Бізнес-освіта, MBA // Статті // МВА - важливе інвестиційне рішення

реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

МВА - важливе інвестиційне рішення

Як що до того щоб прийняти одне з найбільш важливих інвестиційних рішень у вашому житті (очевидно, набагато важливіше, ніж покупка будинку, оскільки це буде джерелом доходів до кінця вашого життя)? І для того, щоб ухвалити це важливе рішення вам потрібно буде провести дуже велику підготовчу роботу. Дослідження, присвячене даному питанню, проведене на підставі аналізу бізнес-шкіл, думок рекрутерів і студентів, допомагає визначитися при ухваленні рішення. Проте не слід забувати, що немає і не може бути єдиного для всіх кандидатів варіанту вибору школи. Ваш вибір повинен ґрунтуватися тільки на особистому досвіді і перевагах.

Причини отримувати МВА

Щороку проводяться дослідження, які направлені на визначення попиту на менеджерів, володарів ступеня. Головним чином досліджується саме попит, оскільки більшість людей керуються саме цим чинником при ухваленні рішення щодо отримання ступеня. Головні причини, які спонукають отримувати ступінь МВА:

  • Це значно допомагає добитися швидкого кар'єрного зростання.
  • Значне збільшення заробітної плати.
  • Розширення кар'єрних горизонтів, як при роботі на колишньому місці, так і в іншій компанії (можливість претендувати на вищу посаду).
  • Збільшення привабливості на ринку праці.

Основи вибору школи

При виборі і оцінці бізнес-школи потрібно керуватися тільки об'єктивними критеріями. Для цього потрібно приймати до уваги такі важливі для майбутніх працедавців чинники:

  • Міжнародна репутація: репутація серед рекрутерів, очевидно дуже важливий аспект, який потрібно приймати до уваги при виборі, але цей чинник не повинен бути єдиним і переважним. Такий індикатор попиту з боку рекрутерів, не завжди об'єктивно відображає якість програми.
  • Місцева репутація: наскільки школа відома серед працедавців тієї країни, в якій ви збираєтеся працювати. Ті школи, які можуть бути відомі і навіть популярні в Європі далеко не завжди, наприклад, будуть популярні в США.
  • Гнучкість і зручність: як школа відповідає вашим персональним очікуванням, а також наскільки зручно для вас відвідувати її: 2-х річна або 1-о річна, стаціонарне навчанні або заочне тощо.
  • Портрет студента: Потрібно звертати увагу на статистичну інформацію щодо середньостатистичного портрета студента тієї або іншої школи, а саме: вік, попередню освіту, стаж роботи.

Як слід вибирати школу? Що слід зробити після цього?

Перший принцип, якого слід дотримуватися при виборі бізнес школи, - спробувати звузити або якнайповніше визначити, то чим би ви хотіли займатися після отримання ступеня. Цей процес повинен базуватися на об'єктивній самооцінці і на аналізі знань і умінь. Визначите, що вас мотивує більше всього. Визначите, де ви хочете згодом працювати, оскільки ваше навчанні повинно бути направлене саме на цю сферу діяльності. Чому ці питання задаються із самого початку? Ну, хоч би з практичної точки зору, оскільки в більшості аплікаційних форм ви зустрінете питання, що стосуються кар'єрних цілей, які ви хочете досягти, і на які, між іншим, вам потрібно буде дати переконливу відповідь, а, крім того, ким ви себе бачите в майбутньому і як бізнес-школа вам може в цьому допомогти. Наприклад, якщо ви збираєтеся стати менеджемент-консультантом або інвестиційним банкіром із стартовою зарплатою близько 80000$ на рік, то в світі є тільки 50-60 таких міжнародних бізнес-шкіл, половина з яких знаходиться в США, де ці компанії активно наймають випускників бізнес-шкіл. І якщо ви володієте тільки хорошими балами з інституту GPA, але далеко не вільно володієте англійською мовою, а також не володієте значним лідерським досвідом, то досить сумнівно що вам вдасться потрапити в одну з цих шкіл і досягти успіху в даній професії. Так навіщо ж втрачати час, у той час коли ви можете направити свої зусилля на менш відомі, але варті уваги бізнес-школи, які мають розвиненіші зв'язки, наприклад, в місцевому бізнесі, де у вас шансів досягти успіху може опинитися більше?

Як багато часу я витрачу на отримання ступеню і скільки я можу собі дозволити витратити на навчання?

Стандартний період навчання в бізнес-школі в США - 2 роки. Навчання в таких школах як Wharton, Harvard або Stanford коштує приблизно $29000 на рік без урахування решти витрат (книги, користування бібліотекою і т.д.). У Європі ж лише одна школа LBS пропонує 2-х річну освіту, тоді як IMD, INSEAD, Cranfield, Warwick і інші провідні школи пропонують курс розрахований на один рік. Річна вартість навчання на програмах МВА може коливатися від 5000$ до 25000$ залежно від популярності школи і її географічного розташування на карті світу. Проте не варто забувати що майже у всіх ведучих бізнес-школах існує можливість отримання financial aid або кредиту, що робить ці школи доступнішими для більшості. Фінансова допомога пропонується різними організаціями. Крім того, багато місцевих банків пропонує кредити під низький відсоток (7-8%) на весь термін навчання (наприклад ABN Amro, NatWest, CitiBank, Bank of America). Ми радимо при виборі школи звертати увагу на фінансову допомогу, яку надають школа або банки, які з нею працюють.

Яка віддача від отримання МВА в топовій бізнес-школі?

Зарплати випускників престижних бізнес-шкіл в середньому збільшуються на 25% за подальші 3 роки в порівнянні із зарплатами до отримання ступеня. Зарплати випускників Американських бізнес-шкіл, в середньому, трохи вищі, ніж у їхніх колег, що закінчили подібні школи в Європі. Дуже часто цим пояснюється вища популярність Американських шкіл.

Як я зможу знайти роботу після отримання МВА?

Кожна бізнес-школа, що поважає себе, має спеціальний департамент, який займається пошуком роботи для своїх випускників, а також допомагає своїм студентам в цьому нелегкому процесі. Школи привертають багато відомих компаній і ті приїжджають у кампус для демонстрації своїх кар'єрних програм, а також для інтерв'ювання студентів. До вищесказаного слід додати, що практично всі школи мають (і дуже гордяться) мережею випускників, що працюють по всьому світу і допомагають один одному, зокрема, в питаннях працевлаштування.

Переклад статті Дмитра Бондаря
"МВА - важное инвестиционное решение"
джерело: Блоги

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.