою капіталізацію. У цьому світі система цінностей будується на саморозвитку, самовираженні, творчому початку й включенні людини у творчий процес. Саме такий підхід ми пропонуємо слухачам програми GENERAL МВА.

Примножити свою капіталізацію можливо не тільки шляхом збільшення просто суми економічних і управлінських знань, але й через розвиток себе, як творчої особистості.

Розкажіть, будь ласка, про викладацький склад.

Викладачами є люди, що одержали освіту за кордоном, що мають досвід у консалтингу й проведення бізнес-тренінгів. У них дуже багато своїх ексклюзивних матеріалів і методичних розробок. Ці люди мають свій бізнес в Україні, тому їхню інформацію легше всього адаптувати до підприємств наших слухачів.

У якому форматі проводиться програма?

Проведений аналіз географії наших учасників показав, що більшість - це люди з різних міст України (57%), інші - кияни (43%). Програма буде проводитися в режимі part-time і складатися з 18 модулів. Тривалість GENERAL МВА - 18 місяців, у тому числі закордонне стажування (15-20 днів) у США або Китаї - "економічному диві", де можна знайти абсолютно всі види процвітаючого бізнесу.

Хто є цільовою аудиторією? Які умови вступу для бажаючих пройти Вашу програму?

Цільовою аудиторією є топ-менеджмент, що становить 40%, меншою частиною власники підприємств - 24%. Середній вік наших слухачів коливається між 34 - 40 роками. Наші дослідження показали, що молоде покоління краще підготовлене до МВА, тому ми припускаємо, що на програму GENERAL МВА прийдуть люди віком від 30 років.

При вспуті ми пропонуємо відкритий конкурс, основною умовою якого буде написання есе на задану тему (на вибір, близько 10 різних тем) і тестування з економіки й менеджменту. Результати вступних іспитів будуть впливати на ухвалення рішення приймальної комісії.

Який рівень підготовки повинна мати людина, що вирішила вступити в школу бізнесу?

Школа бізнесу КІБІТ є членом всесвітньо відомої Асоціації розвитку менеджменту в країнах Центральної й Східної Європи (CEEMAN). Ми відповідаємо всім вимогам європейського стандарту програм МВА й тому дотримуємося тих стандартів, які прийняті в бізнес-школах. Для вступу в школу, необхідно мати вищу освіту і, як мінімум, два роки управлінського стажу роботи. Як було відзначено, бізнес-освітая молодіє, якщо два роки тому середній вік студентів становив 38 років, то на сьогоднішній день прогнозується зниження до 30 років. Це неминуча глобалізація економіки, тому що на український ринок приходить багато західного капіталу. Наша країна "інвестиційно приваблива". Більше 30% наших слухачів, працюють у виробничих галузях. Вони підкреслюють те, що Україна - це індустріальна держава. На сьогодні головне завдання топ-менеджменту - випускати продукцію, що буде прийнята на ринку, а це, у свою чергу, вимагає знання від топ-менеджменту програм МВА.

Оцініть якість програм МВА на українському ринку?

Наші колеги говорять про те, що ринок росте і його ємність збільшується в середньому на 10% у рік, а це досить високий показник. Думаю, що в найближчі роки буде рости кількість людей, що прагнуть одержати освіту МВА. Сьогодні український топ-менеджмент закінчує програми МВА у вітчизняних бізнес-школах. Це говорить про те, що в нас є своя економічна й ментальна специфіка. Підхід нашого викладача вартий набагато дорожче, ніж іноземного із провідної бізнес-школи. Вітчизняний викладач є носієм нашої культури, його методику викладання легше сприймають у процесі навчання й він знає, як працювати з нашими людьми. Тому, ефективність навчання підвищується. Зміст навчання в бізнес-школі полягає в тому, щоб застосувати всі знання й навички у своєму бізнесі. Як це зробити? Саме цю інформацію легше всього підкреслити українському викладачеві, що живе й працює в цьому середовищі.

Які технології Ви використовуєте у своїй програмі?

Ми використовуємо інформаційні бізнес-технології, які дають можливість ознайомитися з різними інформаційними пакетами економіки бізнесу, також використовуються комунікаційні, ділові й технології спілкування.

Наскільки Ваша програма застосовна в роботі після закінчення навчання?

За три роки наших спостережень, якісні зміни у світогляді людини відбуваються через 7-8 місяців після початку навчання. Я вважаю, що саме довгі бізнес-програми мають майбутнє, тому що формують сталі погляди, нову систему цінностей. Після півтора років навчання людина є носієм нового світогляду. Оскільки програма розрахована на часткову зайнятість, із всіх слухачів, яких ми навчаємо, 99% працюють на власних підприємствах. Через рік після навчання вони займаються реструктуризацією свого бізнесу, будують нові стратегічні плани, але вже не на рік, як звичайно, a на більш довгостроковий період. Для цих людей бізнес серйознішає, стає тривалим процесом, у якому вони проводять все своє життя.

Ви запитуєте, як швидко вони можуть застосувати ці знання? Людина вже в процесі навчання (з 3-5 модуля) починає застосовувати нові знання на робочому місці. Через 7-8 місяців відбувається відчутний результат - люди починають користуватися новою лексикою, вони вже чітко можуть відокремити літературу й виділити з непотрібної інформації - коштовну.

У нашій школі немає повчання, менторської форми спілкування, це скоріше діалог, бажання допомогти, поділиться знаннями. Якщо ми беремо на себе відповідальність за створення гомогенної аудиторії, то наше завдання зібрати рівних людей, які мали б можливість обмінятися досвідом. Під час вступу в Школу бізнесу, приймальна комісія змушена була відмовити декільком учасникам, хоча вони дуже хотіли потрапити. Чому їх не прийняли? Тому що під час співбесіди ми запитували людей, чи є їм чим поділитися, чи зможуть вони бути корисними своїм одногрупникам. При негативній відповіді ми просто відмовляли таким слухачам.

Які можливості відкриваються перед людиною, що закінчила програму GENERAL МВА?

Це дуже складне питання, тому що Школа бізнесу КІБІТ продає знання, які не можна відчути руками, а можна лише виміряти кількісний результат, тобто як ці знання були застосовані на практиці. Інтелектуальні зібності нашого слухача, його харизма й активність є "провідником" і невід'ємною частиною результату. Якщо дивитися за сьогоднішніми результатами, то можна сказати, що ті слухачі, які сумнівалися у своїх силах, тепер упевнені в собі. Я можу гарантувати, що ці люди за короткий проміжок часу отримають дуже багато інформації з різних областей життя, починаючи з економіки, стратегії управління людськими ресурсами, закінчуючи філософією й творчістю.

Ваші побажання майбутнім учасникам програми.

Найдешевше, що є в житті - це гроші й вартість програми це найменше, що може бути, а знання, задоволення й стан щастя, що люди одержувати тут - безцінно. Необхідно запитати себе, чи готовий я до внутрішніх змін і самовдосконалення? Людина повинна мати досвід виходу з конфліктної ситуації, уміти керувати людьми, приймати рішення й нести за них відповідальність. У людини завжди повинне бути присутнім бажання вдосконалення, прагнення до росту над собою.

Переклад інтерв'ю декана ШБ КІБІТ
Романенко Олени з кореспондентом
інтернет-проектів Центра розвитку кар'єри
"Формула Успіху" Цимбал Тетяною,
джерело: www.educate.com.ua

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.